[NL25] AKo vs tricky play

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $6.97 (27.9 bb)
      BB: $40.70 (162.8 bb)
      UTG: $35.56 (142.2 bb)
      Hero (MP): $66.94 (267.8 bb)
      CO: $25 (100 bb)
      BTN: $25.85 (103.4 bb)

Preflop: Hero is MP with A K
      UTG raises to $0.75, Hero calls $0.75, 4 folds

Flop: ($1.85) 2 4 8 (2 players)
      UTG checks, Hero bets $0.88, UTG calls $0.88

Turn: ($3.61) A (2 players)
      UTG checks, Hero bets $2.38, UTG calls $2.38

River: ($8.37) 3 (2 players)
      UTG bets $6.42, Hero folds

Results:
      $8.37 pot ($0.41 rake)
      Final Board: 2 4 8 A 3
      UTG mucked and won $7.96 ($3.95 net)
      Hero mucked A K and lost (-$4.01 net)

UTG - TAG reg 23/18. Jako jeden z mála hráčů na mém limitu si dost protektuje checking range. x/f 44 , x/c 37 , x/r 19. Cbet F OOP 67%.
      WWSF 49 / WTSD 31 / W$SD 46

Do riveru je to myslím standart. (možná sizing OTF(?))Čekal jsem, že je schopný mít v rangi flush aspod, takže jsem měl v plánu checkovat back a river už nevalue betovat ok?
      a vs donk?
  • 5 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Marffi97,

já MP vs UTG necalluji AK. Stále sice platí to stejné, jako na BTN (nemáme +ev stackoff), ale nemáme absolutní pozici, co je dost výrazný rozdíl, protože můžeme častěji hrát mw poty bez iniciativy a absolutní i relativní pozice, co ve všeobecnosti nejsou moc ziskové situace.

Proto příliš PF v těchto pozicích moc necalluji a mám o dost lineárnější 3b range s o něco nižším sizingem. Dá se mby callovat pár ruk, které typicky mají dobré výsledky v porovnání call vs 3b (AJs-AQs, 77-JJ cca), ale jinak o moc širší range necalluji, pokud teda nemám za sebou nity, nebo fishe na blindech, potom se dá určitě trochu adjustnout range.

Postflop - stab s nízkým sizingem na monoboardech je stnd, protože často tu budeme chtít pro protekci stabovat i nějaké medium strenght ruky. Na T jdu xbeh, majorita mé range jsou různé PPs a eso bude typicky lepší pro něj, teda obzvlášť když mám club a nepotřebuji se absolutně protektovat, se mi tu líbí jít xbeh.

As played - non-nut flushe takto asi nezahraje a ani set/2p, takže jeho valuerange je jen a pouze 6c value (tighter reg na UTG nemusí mít všechny AXs). S tímto sizingem Ti teda stačí, aby měl v rangi ~2,5c horšího/bluffu, abys měl +ev calldown - těžko říct, jestli je bude mít, je to hodně netypická linie a vůči nějakému ABC hráči určitě folduji, ti neumí být moc kreativní v bluffech, ale u hráče s takto vysokým WWSF/nízkým WSD bych si to i callnul, kdoví jestli nebude schopný občas něco otočit na bluff,...
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      já MP vs UTG necalluji AK. Stále sice platí to stejné, jako na BTN
      Teď si akorát sestavuji range a s tím AKo si nevím rady. Píšeš tedy, že ho necalluješ, takže jdeš 3bet/fold nebo 3bet/call?
      A můžu se ještě zeptat na situaci, když otevírám na EP (UTG+1/UTG+2/MP+1/MP+2) AKo a dostanu 3bet? Na FR mám tak tight range, že když ho budu callovat, tak budu overdefendovat, takže mě napadlo, že bych ho dal do 3bet bluffu místo AQo, tedy šel bych s ním 3bet/fold. Přijde mi to takový přísný s tak silnou rukou, ale vychází mi to tak. Omlouvám se, jestli je to nad rámec HJ fóra, ale hodně by mi pomohla rada. (stačí klidně napsat pár slovy 3bet/fold je ok) :)
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      3b/c určitě, nemůžeme foldovat, obzvlášť v dnešní době, kdy i na nl25 imo bude schopný hráč sem tam něco 4betnout jako bluff (typicky to můžou být i blocker ruky typu AQo/KQo, nebo KTs/A2s-A5s, teda budeme mít jak EQ vůči jeho rangi, tak zároveň budeme dost hand v jeho rangi dominovat). AQo určitě pěkná ruka na 3b/f v těchto pozicích. Můžeme dostat cally od horších, ale už zdaleka tolik toho nedominuje (kvůli AK v rangi soupeře obv), takže call vs 4b je nemyslitelný, pokud to není nějaký maniac.

Jinak na místě UTG-ho určitě calluji AK, byť si myslím, že řada hráčů to 4betne (protože neví, co s tím dělat postflop). 4b/c by měla být jasná overplay (stačí se podívat do EquiLabu, kolik % máme vůči nějaké typické stackoff rangi, co bude něco jako QQ+/AKs) a callem jeho zase necháme v rangi případné light 3bety, které můžeme dominovat.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      Ak má súper x/r as PFA 19, tak imo nie je dobré stabovať mergnute nízkym sizingom, ale skôr vyšším a polarizovane.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      dobrý point :f_thumbsup: