[NL10] AQs 4betovaný pot totalně zpackaná hra...

• Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

SB: $9.90 (99 bb) 42/29 (39)
      Hero (BB): $12.54 (125.4 bb)
      UTG: $13.45 (134.5 bb)
      MP: $12.07 (120.7 bb)
      CO: $10 (100 bb) 24/20 (61), cbet 80 (5)
      BTN: $10.35 (103.5 bb)

Preflop: Hero is BB with A Q
      2 folds, CO raises to $0.30, BTN folds, SB raises to $0.50, Hero calls $0.40, CO raises to $1.45, SB folds, Hero calls $0.95

Flop: ($3.40) Q 5 T (2 players)
      Hero checks, CO checks
      Hraju x/c. Kdybych neměl hit, byl by to x/f.

Turn: ($3.40) J (2 players)
      Hero checks, CO bets $2.16, Hero raises to $5.40, CO raises to $8.55 and is all-in, Hero folds
      Mno... a tady taková asi hloupost. Chtěl jsem zjistit, jestli nebluffuje, ale jaksi jsem si neuvědomil velikost stacků a to, že to není single-raised pot, ale vlastně 4betovaný. Prostě jsem to pos*al. Jaká měla být správná play celkově?

Results:
      $14.20 pot ($0.64 rake)
      Final Board: Q 5 T J
      Hero mucked A Q and lost (-$6.85 net)
      CO mucked and won $13.56 ($6.71 net)
  • 5 odpovědí
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Registrace: 02.10.2014 Příspěvky: 364
      Záleží na tom. Jestli jsi viděl tu fish na SB udělat tenhle min3bet s nějakým random bullshit, tak máš podle mě easy cold4bet. Jestli ne, tak takhle relativně levně můžeš ten 3bet callnout. Na ten 4bet je to ale fold, protože do vás dvou půjde jen s fakt dobrou handou.
      Postflop nemusíme řešit, protože myslím, že ses do tohohle spotu vůbec neměl dostat.
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,443
      "Chtěl jsem zjistit, jestli nebluffuje"

Tomuhle nerozumím. Ty zjišťuješ zda lidi bluffují tím, že je vyženeš z handy raisem s handou, která má showdown value a equity i proti value rangi soupeře? :f_o:

Každopádně CO tam moc bluffů ani mít nemůže na takovým runoutu, takže i ten call na turnu by nebyl vůbec happy. Máš 3-4 outy a to ještě často na split.

Jinak já osobně preflop cold 4betuju.
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      díky za názory
      @Pinny1990: občas někoho podobně raisnu a pokud nesloží, tak vím, že to má a skládám já. Ale tady to byl totální nonsense vzhledem k velikosti potu/zbývajících stacků.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Zeldyman,

já bych určitě pro nějaký menší 4b pro izolování ryby + odmítnutí EQ sharu rega. Vs 4b - v praxi na těchto stakes jsem i za fold, kde hráči ještě nejsou tolik aggro v těchto spotech, aby se nám call vyplatil, alespoň si to myslím. Postflop určitě check T a nanejvýš c/c, ale jsem dokonce i za c/f - AK bude majorita jeho range a to dost brutálně, kdoví, jestli tam má vůbec jinou ruku v tomto spotu, než přesně AK, jeho range by fakt měla být dost jasně definovaná.

C/r je fakt dost velká overplay a k tomu reasoningu "Chtěl jsem zjistit, jestli nebluffuje" -> myslím si, že jedna z prvních věcí v pokeru, co jsem vůbec kdy slyšel, byla "raise for info není dobrý důvod pro raise...raisuje se pro value, jako bluff etc...". Tady Tě informace (kterou jsi mimochodem s trochou hand readingu mohl mít bez toho raisu) stála 1/2p stacku - tak se ptám, jestli to není trochu velká cena za takovouto informaci? :) Reasoningy tohoto typu jsou špatné z těchto důvodů - 1. často se Ti stane, že nafukuješ pot s nějakou slabou/středně silnou rukou, co je opět v podstatě porušování základních principů v pokeru a 2. často vyfolduješ horší handy a izoluješ se do lepších (co se přesně tady stane). Nějaké "info" raisy dělám max.vůči rybám, když třeba donknou 1bb etc., ale jinak opravdu ne.
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      PF to vidím taky spíš na fold po raisu od CO