EP1vsMP2 - XXvsKK (+využitie SPR)

• Taaryn
      Taaryn
      Bronz
      Registrace: 30.11.2014 Příspěvky: 75
      Ahojte,
      môžete mi prosím napísať názor, či som dobre spravil, že som išiel s KK all-in na turne (bol som dosť neistý, čo tam mám vlastne spraviť)?

Poker Stars $0.01/$0.02 No Limit Hold'em - 9 players
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $2.03
      SB: $1.89
      BB: $0.87
      UTG: $5.69
      UTG+1: $1.58
      UTG+2: $1.34
      MP1: $8.22
      Hero (MP2): $2.01
      CO: $3.10

Pre Flop: ($0.03) Hero is MP2 with K :diamond: K :spade:
      UTG raises to $0.08, 3 folds, Hero raises to $0.28, 4 folds, UTG calls $0.20
      toto myslím, že je štandardné zahranie, zvyčajne raisujem na 3-násobok súperovej stávky, tu som dal 3,5 ale inak štandard

Flop: ($0.59) Q :heart: 9 :spade: J :heart: (2 players)
      UTG checks, Hero bets $0.42, UTG calls $0.42
      opäť to považujem za štandardný Cbet pre value; navyše pri spočítaní SPR mi tu vychádzalo SPR = 2,93 - to (ak sa nemýlim) je tak na hrane, kedy s overpármi a lepším by som matematicky mal hrať automaticky o všetko

Turn: ($1.43) 9 :club: (2 players)
      UTG checks, Hero bets $1.31 all in, UTG folds
      keďže na flope som sa rozhodol hrať o všetko, tak som si hovoril, že ak teraz nevsadím all-in, ale iba napr. 1/2 potu, tak ma súper asi dorovná a na riveri tam jednoducho pošlem zbytok bez ohľadu na to, aká príde karta, ale (a tu neviem, či som uvažoval správne) takisto som si hovoril, že možno by bolo lepšie, aby to súper zahodil (asi zlé rozmýšľanie). Takisto si ale myslím, že som jednoducho musel vsadiť všetko, lebo ak má súper na ruke AK (čo je dosť možné), tak má pri minimálne 8 outov, a aj keď už 1/2 potu mu dáva dostatočne zlé pot odds, tak by to mohol dorovnať, čo neviem či by som chcel riskovať prísť o taký pot (aj keď z dlhodobého hľadiska by to pre mňa bolo výhodné, takže som bol dosť neistý).
      Tak neviem, či som ten turn dobre zahral.
  • 3 odpovědí
    • Bobes12
      Bobes12
      Stříbro
      Registrace: 23.12.2011 Příspěvky: 307
      Ahoj, za mě WP. Bety rozdělené tak, aby to na turnu vyšlo na all-in. Možná se na takhle draw heavy flopu dalo ještě trochu přidat na sizingu, ale nic podstatného.

...tak som si hovoril, že ak teraz nevsadím all-in, ale iba napr. 1/2 potu, tak ma súper asi dorovná a na riveri tam jednoducho pošlem zbytok bez ohľadu na to, aká príde karta,...
      Nejlepší cesta k tomu, aby mu nějaká ta draw došla. Stejně máš plán poslat na riveru zbytek. Na turnu máš behind míň než pot, tak využij toho, že se žádná FD nebo SD nezkompletovala a pošli to, dokud jsi lepší.

...lebo ak má súper na ruke AK (čo je dosť možné), tak má pri minimálne 8 outov, a aj keď už 1/2 potu mu dáva dostatočne zlé pot odds, tak by to mohol dorovnať...
      A jak mu to vyjde s implied odds? Sám píšeš, že i když některý ten out hitne, už to nebudeš umět zahodit. To mu dělá dalších 0,65 k profitu, se kterým může celkem oprávněně počítat.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Nevidim důvod raisovat víc než 3x preflop.
      Flop je teda děsnej. Asi bych tu checknul a podíval se na turn.
    • marlean
      marlean
      Bronz
      Registrace: 09.01.2014 Příspěvky: 74
      ak je protihrac aspon trochu rozmyslajuci hrac, tak flop bez cbetu a snazit sa o pot control, ak je to ryba, kludne cbet s mensim sizingom, ta tam moze mat rozne kraviny, ktore zahodi aj ked po 3bete tych kravin zas tolko nebude....