BLOG: Moje cesta CG

• Sembinator
      Sembinator
      Bronz
      Registrace: 30.11.2014 Příspěvky: 20
      Ahoj, dnes je ten den kdy jsem se konečně odhodlal založit svůj blog, tak doufám že budu schopný něco sesmolit :f_biggrin:

Momentálně hraju na pokerstars CG 6max NL5. Posunutím na NL5 jsem se odhodlal založit si blog a zkusit se pokerem zabývat vážněji protože momentálně se opravdu velmi často cítím jako fish a vlastně pouze vyhrávám na ještě větších fishých (občas) :f_biggrin: Jinak poker jako takový mě momentálně dost baví, problém je spíše s mojí studijní morálkou.

Jinak už jsem se krátce představil i tu

No a co si od blogu slibuju ?
      Hlavně bych chtěl mít svůj vlastní přehled toho jak si vedu, také doufám, že mě to víc nakopne studovat protože to často flákám. Rád budu samozřejmě za jakoukoliv odezvu a kritiku přijímám :f_biggrin: Dál bych se chtěl prostřednictvím blogu více začlenit do komunity a být aktivnější než doposud.

Moje cíle v pokeru

Vědět proč a s jakým cílem každou handu hraju
        Více studovat
        Hrát s chladnou hlavou
        Přemýšlet (time bank je dost dlouhej na to abych to tam nerval all-in hned v první sekundě co se cejtim neporazitelnej) - tohle je opravdu často můj problém :f_mad:

Moje cíle mimo poker (snad nevadí že si tu dělám takovou malou motivaci i v reálnem životě :f_biggrin: )

Jíst s rozumem (mám problémy s žaludkem a někdy plácám hrozný věci a pak se proklínám..)
        Pohyb (nejlíp se zas vrátit do pravidelného běhaní)
        Stay positive (často jsem šíleně pesimistický a otrávený)
        Aktivita všeobecně (občas někam vypadnout, vyčistit se atd.)

Konkrétní cíle v pokeru

Dokoukat videocoachingy od Confidanta (Tady)
        Nastudovat hru s AK, která mi dělá problémy. Kouknu na videa od Cornieho (Tady)
        Prozkoumat forum a věci co se mi budou hodit zařadit do oblíbených
        Zaměřit se na HJ forum, ideálně postnout nějaké své handy (Tady)
        Snížit o něco range a hlavně calling range
        Psát si srozumitelně notes na hráče
        Každý týden udělat na svém blogu report

A jak si představuju, že budu svůj blog vést ?
      Chtěl bych minimálně každý týden od tohoto dne dělat reporty s počtem hand, jak jsem na to s výdělkem/prodělkem. Dále kolik konkrétních kroků jsem splnil a s čím jsem spokojen a nebo naopak nejsem. Každopádně když budu mít chuť a bude co tak si sem určitě budu dávat poznámky častěji.

Stav
      Bankroll: 142,24 USD
      Limit: NL5
      Odehraných hand: 0
      Profit: 0

Myslím, že jsem toho chtěl říct víc, ale i tak si myslím, že je to na mě až dost písmenek. Za případné chyby se omlouvám, ale nejsem zrovna schopný spisovatel. Jinak budu rád za jakékoliv ohlasy, ale jak jsem říkal blog si dělám hlavně pro sebe :f_grin:
  • 8 odpovědí
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,709
      Ahoj Sembinator

Tak hodně štěstí!!!
    • Sembinator
      Sembinator
      Bronz
      Tak jo, týdenní a snad pravidelný report je tady

Týden v pokeru byl jako na houpačce jeden den rychle nahoru a ten druhý zase rychle dolu. Sem tam nějaké ta klasika jako AA preflop do setu a podobně, ale to je poker :f_biggrin: Takže EV nebyla zrovna na mojí straně což je vidět i na grafu, ale na to se nehodlám vymlouvat spoustu hand jsem zahrál špatně. No nakonec jsem rád že jsem skončil v plusu a z NL5 mám pocit že bych ji měl být schopen porážet. Splněné a další cíle doplním zítra protože tenhle příspěvek jsem už jednou smolil, ale pak jsem aktualizoval stránku a vše se smazalo.

Stav
      Herna: Pokerstars
      Bankroll: 153,68 USD
      Limit: NL5
      Odehraných hand: 7500 +- (nevím jak v HM vyfiltrovat handy za období od - do)
      Profit: + 11,44 USD

Graf

Splěné cíle
      Videocoaching od confidanta
      Video na hru s AK a QQ od Cornieho
      Účast v HJ fóru
      Poznámky a značení hráčů

Další cíle
      dokoukat videocoachingy od confidanta
      vytvořit si calling a 3beting range
      zaměřit se na strategické články
      hrát jenom jak nejlíp umím

Jaký byl tenhle týden ?
      Jak jsem psal bylo to hodně nahoru a dolu, ale celkově se mi zdá že NL5 dokážu porážet. Stále často zbytečně calluju re-raisy i když je jasný že ten set má, je potřeba si na ty spoty kde vyhraju počkat. Jinak určitě se mi vyplatila table selekce, které věnuji na začátku session dost času - nejlepší jsou stoly s 2-4 hráčema kde přisedávají fishky.
      Z toho co jsem studoval jsem se naučil zlepšit hru s AK a QQ, to sem aplikoval i u stolu, ale myslím že to chce ještě projít protože pro mě jsou tyhle karty docela těžké na zahrání. Dál si pochvaluju účast v HJ foru protože tam dokážu přemýšlet mnohonásobně líp než u stolu :f_biggrin: Jinak mě ještě mrzí, že nemám pokerstars propojené s pokerstrategy a mám v plánu hrát bokem na jiné herně alespoň pro ten stříbrný status, nicméně na pokerstars chci určitě setrvat. Víc mě toho teď nenapadá takže pujdu něco dělat !
    • Sembinator
      Sembinator
      Bronz
      Musím si sem hodit jednu nepříjemnou věc, která mi teď dělá problémy a to je stabilní hra na NL5, je to zase jako minulý týden takže nahoru a dolu a teď momentálně vymetám dno grafu. Čím víc se snažím se dostat zas nahoru tak tím víc se nedaří, prostě to tam tlačim pod tlakem a takhle to nejde, musim hrát v pohodě a ne se snažit něco dohnat abych byl v plusu. Jde mi najednou moc o $$ a ne o hru jako samotnou. Takže až nerad dělám krok zpět tak se zkusím zas vrátit na NL2 a hodit se do klidu, bankroll na NL5 sice mám, ale to hold není vše. Takže prozatím takto a ono by to mělo jít, vzdávat nic nechci a spěchat taky není kam :f_biggrin:
    • Sembinator
      Sembinator
      Bronz
      Tak dneškem je to druhý týden co si vedu blog a tak bych si sem měl zapsat nějaký ten report. Jelikož zítra brzo ráno odjíždím a jsem ještě ve skluzu s balením tak to pojmu trochu zkráceně :f_rolleyes: Já vím tohle mě absolutně neomlouvá a vím to o sobě ,jsem na tohle strašnej. Každopádně až se vrátím tak to budu dělat poctivě. Tenhle týden jsem se k pokeru moc nedostal buď jsem neměl čas nebo nebyla chuť. Každopádně když už jsem se k tomu dostal tak to dopadlo špatně, prostě mi to nešlo. S bankrolem jsem šel dolu zhruba o 20 USD i přesto že jsem odehrál v podstatě pár hand. To pro mě znamenalo sestoupení na NL2, kde už jsem se později cítil mnohem líp a pravděpodobně tam zůstanu než si budu jistej svojí hrou. Co se týče cílů tak jsem dokoukal serii od confidanta, sestavil si CC a 3bet range + jsem propojil 888poker hernu s pokerstrategy a dostal se na stříbrný status. Herně to byl propadák proto jsem už později nechtěl hrát, ale spíš si dát pauzu a zapřemýšlet nad tím jak to vedu. Zjistil jsem, že na NL5 hodně řeším jak jsem na tom s penězma a naopak na NL2 mě spíš zajímá hra a nějaký preflop all-in s AA do setu mě vůbec nerozhodí. To je ten důvod proč chci momentálně hrát NL2 i když jsem si myslel, že pujdu pouze dál :f_frown: jak naivní :f_biggrin: Jinak hra mě stále baví a motivace nechybí takže pokračuju ! :f_grin: Nejsem si jistej jak to bude s dalším reportem jelikož budu část tohohle týdne pryč a proto nevím jak se k pokeru dostanu. Každopádně si to sepíšu až se vrátím a vše si uspořádám. Jinak se omlouvám za všechny chyby co jsem ve spěchu napsal a hodně štestí ! :f_thumbsup:
    • Pyanda
      Pyanda
      Bronz
      Registrace: 15.04.2013 Příspěvky: 288
      Good luck!
    • Danicek639
      Danicek639
      Basic
      Registrace: 18.09.2015 Příspěvky: 2
      GL! :f_cool:
    • Sembinator
      Sembinator
      Bronz
      Tak jsem zpátky tady, pár dní mimo civilizaci mi prospělo a musím říct, že hraní pokeru pro mě teď znamená něco trochu jinýho. Nechal jsem si to proležet v hlavě a dostal jsem se k docela zajímavé metodě. Hraju pořád na NL2 a tak nějak se držím, nemyslím si, že bych nějak závratně stoupal ale určitě se v bankrollu nepropadám. Každopádně přesná čísla nevím a ani vědět nechci, protože jsem udělal takovou malou dohodu sám se sebou a to je, že už nesleduju graf. Věřte nebo ne ale při hraní mi to moc pomáhá. Jde o to, že jsem peníze vnímal moc jako peníze a ne jako herní body, které investuju do hry. Takže jsem při každé vyhrané/prohrané handě zkoumal graf a jak moc se posunul nahoru či dolů.... Teď hraju naprosto v klidu a peníze nehrotím, protože mi došlo že s tímhle herním skillem si stejně nejsem schopen vydělat nějaké peníze. Takže si přečtu článek a snažím se ho aplikovat a hru beru jako trénink znalostí nikoliv místo k výdělku.
      Tak nějak doufám že mi tenhle pohled na poker vydrží dlouho.

Hand hraju taktéž poměrně málo oproti předchozím týdnům a stoly jsem také omezil. Mám také tak trochu problémy s koncetrací a handu někdy calluju až do riveru kde moc často prohrávám, protože nejsem schopnej zahodit. Když se pak podívám zpětně na mou Hand history tak je to většinou jasnej fold už na flopu.

Je to ten pocit kdy víte, že to co děláte je špatně, ale stejně to musíte udělat aby jste se přesvědčili, že to tak opravdu je.
      Nojo jenže na: "Já věděl, že to má", se nehraje a co víc hlavně ani nevyhrává...

Jdu si dát krátkou session a uvidíme co z toho bude snad si vemu už konečně ponaučení !
    • Sembinator
      Sembinator
      Bronz
      Hra pořád stejná, nejsem schopnej se nějak přehoupnout s BR a postoupit dál. To znamená, že bankroll mám někdy na NL2 pak na NL5 a pořád dokola. Každopádně hraju NL5 protože hra mě tam mnohem víc baví a nepřijde mi tu extrémní rozdíl v obtížnosti. Problém se studiem mám pořád. To znamená, že když po session vyhraju tak si říkám, že na tenhle limit mi znalosti stačí, že to porážím a vykašlu se na to... a naopak když prohraju tak se soustředim na to abych vyhrál co jsem prohrál a na studium nemám chuť. Katastrofa, navíc když to všechno vidíte a nemůžete se na nic vymluvit :f_biggrin:

Abych tu jen nebrečel tak jako pozitivum vidím to, že když si handy po session prohlížím tak mi ty prohrané nepřijdou nějak extrémně špatně zahrané. Nemyslím si, že dělám extra chyby... ale hold to nestačí na to vyhrávat
      Jako další "pozitivum" vidím že EV mi vůbec nepřeje a mam spoustu bad beatu, momentálně jsem asi 5BI pod EV, ale i tak se mi nezdá že bych válel kdyby to tak nebylo. Takže vymlouvat se na to nemůžu a je potřeba to hrát líp... na NL5 mi trochu dělá problém reagovat na 3bety protože je tu každej jako "profík" sází jak se mu zlíbí. Nemůžu nějak dohledat jak sestavit 4bet range nebo co callovat na 3bet takže to hraju jak to cejtim- to rozhodně nebude ta nejlepší volba...

Na závěr musím říct že hru nevzdávám a motivace furt je, což je pro mě nejdůležitější a zkusim se s tim dál zas nějak poprat... hlavně sám se sebou protože o nedosatkách vím ale zase s tim moc nedělám

Jinak děkuju za reakce nějak jsem si jich nevšiml a kouknu na blogy - to mě baví :f_biggrin:
      Zatím to vidím že si sem budu postovat nepravidelně než se nějak ustálím a budu hrát líp