[NL10] Overplay TPTK v 3bet spotu UTG vs BTN

• Zeldyman
      Zeldyman
      Zlato
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

SB: $10.35 (103.5 bb)
      BB: $10 (100 bb)
      Hero (UTG): $10 (100 bb)
      MP: $10.40 (104 bb)
      CO: $10 (100 bb)
      BTN: $12.28 (122.8 bb) 19/19 (32)

Preflop: Hero is UTG with K A
      Hero raises to $0.40, 2 folds, BTN raises to $1.10, 2 folds, Hero calls $0.70
      Co udělat na ten jeho raise? Nemám to suited, nemám pozici a zatím nevypadá na nějakou agro fishku. Prostě 3betnul openraise hráče z utg... tam můžu u něj uvažovat o hodně tight rangi, co?

Flop: ($2.35) K 4 2 (2 players)
      Hero bets $1.20, BTN calls $1.20
      A dál už to byla z mé strany random play... Zpětně nechápu tento svůj donk...

Turn: ($4.75) T (2 players)
      Hero checks, BTN bets $1.49, Hero raises to $5, BTN raises to $9.98, Hero calls $2.70 and is all-in
      Nevím jak to hrát no... Pomohlo by mi, jak v podobných spotech uvažovat, jestli třeba by default u unknown oponentů neoverfoldovat, pokud němám fakt super handu a hrát to celkově spíš pasivně. Tzn. zbytečné donky (flop), zbytečné raisy (turn), když mám jen top pár?

River: ($20.15) 5 (2 players, 1 is all-in)

Results:
      $20.15 pot ($0.91 rake)
      Final Board: K 4 2 T 5
      Hero showed K A and lost (-$10 net)
      BTN showed K K and won $19.24 ($9.24 net)
  • 3 odpovědí
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Registrace: 02.10.2014 Příspěvky: 364
      Ahoj,
      co se týče preflop play, tak někdo hraje na UTG AKo mimo pozici na 3bet callem. Má to tak Twinn v těch nových rangích. Někdo to mimo pozici 4betuje. Ještě mě napadá, že za 4BB už lidi moc otvírat UTG nevidím, ale jestli máš hodně tight range tak je to oukej.
      Otázka je, co bys u něj čekal za handy? Já bych to viděl na AA, KK, možná QQ, jako bluffy tam lidi mívaj suited connectory, nízký suited esa.
      Flop jsi hitnul super (jasně že eso by bylo lepší :) ). Tady už bys to myslím měl nechat na něm. Jeho lepší handu mu zaplatíš vždycky, ale chceš ho nechat betnout jeho horší a nevyhnat je.
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Stříbro
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,449
      Ten donk na flopu vážně nechápu. Standard tu bude na drtivé většině runoutů jít calldown.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Zeldyman,

přijde Ti Kxx board, který je ještě takto dry (resp. ve všeobecnosti board typu 1 vysoká + 2 nízké karty) nějak undercbetovaný? To jen k tomu donku, který je podle mě dost jasně horší než c/c vůči většině hráčům, protože hráče jednoduše nenecháš cbetnout air. Nehledě na to, že BTN vs UTG 3b range by měla být dost polarizovaná a tak to může dopadnout i tak, že se v podstatě izoluješ. Donkbet + c/R T už je vysloveně otáčení handy na bluff vůči splitům, nic víc. Určitě overplay a c/c next time :) .