[NL25] KJs exploit vysokého openu

• hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Soupeř na UTG reg, RFI UTG 22, MP neznámý hráč. Vzhledem k tomu, jak vysoký má UTG open se mi líbí squeeze pro sebrání dead money, případně hrát v pozici s dobrou handou.
      Na F sem se rozmýšlel na check back, ale vzhledem k tomu, jak reg bude vnímat mou range se mi líbí cbet. Po jeho foldu je hráč na MP capped, já ne. AK si moc nemyslím, že má, protože ještě jedno K blokuju. A na můj shove na T by měl AQ foldovat? Takže ok?
      Jinak od jak vysokého RFI UTG můžu callovat širší range, případně 3betovat for value? 16+?

Díky moc

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $19.62 (98.1 bb)
      BB: $20 (100 bb)
      UTG: $41.54 (207.7 bb)
      MP: $20 (100 bb)
      Hero (CO): $20.30 (101.5 bb)
      BTN: $20 (100 bb)

Preflop: Hero is CO with J K
      UTG raises to $0.60, MP calls $0.60, Hero raises to $2.40, 3 folds, UTG calls $1.80, MP calls $1.80

Flop: ($7.50) K 5 A (3 players)
      UTG checks, MP checks, Hero bets $3.75, UTG folds, MP calls $3.75

Turn: ($15) 7 (2 players)
      MP checks, Hero bets $14.15 and is all-in, MP folds

Results:
      $15.00 pot ($0.75 rake)
      Final Board: K 5 A 7
      MP mucked and lost (-$6.15 net)
      Hero mucked J K and won $14.25 ($8.10 net)
  • 1 odpověď
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj hedisaces,

toto calluji PF, hratelnost máme solidní i mw a je to určitě typ ruky, co bude příliš weak stále na value3b (příliš často budeme dominovaní calling rangí), ale příliš silná na sqz/f. Co se týče RFI - myslím si, že samotný RFI Ti neřekne, jakou range chceš PF callovat. Daleko důležitější bude, na jaké pozici jsi ty, kdo případně sedí za Tebou (pokud sám nejsi na BTN), kdo na blindech, příp.jak hraje PFA postflop. nemám žádné rule of thumb typu, že <16 RFI mám jednu range a 16+ mám jinou, takto to určitě rozdělené nemám. (e: ale souhlasím, že 22 je dost na to, abych range minimálně na BTN rozšířil, u ostatních pozic záleží na ostatních faktorech, které jsem zmínil..a určitě už bych 3betoal pro value ruky jako AK, které často budu vs UTG jen callovat).

Postflop je teda imo dost nelogický a řekl bych, že vysloveně špatný. Vyfolduješ jedině horší handy (krom KQs jedině), AQ nefoldne a asi by ani neměl. I pokud by nějakou náhodou bF + shoveT byl +ev s touto rukou, tak check beh F bude stále jasně ziskovější a logičtější skrz to, co jsem napsal. Bluffy v rangi budou záviset na tom, jakou máš range. Pokud linear, tak dost často něco jako TT asi už budeme muset bluffovat a tam už to ofc dává větší smysl vzhledem k tomu, že můžeme vyfoldovat JJ-QQ/Kx.

e2: Pro porovnání: nevím, kolik to bude vycházet v praxi přesně (i když určitě by se na to dalo přijít přes crev), tak např.snowie hodnotí shove jako +8bb, zatímco xbeh T +16bb, co je obrovský rozdíl a zcela jednoznačný výsledek hovořící pro xbeh (na F to vychází podobně).