[NL25] AJo vs missbet OTT

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 7 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $25.98 (103.9 bb)
      Hero (BB): $31.96 (127.8 bb)
      MP1: $40.53 (162.1 bb)
      MP2: $28.93 (115.7 bb)
      MP3: $25 (100 bb)
      CO: $24.75 (99 bb)
      BTN: $37.13 (148.5 bb)

Preflop: Hero is BB with A J
      5 folds, SB raises to $0.75, Hero calls $0.50

Flop: ($1.50) 6 A 4 (2 players)
      SB bets $0.75, Hero calls $0.75

Turn: ($3) 6 (2 players)
      SB checks, Hero checks

River: ($3) 8 (2 players)
      SB checks, Hero bets $1.25, SB folds

Results:
      $3 pot ($0.15 rake)
      Final Board: 6 A 4 6 8
      SB mucked and lost (-$1.50 net)
      Hero mucked A J and won $2.85 ($1.35 net)

SB - TAG 18/15 cbety 50/47/47. x/f OTT 50% / x/r OTT 8%
      RFI SB 49

Tuhle handu jsem probíral s kamarádem u dnešní sweetky. V poslední době se mi stává že měl OTT, když je double FD na boardu, hráči x/r for value. Dává mi to celkem smysl, protože hero bude mít spoustu FD v rangi a Ax může taky betovat. Volil jsem tedy raději checkback, protože skompletování se flushe OTR se moc nebojím (očekávám, že bude všechny FD barrelovat) a nevím jsem mám další dvě streety value...
      K handě jsme se vrátili později a kamarád říkal, že nemusí vždyt barrelovat FD, když se spároval board, s čímž jsem tak nějak souhlasil, takže by byl lepší bet? Napadlo mě něco jako 1/3, aby mi ta FD callnula ještě (v případě že ji bude checkovat) nebo dá i za větší sizing? A OTR bych na většině kartách šel bet 1/2. Tato liniie by se mi momentálně líbila nejvíc...
      Jak byste hráli vy? :)
  • 1 odpověď
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Marffi97,

tak za něj relativně častý check dává smysl už i z toho hlediska, že 6x ruk bys měl mít v rangi ty, resp. alespoň já teda očekávám, že minimálně část 6x ruk bude hrál x/c, zazímco ty v těchto pozicích calluješ na F všechny. Proto bych se nedivil, kdyby tu checkoval i relativně silné ruky, teda část hand jako AT minimálně, které normálně 3str value v těchto pozicích můžou mít, si myslím, že checkne. Těžko říct, co udělá s handou jako AK.

K tomu, jestli půjde často x/c nebo x/r - tento board imo není moc dobrý na x/r, resp. co by takto hrál? FH? S tím je imo tak safe, že si klidně na c/r počká až na R. S 6x? To jsem psal, že často čekám check na F. AK? To je overplay...teda já osobně si nemyslím, že x/r zrovna tady bude nějak moc často. Nemůžeme všechny struktury házet do jednoho pytle. Určitě daleko víc bych toto čekal na nějakém středním/koordinovaném boardu, kde se spáruje karta na T, neo přijde nějaká low karta celkově.

Z toho vyplývá, že stab na T mi nijak v zásadě nevadí, myslím si, že s AJ bychom tu mohli mít i 2str value vůči slabším Ax.