[NL25] FR JJ

• lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      Registrace: 29.12.2010 Příspěvky: 831
      PokerStars - $0.25 NL - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: 100 BB (VPIP: 17.58, PFR: 14.42, 3Bet Preflop: 5.94, Hands: 2,807)
      SB: 138.24 BB (VPIP: 83.33, PFR: 4.17, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 26)
      Hero (BB): 157.4 BB
      UTG: 195.4 BB (VPIP: 19.47, PFR: 10.62, 3Bet Preflop: 4.00, Hands: 115)
      UTG+1: 74.64 BB (VPIP: 32.42, PFR: 14.68, 3Bet Preflop: 4.20, Hands: 294)
      MP: 110.24 BB (VPIP: 18.58, PFR: 12.50, 3Bet Preflop: 2.71, Hands: 1,525)
      MP+1: 146.48 BB (VPIP: 19.78, PFR: 14.16, 3Bet Preflop: 4.29, Hands: 2,512)
      MP+2: 104.96 BB (VPIP: 15.54, PFR: 10.88, 3Bet Preflop: 5.46, Hands: 1,852)
      CO: 75.48 BB (VPIP: 14.77, PFR: 8.05, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 150)

SB posts SB 0.4 BB, Hero posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has J:heart: J:club:

fold, UTG+1 raises to 2 BB, fold, MP+1 calls 2 BB, fold, fold, fold, SB calls 1.6 BB, Hero raises to 10 BB, fold, MP+1 calls 8 BB, SB calls 8 BB

Flop: (32 BB, 3 players) 2:heart: 6:club: 2:spade:
      SB checks, Hero bets 16 BB, MP+1 calls 16 BB, fold

Turn: (64 BB, 2 players) T:diamond:
      Hero checks, MP+1 bets 30 BB, Hero calls 30 BB

River: (124 BB, 2 players) K:heart:
      Hero checks, MP+1 bets 90.48 BB and is all-in, fold

MP+1 wins 118.4 BB

Preflop: UTG+1 Fish, SB Whale. MP+1 je slabý regulár.

Flop: Vbet od whale.

Turn: MP+1 je slabší regulár. Ten jeho preflop call by měly být pocket páry (nižší) a nějaké suited konektory. Jelikož OTF nebude callovat nějak širokou range s ohledem na fish za sebou tak jsem zpětně za fold OTT - zkrátka tam asi nemá horší ruku když betne. Nebo je check fold OTT moc weak ?

Díky za komentáře
  • 7 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj lukasek09,

bomb F + shove T, potřebujeme protekci před handami jako AK/AQs s BDFD, které může callnout na F a xnout beh na T, čímž mu dovolíme levně realizovat EQ. Mimo pozici bychom si toto neměli dovolit a bude určitě lepší na takto nízkých boardech volit 2str lvrg. On by stále mohl občas zacallovat s horšími handami jako 99 + hlavně budeme generoat obrovskou FEq, díky čemuž teda jednak posbíráme často dead money a vyfoldujeme EQshare.

e: Srry, nevšiml jsem si, že je to deep s MP+1. To je ofc o dost těžší, protože 2str lvrg je skoro nemožný. Teda jít bF + bT a c/f tento R se mi zdá best. Stále nějakou protekci potřebujeme imo a i nějakou value checkem můžeme ztrácet. Asp ok.
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      Registrace: 19.06.2013 Příspěvky: 1,388
      slabému regovi nedávame do range QQ v EP vs EP+2(nehram fullring tak sa len pýtam..)? nebude lepšie proti slabému regovi práve inducnuť light calldowny od TT- 1/3p sizingami ako isť b+shove (keby to bolo 100bb deep)?

nečakám od rega že callne sandwiched AK/Q hands s fishou in takže v najhoršom prípade majú dve ranges 8 outs (16% jednostreetovo) + given fish sa niekedy može zblázniť proti malému sizingu, ale je možne že s tou fishou bude hociaký flop sizing okish len neviem či som ok s b+shove vs MP ..
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Dáváme, ale to absolutně nezmění to, že to je +ev. BF+shove T je jednoduše velmi dobrá range play - nám dovolí protektovat si handy jako TT, neumožní soupeři realizovat tolik EQ (oop velmi vhodné vzhledem k tomu, že neriskujeme, že na R přijde overkarta, která zastaví akci (IP můžeme xnout beh, oop tuto možnost nemáme). My si umožníme mít v rangi maximum bluffů a využít tak range výhodu, kterou s linear vs capped rangi máme. Soupeř je pod velkým tlakem a pokud my hrajeme balancovaně, tak už jsme prakticky vyhráli. On buď callne moc tight a dovolí nám bluffovat extrémně profitabilně, nebo callne moc loose a handy jako JJ budou mít neskutečně +ev shove. Ofc pokud víme, že je hodně nitty v calldownech, nebo je naopak station, tak můžeme hru přizpůsobit, ale bez těchto readů je 2str lvrg velmi logický.

Jinak já vím, každý si hledá v podstatě argumenty, proč je jeho linie lepší - ty vidíš výhodu malého sizingu v tom, že se fish "zblázní" - no, já v tom vidím zase tu nevýhodu, že pokud callne nějaký z jeho PPs a přijde na T nebo R overkarta (nebo na T i R přijdou overkarty), tak můžeme ztratit nějakou value. Zase - pokud je to aggro moron, můžeme volit exploitativně malý sizing, nebo i checknout a nechat ho "se vybláznit". A to mě vlastně přivádí na další myšlenku - máš empiricky nějak ověřené, že nějaká průměrná fish se častěji vyblázní proti menšímu cbetu než proti checku? Pokud nemám info, tak já spíš předpokládám, že fish je hlavně station a teda chci, aby se s jeho středně silnými rukami do T co nejvíc commitnul a já tak neztratil value.
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      Ja netvrdím že je moja line 100% lepšia skôr to bola otázka že čo si o tom myslíš...a dík za dlhšiu odpoveď
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      Ja netvrdím že je moja line 100% lepšia skôr to bola otázka že čo si o tom myslíš...a dík za dlhšiu odpoveď (je to dosť logické čo hovoríš)
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      Teda jít bF + bT a c/f tento R se mi zdá best. Stále nějakou protekci potřebujeme imo
      cc, můžeš napsat prosím z čeho protekci?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Předpokládám, že AK, nebo alespoň část AK/AQ jako ty s BDFD nefolduje okamžitě na F, takže před těmi.