[NL10] KQo TP

• HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      Poker Stars $10.00 No Limit Hold'em - 5 players -

BTN: $6.28 - VPIP: 27, PFR: 20, 3B: 6, AF: 2.7, Hands: 92
      SB: $13.27 - VPIP: 25, PFR: 22, 3B: 13, AF: 1.3, Hands: 51
      BB: $10.58 - VPIP: 17, PFR: 16, 3B: 9, AF: 3.2, Hands: 1467
      UTG: $8.39 - VPIP: 27, PFR: 15, 3B: 4, AF: 1.1, Hands: 67
      Hero (CO): $13.22 -

Pre Flop: ($0.15) Hero is CO with Q :club: K :spade:
      1 fold, Hero raises to $0.30, BTN calls $0.30, 2 folds

Flop: ($0.75) 8 :heart: Q :spade: T :spade: (2 players)
      Hero bets $0.39, BTN calls $0.39

měl bych mít víc 2p+ já, jenže protože je moje range širší, tak u něj to tvoří větší část range i když jich má mín, -> podle čeho se teda určuje pak pro koho je to lepší board? Btw snowák tu checkuje close to 100% myslim. Expově moc nevím co je best line, asi bych se řídil tím že nemám 3streety, a začal bych tím checkem otf. Zvlášt s blockerem na Ks. Nevím proč jsem to teda ingame nechecknul.

Turn: ($1.53) 2 :club: (2 players)
      Hero checks, BTN bets $1.16, Hero calls $1.16

na těchle boardech si moc nejsem jistej jak lidi callujou třeba 2x Tx, spíš bych čekal že asi moc ne, respektivě že z toho asi moc happy nejsou. 2 streety asi/myslim nemám

River: ($3.85) 6 :diamond: (2 players)
      Hero checks, BTN bets $3.68, Hero calls $3.68
  • 1 odpověď
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj HHHuBi,

měl bych mít víc 2p+ já, jenže protože je moje range širší, tak u něj to tvoří větší část range i když jich má mín, -> podle čeho se teda určuje pak pro koho je to lepší board?
      Správně jsi naznačil, že toto je spíš otázka toho, čí range má relativně víc 2p+, než absolutně. Pokud má jedna range celkově 100c a z ní jsou např. 10c 2p+, potom bude určitě stále lepší board pro range, která obsahuje sice jen 8c 2p+, ale celkově má 40c. Čistě proto, že soupeř bude moct neskutečně často hrát board agresivně. V tomto modelovém příkladu by balancovaně mohl raisovat v podstatě 50% času (8c value + 12c bluffů je +/- balancovaný poměr), co bude vystavovat strašně často tlaku naše středně silné handy. Základní pravidlo zní: "udržovat pot malý se slabými handami a velký se silnými handami".

A toto je přesně ono - s KQ se Ti na takovém boardu může lehce stát, že se Ti pot vymkne kontrole a mnohem lépe a levněji se nám bude realizovat EQ přes x/c. Navíc máme ještě spade, takže ani protekce není důležitá.

Exploitativně se můžeme rozhodnout podle agrese villaina. Určitě dává smysl betovat celkově víc merged vůči hráči, co má např. 3% raise IP. Pokud má někdo např.10% a víc, tak bych tu určitě vždy hrál x/c s rukami tohoto typu (teda s těmi, co 3str nemají + i částí hand jako AAsx bych si protektoval range).

Asp snad ok, všechny draws missnuly a doufejme, že alespoň část z 2p+ by raisoval na F.

Btw snowák tu checkuje close to 100% myslim.
      V těchto spotech je velmi zavádějící sledovat snowieho. Viděl, jsi, jakou range dává hráči na BTN? PF třeba ~2% etc., takže je potom jasné, že vůči takové rangi nemá nikdy 3str value s ničím v podstatě a musí chtít hrát check velmi často. Takže tady bych se opravdu spíš díval na skutečné tendence hráčů, než na snowieho doporučení.