BLOG: "It's not possible!" "No, it's necessary." [CG, 6max]

• msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 933
      Quick Intro

Je mi 28 let. Poker jsem hrával kdysi dávno na FTP před černým pátkem a porážel jsem NL5 cca 6bb/100. Každou chvílí budu končit vysokou školu medicíny. Po studiu se plánuji věnovat chirurgii. Po letech jsem se k pokeru vrátil a od ledna do teď jsem break even or slightly loosing hráč. Přicházím na PokerStrategy z jiného nejmenovaného konkurenčního poker webu, kde jsem si vedl pravidelný poker blog. V tom hodlám pokračovat i tady a spolu s tím "přenáším" několik důležitějších postů, které najdete níže, abyste se trochu zorientovali v mém progressu. Hrát budu 6max no-limit cashgame na PokerStars (nejvíce asi zoom, možná i regular stoly). Mám celou řadu předpokladů pro dosažení mých poker cílů (inteligence, vůle, trpělivost, nadhled, zájem, zkušenosti atd.). Potom tu jsou i nedostatky (hlavně čas). Nehodlám se stát profesionálním hráčem pokeru. Chci se ho ale naučit hrát co nejlépe a být konzistentně vyhrávajícím hráčem. Můj největší pokerový idol součastnosti je Martin Jacobson. Moje současná pokerová bible je kniha s názvem Pozitivní poker. Návod na úspěch v pokeru od mojí maličkosti ke shlédnutí zde:

Plans and goals !

Kontrola cílů a plánů
      * Každý den vyplním před spaním (nebo v průběhu dne, ale finální kontrola bude večer před spaním) buzer lístek ! Link: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1gYp824XTDgre7v8pGUsJsGmnHNFBkiXYvQlQIAI0eH0/edit#gid=0
      * Výsledky ve smyslu grafů ode mne moc nečekejte. Results kontroluji minimálně, grafy vůbec ne a pokud něco z toho ano, tak pouze když sepisuju progress do BR Challenge vlákna.
      * Příslušné grafy a statistiky postnu do mého blogu na konci každého kalendářního měsíce.
      * Na konci měsíce projdu při nejmenším tyto reviews:

1) moje line call F, call T, call R
        2) AK preflop AI spoty
        3) QQ preflop AI spoty
        4) soupeřova line check F, raise T jako (preflop agresor)
        5) soupeřova line bet F, check T, raise R (preflop agresor)
        6) soupeřova line check-call F, check-minraise T (pasivní hráč/fish, preflop caller)
        7) soupeř raised R a já call (byl showdown)
        8) Problémové handy (ty, co si vyfiltruji), ale rozhodně: QQ, JJ, TT

Cíle a plány na aktuální měsíc - říjen 2016
      # Projedu si opakovaně série od weazela
      # Zaměřit se na analýzu hand ve Flopzille (moje i cizí handy)
      # Alespoň 5 komentů k hand history na fórech denně !

Denní a týdenní poker cíle (4)
      A:heart: Při každé volné příležitosti v práci, při dobrém rozpoložení a příznivém stavu mysli, se budu věnovat poker teorii a učit se.

Dlouhodobé pokerové cíle pro rok 2016 (4)
      A:diamond: Chci porážet NL10 min. 3 - 5bb+/100 hand min. po 200,000 handách do konce tohoto roku. Ve chvíli, kdy se tak stane, si část rollu vyberu a investuju do osobního coache, který poráží vyšší limity než já.
      K:diamond: Hlavním cílem je nabustnout roll, naučit se toho co nejvíc a postupně se naučit porážet co nejlepe NL10 a následně začít shotovat NL25.
      J:diamond: Chtěl bych se poker naučit hrát opravdu dobře, tedy co nejlépe to půjde v rámci mých možností. To v praxi znamená celoživotní studium, kontinuální stanovování si realistických cílů, vypracovávání plánů, aktivita v poker komunitě, updatování tohoto blogu atd. Neustálé studium je nutné, protože koncepty se buď neustále vyvíjejí a/nebo je velmi obtížné plně je ovládat.
      T:diamond: Prestože se tedy jedná "pouze" o hobby, tak snem je umístit se alespoň v jednom z ČPT main eventů v top 3, případně se umístit v top15 v nějakém větším (min. 200 lidí) živém zahraničním turnaji, případně v top15 v nějakém větším online turnaji (oboje s buyinem min. 150$).
      9:diamond: Dalším snem je napsat obsáhlou knihu o pokeru.

Wellnes cíle (4)
      A:club: 6:00 - 6:00 vstávám, zalévám rostliny, dávám krmení rybkám a jedu do práce.
      K:club: V práci se převlékám, vodou zapíjím všechny moje prášky, NaturalStacks prášky, B komplex a vitamin D. Hážu ingredience do mixéru a připravuji si zdravou snídani (smoothie).
      K:club: Každý den po práci si odcvičím dle programu Freeletics a případně si dám se slečnou jógu. Další eventualitou je proběhnutí se venku.
      Q:club: Potom následuje sprcha a minimálně 5 minut meditace (pokud jsem meditaci nestihnul již v práci). Díky těmto aktivitám budu mít solidní a čistý stav mysli. Bude se mi také lépe usínat, spát, pracovat a přemýšlet. Upevním tím svůj poker mind set. A to všechno je základním předpokladem pro plnění všech mých cílů !!!
      J:club: 1x týdně dokoupím ingredience na mojí zdravou snídani (ideálně každé pondělí) !
      T:club: Pokračuji v mém dlouhodobém režimu bez tabáku :)

Moje knížní výbava, kterou čtu neustále dokola

Initiate spin !

Mental game, aneb příručka pro zocelení mysli
  • 239 odpovědí
    • msnek
      msnek
      Bronz
      My Little Thoughts #1 - Statistika
      Ono se rika, ze je treba aspon x hand. Ze je potreba alespon 10k hand. Pak ale (a s tim souhlasim) nekdo prijde a rekne, ze i to je malo. Proc se zkusenejsi lidi ohanej tema provarenejma 10k, kdyz radej zacatecnikum ? Imho proto, ze se z toho da alespon poznat naznak toho, ze danej zacatenick je totalne mega spew ryba a muzeme ho vcas varovat. Ale jestli danej limit porazi, to se imho fakt nedozvime. Pak nekdo rekne 100k, ze to uz je solidni vzorek. Ja ale zazil kruty downswingy (a znam lidi co zazili krutejsi) i behem treba 150k hand. Jasne, nebude to tak casty. Asi se tyhle pripady blizej o neco dal od stredu Gaussovy krivky, ale imho to nebude zdaleka na konci ( chci tim rict, ze relativne dost lidi takovejch se najde, stejne se tak najdou ti, kteri maj brutalni upswing). Takze, kdyz se budeme divata na graf nekoho takovyho jak pada dolu ... rekneme, ze to neporazi ? No, je to jisty jen s urcitou pravdepodobnosti. Proste chce to hlavne focus na svoji hru, studovat, premejslet, hledat, diskutovat, prozkoumavat a zlepsovat celkove hru a neresit nic jinyho no. Hledat leaky. Ale hodnoceni kolik porazime nechat az fakt na mega vzorky (IMHO) :)

My Little Thoughts #2 - Vakuum
      Vetšina z nás má jakous takous predstavu, co delat preflop. Respektive, pokud to zkusíme shrnout: s jakejma dvema kartama se dostat na flop. V tu chvíli máme na mysli nebo "v plánu" ci "vidinu" pomerne omezenýho spektra scénáru. Top pair top kicker. Top pair good kicker. Chci flopnout set. Chci flopnout straightdraw. Flushdraw. Piece of the board a k tomu nejaký draw. Combo draw. Dva páry taky super, že jo. Mnozí už dokonce zde se svojí predstavou koncí. Niti, rocks a víc ci mín pasivní tight hráci. Nekterí pokrocilejší jdou o neco dál. Nekdy jim je fuk, co maj za karty (na flopu, nekdy i pred flopem, nekdy obojí). Je tenhle board dobrej na cbet ? Ok ! Zkusíme to ukrást ted hned. Naše karty nám jsou ukradený, protože danej souper pokládá strašne moc na cbety. Nebo naopak flop není dobrej na cbet ? Potažmo turn karta není dobrá na second barrel a stále máme hovnovou equity ? Easy fold, let's go ! Náš souper ci souperi mohou taktéž pokládat strašne moc na steal preflop. Fire any two ! Seberu sice malej pot, ale tenhle malej pot po milionech je tucnej balík penez.

Tohle je asi taková nejzákladnejší paleta toho, na co je naše mysl nastavená. Vec je ale mnohem komplexnejší a komplikovanejší. Ten, kdo si je tohodle vedom, má pred sebou otevrený dvere k vetším profitu. Cesta je to ale dlouhá. Ten, kdo jí projde (resp. je dost daleko) a OVLÁDÁ pokrocilejší koncepty ... takovej hrác nás rozdrtí na prach.

My Little Thoughts #3 - Numbers
      Combos/komba/kombinace - pocet zpusobu, kterými mužete "složit" dané dve kary na ruce.

Celkem je 52 karet v balícku.

Všechny pocketpáry dohromady = 78 combos
      Všechny suited handy = 312 combos
      Všechny unsuited handy = 936 combos
      Celkem tedy existuje 1326 combos

Pro zajímavost:
      Broadway kombinace (25) = 190 combos
      Suited esa (12) = 48 combos
      Suited connectory (9) = 36 combos

22+/AJ+/KQ (21) = 142 combos (11%)
      QQ+/AK = 34 combos >>> [QQ 6, KK 6, AA 6, AK 16] (2.5%)
      JJ+/AK = 40 combos (3%)
      TT+/AK = 46 combos (3.5%)
      TT+/AK/AQ = 62 combos (4.7%)

Všechny pocketpáry 22 - AA mají 6 zpusobu jak je mužeme mezi sebou složit = 6 combos

- rovnice: C = A x (A-1) : 2

AK suited (nebo jakákoli jiná suited handa) = 4 combos
      AK offsuit (nebo jakákoli jiná offsuited handa) = 12 combos

AK suited + offsuited lze složit celkem 16ti zpusoby = 16 combos

- rovnice: C = A1 x A2

My Little Thoughts #4 - GTO vs exploitative
      Asi už jste tento pojem (GTO) v poker kontextu zaslechli. Pokud ne, tak malé natuknutí o co jde. Napíšu to svejma slovama, takže pokud pojem znáte, nechytejte me, prosím, za slovo. GTO je zkratka, která znamená Game Theory Optimal. Jedná se velmi zjednodušene receno o zpusob naší hry/strategie/taktiky, která má jednu zásadní výhodu a sice, že proti ní existuje práve jen jedna protistrategie. Jakákoli jiná, než ta jediná správná, bude pro soupere znamenat mínus a pro nás plus. Je existence takové hry možná ? Je tomu skutecne tak ! A tato naše jistota o její existenci plyne z matematiky/logiky a opírá se o teorii her (vyhledejte si pana Nashe, držitele Nobelovy ceny, na wiki). Má to ovšem nekolik hácku. Nejduležitejší je ten, že nikdo neví jak taková GTO hra vlastne vypadá a velmi pravdepodne to tak ješte dlouho zustane.

Všechno to zní nicméne naprosto fantasticky. Predstavme si, že tuto strategii známe do posledního puntíku a budeme se jí držet bez ohledu na to, jak který souper hraje (v tom spocívá ona finta - je nám to jedno, jelikož chybovat muže pouze on), a budeme vydelávat peníze. Líbí, že jo ? No, tak se zase hned uklidnete. Jednak jsem už psal, že se neví (a dlouho nebude) jak GTO pro NL 6max/full ring vypadá. A druhak klasický prístup - tedy hledání chyb u protihrácu a náš následný "útok" na ne (resp. prizpusobení se) je mnohem profitabilnejší než GTO (pokud jsou tyto chyby prítomny). Proc tedy to všechno ? V prípadech, kdy souper má techto chyb minimum a jsou malé a umí se sám velmi dobre prizpusobovat, prípadne o nem vubec nic nevíme, se naše možnosti hrát proti nemu velmi zúžují a GTO by se nám opravdu hodilo. Líbí ? Tak se uklidnete podruhé. Na microstakes takové soupere opravdu nenajdete. Nekterí grinderi, co znám, limitu jako NL25 až NL100 (nikoho, kdo hraje výš osobne neznám) toto reší. Muj názor je jasný - ani zde to zdaleka není potreba. Proc jsem o tom tak presvedcen ? Pravidelne se již nekolik týdnu dívám na jednoho hráce 6max high stakes na Twitch.tv a i on mi ríkal, že to skoro vubec nereší, že exploitovat i zde je možné a tedy i zásadní (jedná se o dlouhodobe ziskového hráce, který se pokerem živí radu let).

O GTO je zajímavé premýšlet, císt a snažit se rozlousknout, jak asi vypadá. Hrát GTO se ale nesnažme. Hraje to roli možná když si k headsup high stakes stolu sednou Patrick Antonius a Phil Galfond, protože jsou to jednak špickový hráci a druhak spolu mají jiste hodne nahráno, ale v našem grindu to hraje roli naprosto minimální

My Little Thoughts #5 - Numbers
      Hitujeme flop:

Suited connectory - 10,5% šance chytit na flopu openended (8 outter)
      One gappery - 8% šance chytit na flopu 8 outter
      Suited karty - 11% šance chytit na flopu flush draw
      Pocket páry - 10,8% šance chytit na flopu set
      Dve rozdílné karty - 2.02% šance chytit na flopu dva páry

*brát pouze orientacne a s rezervou !

Odds vs. procenta:

2-to-1 against = 1 out of every 3 times = 33.3%
      3-to-1 against = 1 out of every 4 times = 25%
      4-to-1 against = 1 out of every 5 times= 20%
      5-to-1 against = 1 out of every 6 times = 16.6

My Little Thoughts #6 - Numbers
      Kolik equity potrebujeme, abychom byli BE (neuvazujeme implied odds):

Villain betuje 2*pot - potrebujeme 40%
      betuje 1*pot - 33%
      betuje 3/4 potu - 30%
      betuje 2/3 potu - 28%
      betuje 1/2 potu - 25%
      betuje 1/3 potu - 20%
      betuje 1/4 potu - 16%

Mame equity x, kolik celkem musime vyhrat na dalsi streete, abychom byli alespom break even?

Mame 35% - potrebujeme na dalsi streete dostat celkem alespon 2*bet villaina
      25% - 3*bet
      20% - 4*bet
      15% - 6*pot
      10% - 9*pot

Poznámky z coaching videa #1 - Moving up
      Myšlenky jsou převzaty z jednoho coaching videa:

1) Nastavíme si přesný limit ztráty, která znamená sestoupit zpět na nižší stake(s).
      2) Velmi dobrou taktikou je mít k dispozici 10 buy-inů pro náš shot.
      3) Pozor ! Můžeme být winning player na našem limitu, ale to neznamená, že jsme na limitu vyšším !
      4) Během shotu musíme hrát svoji A-game. Jakmile hrajeme B nebo C-game, tak shot dočasně přerušíme.
      5) Nutnost vrátit se na naše stakes nesmí být žádným překvapením. Musíme s tím počítat.
      6) Při shotu se snažíme o kratší sessions než jsme obvykle zvyklí hrát na našem limitu.

A) Adaptabilita/elastičnost našich rangí je základ úspěchu. Učíme se a snažíme se zlepšit v chápání kdy, jak a proč změnit naše range.
      B) Zaměřujeme se na ready našich soupeřů, děláme si na ně poznámky. Chceme rozklíčovat skladbu jejich rangí a jak je hrají.
      C) Agrese na blindech je zásadní. Musíme studovat a zlepšovat naši hru z blindů.
      D) Hledáme vhodné spoty, kdy můžeme být na blidnech a v pozici více agresivní, než jsme zvyklí. Na vyšších limitech je u regů o něco větší fold-equity. Nesmí se to ale samozřejme přehánět, ale obecně vzato to platí.
      E) Díky znalosti readů na soupeře, jejich tendencí a rangí se musíme naučit foldovat ve správných spotech. Většinou se jedná o spoty, kdy máme top pair anebo dva páry. V těchto spotech je možné prodělat tunu blindů.
      F) Učíme se 4betovat jako bluff nebo jako indukce bluffu od soupeře ve vhodných spotech.
      G) Inteligentněji (což může znamenat obecně vzato méně) c-betovat postflop !
      H) 3betovat pro value více wide proti slabším hráčům.
      I) Fit or fold na flopu funguje méně nebo vůbec. Naučit se kdy a proč nepokládat na cbet OTF.
      J) Zahrnout do své hry cold 4-bet konecpt.

Musíme se naprosto vyvarovat tiltu a pracovat na naší mentální odolnosti ! Na vyšších stakes nás to stojí víc peněz a ostatní regové tiltují mnohem méně nebo vůbec, takzě nás to bude stát ještě víc.

Poznámky z coaching videa #2 - 3bet
      Myšlenky jsou převzaty z jednoho coaching videa:

A:heart: 3bet range [3bb open, 9bb 3bet = potrebujeme 67% foldu na autoprofit]

K:heart: IP >> preferujeme pro 3bet bluff handy, ktery maji dobry blocking efekt (suited esa) > kdyz flopneme eso, tak muzeme checknout behind a bluffcatchovat (pot control) turn a river, pripadne si pozdejsi streetu value betovat. To same plati pro suited kings.

Q:heart: OOP >> tyto handy se nam hraji mnohem hur, protoze nejsme schopni pot controlovat. >> Proto je lepsi 3bet bluffovat suited connectory, pripadne one gappery SB/BB.

J:heart: vs. POLARIZOVANA RANGE (bluffy a nuts handy) >> chceme CALLOVAT stredne silny handy (AQs, AJs, ATs, KQs, TT, 99, 88), specialne pokud jsem v POZICI !!! A co se stane? Stane se nasledujici:
      - v pripade, ze souper zrovna drzi top svoji range, tak mu to hold "zaplatim" (trefime top pair a prohrajeme na horsi kicker nebo na overpair apod.)
      - ovsem se svoji bluffing rangi muze bluffovat i postflop, pripadne overplay neceho, co hitnul, ale je to slabsi nez nas hit, pripadne semibluff barreluje backdoor FD, pripadne bluffovu uplnej air (napr. trefime s AQ top pair a on ho trefi s Q9 nebo trefime eso a on bude mit slabsi eso, bude betovat FD, ale my budeme mit lepsi FD atd.)

Pokud budeme chtit z nejakeho duvodu prece jenom 4betovat (OOP) vs. POLARIZOVANA RANGE >> tak MALEJ SIZING !!!

2:heart: vs. LINEARNI RANGE >> chceme 4betovat VELKYM SIZINGEM !

A:spade: IP chci 4betovat MALEJ SIZING, zatimco OOP chci 4betovat VELKYM SIZINGEM !

K:spade: na BTN >> je lepsi 3betovat POLARIZOVANE, zatimco na SB >> je lepsi 3betovat LINEARNE

A:diamond: CASTECNA DEPOLARIZACE BTN RANGE ?? vs. villain, kterej hodne 4betuje na
      velky sizingy a zaroven hodne calluje 5bety s pomerne sirokou rangi, ktera si stoji proti CASTECNE DEPOLARIZOVANY RANGE hur nez kdyby byla plne polarizovana. Pokud 4betuje naopak na malej sizing, tak mame dobry handy na call. A pokud bude hrat taky tuhle namixovanou range, tak v pripade jeho callu ho stale o neco casteji dominujeme my :)

K:diamond: Proti spoustě lidí bude lepší to flatnout - hlavně proti soupeřun, kteri celkově špatně brání proti 3betům a můžeme ho třeba široce 3bet bluffovat aniž by to nějak trestal/bránil, nebo pokud do těch flatů hraje nějak moc divoce (přehnaně cbetuje atd). Potom radši zařadíme na 3bet bluff nějaké A6s a ty lepší handy si nechám na zmíněnej flat.

A:club: SMALL BLIND
      Jak moc můžeme squeezovat se odvíjí hlavně od toho, jak moc tight nebo loose je opening range original raisera. Ideální je squeezovat do CO open a BTN call.
      - pokud je open raise 2.5x nebo 3x, tak hrajeme pouze sqeeze nebo fold. AK, Ats+ Kjs+ Qjs, 88+, Aqo, A2s-A5s.
      - pokud je open raise menšího sizingu (minraise), tak můžeme callovat. Squeezovat budeme pouze silnější handy typu JJ+, AK a nějaký bluffy A9s-A6s. Budeme callovat A5s-A2s, suited connectory, 55-TT. Možná bychom mohli squeezovat i broadway suited handy jako Aqs, Ajs, Ats, Kqs. Jak hrát unsuited broadways je otázka, záleží to (jako všechno ostatní) na typu soupeře. Pointou ale je, že proti minraisu budeme mít na SB calling range.

My Poker Videos - Cesta za solidní hrou #1
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Plans and goals ! Souhrn měsíce srpen 2015 !

Valnou většinu svých poker i wellness plánů jsem plnil/splnil. Musím se zamyslet nad mojí motivací ohledně každodění meditace a sportu (běhání). Musím vymyslet lepší spouštěč a bude to myslím dobrý. Na leakfinder systému, který bych projížděl svojí databázi každý měsíc, musím ještě zapracovat, ale částečně ho už mám hotový. Co se týče pokeru, tak jsem otočil o hodně stupňů ohledně mojí základní strategie. Snažil jsem se dlouhou dobu hrát pokročilé balanced range, což se ukázalo jako propadák. Na moje stakes jsou naprosto nevhodný. Krom toho je neumím zahrát ani zdaleka správně - profitabilně. Proto neustálé BE případně lehký minus. Nechápu, proč mi to trvalo tak dlouho, než jsem to pochopil. Dřív jsem porážel NL5 na FTP RUSH 6max cca 6bb/100 over over velký sample a držel jsem se nejvíc basic ABC rangí a ABC pokeru od BlackRaina. Na tyto range a tento styl hry jsem přešel cca v půlce měsíce a myslím, že se výsledky začínají rýsovat. V následujících měsících se zaměřím na:

- valuebetování na riveru
      - foldování na turnech
      - raisování na flopu
      - defend mého BB
      - call vs. 3bet s vhodnou rangí v pozici
      - won when saw flop celkově
      - pot kontrolování se středně silnými kombinacemi

- double barrel a triple barrel potřebuje zlepšit (pozor! vhodný soupeř se na mých stakes hledá těžko)
      - 3bet bluff vs. vhodní kandidáti (těch se najde už víc)
      - s tím souvisí taktéž zlepšení squeez hry (hlavně vs. CO open BTN call situace)
      - nedostatečný defend mojí postflop check linie
      - útok vs. check linie soupěřů (vhodní kandidáti sem tam jsou)

Celý měsíc:

NL25:

NL10:

NL4:

• Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      Registrace: 23.05.2011 Příspěvky: 236
      Zajimave cile a drzim pesti do budoucna ;-) jak v pokeru tak doktorine ;-)
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Zbyna86 původně napsal
      Zajimave cile a drzim pesti do budoucna ;-) jak v pokeru tak doktorine ;-)
      Děkuju :)
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Bohužel mi to nedá a musím se vyjádřit k mému přechodu ze zmíněného nejmenovaného konkurenčního poker portálu, protože jsem byl téměř dá se říci poflusán a okamžitě zabanován, takže nemůžu na mém (teď už minulém) blogu reagovat a poskytnout tak můj pohled na věc. Číst to nemusíte, ale já se z toho potřebuji vypsat.

K mému přechodu bylo důvodů víc:

- na PartyPokeru je na mnou nejvíce hraném formátu (NL10 6max) extrémně nízký traffic
      - vyclearoval jsem deposit bonus a dodělal všechny missions
      - po diskusi se supportem jsem se žádného nového bonusu nedořezal
      - můj čas je velmi omezený a nemůžu proto dosáhnout ani na minimální "rakeback" na PP (stejně tak nemůžu dosáhnout na bonus cash od zmíněného portálu)

Všechny tyto důvody jsou celkem jasný, logický, pragmatický a je evidentní, že se týkají jediného - boost rollu. Zkrátka to, co dělá každý naprosto běžně a pochopí to každej normální grinder. Lidi zcela běžně takhle migrujou mnohem častěji a ve větší míře, obzvlášť když budují roll. Na onom portálu se mi dostalo možnosti hrát za jejich barvy na pátečních turnajích v jednom pražském kasinu. Dohoda byla mimo jiné taková, že když se člověk nemohl zúčastnit (takto stakovaných hráčů tam je víc), tak dá vědět a vezme to náhradník. Pro PSGY jsem se rozhodl čistě na základě toho, že PokerStars (na kterých jsem dosud nikdy nehrál) mám treknutý právě přes tento portál (stalo se tak léta páně kdysi dávno, kdy jsem plánoval tam začít hrát, ale sešlo z toho). Když už budu tedy na PS hrát a sbírat tím PSGY body, tak jsem si sem rovnou blog (ještě do teď jsem byl přesvědčen, že dočasně) přesunul, abych mohl případné místní coache v diskusích odkázat na můj progress, mojí hru. Krom toho to považuju za správný, vést si blog tam, kde rakuju/kde jsem coachován. Tolik tedy k vyjasnění situace pro ty nezasvěcené.

Načež jsem se dozvěděl o sobě celou řadu nehezkých věcí:

1) Prý kvůli mě propadly několikrát tickety do zmíněného pátečního turnaje. Ano, stalo se tak, ale pouze jednou. A byla to situace se kterou jsem nemohl nic dělat. To se hold v životě někdy stává, že vyvstanou situace, který vám překazej harmonogram a nemáte na výběr. Ihned, jak se moje časová situace změnila, tak jsem dal vědět příslušným "orgánům". Byl jsem varován, že pokud se tak ještě jednou stane, tak bude staking přenesen zcela na někoho jiného. To jsem akceptoval a od té doby se to už nestalo.

2) Prý jsem neplnil podmínky pro udržení se v tamní coaching skupině a neustále se na něco vymlouval. Ehm, tak za prvé, celý problém tkví v tom, že nikde není jasně stanovený počet hand nebo míra raku, který má hráč odehrát, aby tím pokryl členství v coaching skupině. Chodí to tak, že když hrajete málo, tak vás upozorní a zeptají se na důvod. Pokaždé, když jsem hrál minimální volume, tak to bylo z důvodů studia a státnic. A tohle nazvat jako vymlouvání se, to mi přijde opravdu nefér. Vždy jsem se omluvil a s příslušným "orgánem" se přes email domluvil, že mi tedy členství pozastaveno nebude, ale že až budu moct hrát, tak hrát budu (což jsem splnil, za tento měsíc jsem odehrál přes 20k hand).

A závěrem mi napsat, že ze mě nebude nikdy dobrý člověk ani dobrý hráč, to už si snad ani nezasluhuje komentář. Celou dobu jsem si myslel, že zůstanu na tamním fóru aktivní a do coaching komunity a blogování se opětovně zapojím později. Ale tohle neprofesionální poflusání mojí osoby mi to celé dost znechutilo :/ A k tomu všemu mě rovnou (asi v tiltu) zabanovat ... to už je třešnička na dortu teda. Chtěl bych nicméně znova poděkovat za možnost účasti na zmíněných pátečních turnajích, chci poděkovat coachovi naší skupiny a všem, co četli můj blog a bavil je :) Přeju všem z tamního webu jen to nejlepší, ať jsou ve svém životě šťastní a ať se jim daří i v pokeru (včetně vedení a včetně těch, kteří se o mě tak nepěkně vyjádřili - věřím, že se tak stalo pod rouškou emocí).

Tak. Uf. Brrr.

A teď můžeme načít nový list:
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Vypadá to, že žhavé diskusi o mém přechodu, nebude jen tak hned klid. Jelikož jsem byl na zmíněném konkurenčním portálu zabanován, tak nemůžu ani reagovat na reakce ostatních (není nic lepšího, než když se křivě obžalovaný nemůže bránit, že ano). Proto si dovolím odpovědět zde (opět, pokud nevíte o co jde, tak to číst nemusíte):

1) Někdo zmínil, že odejít kvůli rakebacku je blbost. Souhlasím. Rakeback je jeden z mnoha důvodů a je až na posledním místě.
      2) Další člověk píše, že migrace mezi hernama na microstakes z důvodu rakebacku je píp. Opět souhlasím. Odpověď stejná jako v bodu č. 1.
      3) Jeden z coachů tamní komunity (kterého si moc vážím a jeho reakce byla taky jedna z nejnormálnějších) opět toto zmiňuje. Odpověď stejná jako v bodu č. 1. Ještě mu chci říct, že to neberu tak, že jdu za "lepším". Chtěl jsem učinit pouze dočasný přechod. Jedno velký nedorozumnění z mého pohledu.
      4) Pak je zde zmíněno, jak jsem dostal šanci o kterou by zbytek komunity strašně moc stálo (ony páteční turnaje v kasinu). Ano! A jsem si toho vědom. Taky jsem psal, že jsem za to strašně rád. Bohužel se mi blíží pracovní úvazek a tak bych stejně na ony páteční turnaje chodit prostě nemohl. Druhak (a to zmínil člověk, který mě nejvíce poflusal a tohle je jediný bod ve kterém s ním v tomto shoulasím), že moje výsledky nebyly nijak super. Akorát svůj názor nemusel vyjadřovat smajlíkem, kterej zvrací. To mi přijde na někoho, kdo chce vést profesionální coaching web, fakt pod úroveň. Svoje nedostatky si uvědomuju a proto jsem se nechal slyšet, že to rád přenechám někomu jinému. Vůbec nechápu v čem je problém?! Ostatní by měli naopak ocenit moji schopnost přiznat, že na to nemám a že se toho nebudu držet zuby nehty. Na jednu stranu mi lidi dávaj sežrat jak jsem byl špatnej a hned k tomu v zápětí dodaj jak je možný, že jsem to pustil k vodě :D
      5) Onen největší flusač tvrdí, že jsem nedodržel dohody a nesplnil, co jsem slíbil. To není pravda. Nikoho jsem nepodrazil, žádnou dohodu neporušil. Jedinou věc, kterou jsem slíbil a nesplnil, byl video blog z oněch turnajů. Nikdo se ale za celou dobu ani trochu nenechal slyšet, že by to byl problém. Jsem časově vytíženej člověk a hold jsem v tomhle přecenil svoje síly. Ale všechno ostatní jsem dodržel, žádný slib jsem neporušil.

Závěrem: vážně nechápu, kde se v lidech bere tolik nenávisti. Celou dobu jsem bral věc tak, že přechodně odejdu a velmi brzo se (a rád) vrátím. Když ale vidím reakce lidí na můj odchod, tak je mi z toho akorát smutno a už o svém návratu uvažuju o to méně (krom toho by mě už stejně nejspíš nikdo nechtěl do tamní coaching skupiny přijmout, když bylo prolito tolik hněvu). Tímhle chováním svoje hráče akorát odradíte. Beru to celé jako velké nedorozumění. Taky mám dojem jakoby na plusech, které jsem tamní komunitě dal, vůbec nezáleželo. Vedl jsem jeden z nejčtenějších blogů na celém webu. Byl jsem aktivní na fóru. Nováčkům jsem se snažil pomáhat (na rozdíl od některých "loajalních" týpků z "tvrdého jádra", kteří na to buď kašlou anebo si z nich rovnou dělaj prdel). Za tento rok, jsem odehrál 126543 hand a z toho přece není rake zrovna nulovej. Na člověka, pro kterýho je poker jenom koníček a má velmi málo času se svému koníčku věnovat je to myslím celkem ok výkon.

Dál uznávám moji jednu jedinou (ale jak se zdá zásadní) chybu, co se týká mého odchodu jako takového - a sice, nedal jsem nikomu vědět dopředu v soukromé zprávě. Jenže já netušil, že by to mohl být takovejhle poděl !!! Ale mě to opravdu a upřimně nenapadlo. Je mi to líto, mrzí mě to, omlouvám se. Každýmu z nás občas něco nedojde, jsme přece jenom lidi.

A závěrem: od ostatních dlouhodobých členů jsem se dozvěděl, že to nebylo poprvé, co se takhle zadupal do země a poflusal odcházející hráč. Takže byste se měli nad sebou vážně zamyslet, protože neděláte vůbec dobrej dojem. S celým způsobem tohoto jednání nesouhlasí přímo jeden z interních osob, kterého nebudu jmenovat - takže ano, i vaši vlastní lidé si myslí, že jste tohle přehnali. Měli byste se spíš zaměřit na lidi, kteří vás podvádějí kontinuálně a přitom se tváří jako kdyby byli vaší nejvěrnější. Celá řada lidí hraje na vícero hernách, celá řada lidí si vede blog jinde a na svůj blog u vás z vysoka serou. Na tyhle byste se měli zaměřit a ne na lidi, co vás mají (měli) rádi a opravdu se po dobu svého působení snaží (snažili) ze všech sil. Trička, mikinu a čepici vrátím vyprané a nepoškozené, hned jak najdu čas zajít na příslušné místo. Ještě jednou moc děkuju oběma coachům, jednomu z tamních vrchních teoretiků a mentalnímu coachovi za všechno.

Moc "děkuju" lidem, kteří se vyjádřili, že mi teda ani nepopřejí GL. To už chce opravdu charakter a koule něco takovýho napsat. Nezapomeňte si vzít ráno svoje antipsychotika.

A tady si dáme něco na relax, abychom se všichni trošku uklidnili, jo?
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Stále čekám na převod peněz z PP na Skrill. Teprve až pak budu schopen udělat first deposit na PS. Takže jsem si mezitím dal takovou malou challenge. Začal jsem s 2$ (a asi 30 centů) a jedu NL2 6max.

Jsem zvědavej, kam to stihnu dotáhnout :D

GRAF AKTUALIZOVÁN ! (ctvrtek 10.9. 17:30) ! Peníze budou na Skrillu co nevidět (mělo by to být do 24 hodin) a zatím se mi na NL2 daří :) Taky jsem rozjel nějaký turnaje na PP za tickety, co jsem koupil v point storu a už mám na kontě ~14$ z bounty, což potěší :banana:

• msnek
      msnek
      Bronz
      Konečně jsem našel ideální muziku na grinding: https://soundcloud.com/gano/sets

Je to od jednoho sympatickýho DJe ve středních letech, kterej crushuje NL200 a streamuje na http://twitch.tv/pokertips Rozhodně jeho stream doporučuju. Jednak je zajímavý se koukat už jenom na to, jak crushuje NL200 a jak to komentuje, a dál celkem reaguje na dotazy ohledně pokeru obecně. Taky má na svém streamu akci, při které rozdá mezi diváky 99$ v případě, že je alespoň 50 (myslím) diváků :) No a last but not least má super webový poker stránky, s blogem, článkama (včetně mindset tématiky), s video micro limit kurzem (placené) a nabízí na nich leakfinder zdarma (vyzkoušejte).
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Tak už se mi konečně převedly prašule na Skrill a odtud rovnou putovaly na PokerStars. Začal jsem hrát, rozklikal jsem se na NL2 (možná to budu dělat vždy jako warm up). Teď koštuju NL10. Zatím to vypadá nadějně - fishek se tu zdá bejt celkem dost a nitů taky :D

Jinak budu svůj progress a obecně mojí hru občas streamovat zde: http://www.twitch.tv/misonek Tak se určitě zastavte na pokec a přijdtě okomentovat mojí hru :) (teď to mám zrovna zapnutý a budu mít cca do 12:15).
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Tak na NL10 jsem dnes měl hezký run, za několik málo hand jsem tam +32$. A díky mojí NL2 minichallenge, zatímco jsem čekal na Skrill, jsem nahoře dalších 25$ :) Jsem zásadně proti kontrolování výsledků, ale jelikož jsem se přihlásil do challenge, kde se jednou týdně výsledky hlásí, tak si na to musím zvyknout. Nesmí to ovlivnit mojí hru. Samozřejmě se to pokusím omezit stále na nějaké minimum, ale prostě z toho nechci dělat žádnou velkou vědu a soustředit se na hru. Když se občas podívám, ok. Ale primárně to zkusím omezit jak jsem řekl právě na 1x týdně ;)
    • msnek
      msnek
      Bronz
      V pondělí mě čeká státnice z pediatrie. Jsem nervózní jak při allin deep pf coinflipu ;) Držte pěsti ! Mimo jiné je to důvod, proč se nesoustředím aktuálně na plnění všech mnou výše zmíněných cílů. Jsem rád, že do toho zvládám vůbec něco odehrát.

V pátek mě pak čeká pracovní pohovor a večerní odlet směr Portugalsko a Madeira. Rád pak nahodím nějaký ty fotony. Na dovolený se určitě znova začtu do mojí pokerové bible - Pozitivní poker.

V budoucnu bude největší oříšek na poker vůbec najít čas, protože se budu věnovat práci a rodině. Ale já tenhle koníček děsně žeru, tak doufám, že si mi to podaří nějak vymyslet.
    • Urgent88
      Urgent88
      Bronz
      Registrace: 05.09.2012 Příspěvky: 319
      Tak blog mám v oblíbených a budu sledovat ať se daří:s_thumbsup:
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Urgent88 původně napsal
      Děkuju kolego ! (teda, vypadáš na něj :) - nebo sis šel do špitálu "jen" vyzvednout mimčo a máš na sobě náhodou bílý trikot? :D )
    • Urgent88
      Urgent88
      Bronz
      msnek původně napsal
      Urgent88 původně napsal
      Děkuju kolego ! (teda, vypadáš na něj :) - nebo sis šel do špitálu "jen" vyzvednout mimčo a máš na sobě náhodou bílý trikot? :D )
      Jsem zdravotní bratr v Olomouci na Traumatologii JIP ;) , to mimčo je moje byl za mnou na návštěvě v práci s maminkou.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Urgent88 původně napsal
      msnek původně napsal
      Urgent88 původně napsal
      Jsem zdravotní bratr v Olomouci na Traumatologii JIP ;) , to mimčo je moje byl za mnou na návštěvě v práci s maminkou.
      Pecka ! Mimčo krásný ! Tak přeju good run ! ;)
    • msnek
      msnek
      Bronz
      FUCK YEAH !!!!@#&&

PEDIATRIE ZARIZNUTA !!!
    • Urgent88
      Urgent88
      Bronz
      Mrknul jsem na tvůj blog u konkurence :D a musím uznat, že se to čte opravdu dobře i videa jsem taky projel a určitě by jsi jich pár mohl šupnout i sem.:f_thumbsup:
      Jen tak dál. A ještě gratulace k pediatrii:f_drink:
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Diky moc ! Jsem rád, že se to dobře čte ! Na další videa pár nápadů mám. Myslels ty teoretický anebo i záznam hry ?

Jinal já jsem teď na dovolený v Portugalsku. Vracím se koncem měsíce a to už budu pokračovat s hledáním práce. Tak uvidím jak zvládn+u najít čas na poker. Bude to hodně těžký. Bude to chtít mít v malíčku zdravej životní styl a pravidelnej režim jen co to v rámci možností půjde.
    • Urgent88
      Urgent88
      Bronz
      msnek původně napsal
      Diky moc ! Jsem rád, že se to dobře čte ! Na další videa pár nápadů mám. Myslels ty teoretický anebo i záznam hry ?.
      Obojí bylo super. Jo a co to máš za vychytávku na Party pokeru (myslím ten skin table, karty atd...)?
      Dost dobrý, píšeš tam, že jsi si to vytvářel sám. Šikovnej kluk :f_thumbsup: