AA all-in na flope proti 2 súperom

• Taaryn
      Taaryn
      Bronz
      Registrace: 30.11.2014 Příspěvky: 75
      Ahojte,
      prosím vás, to sú vážne hráči na NL2 tak slabí alebo som len ja niečo prehliadol? Z tejto partie mi to úplne pripadá, že keby som všeobecne so silnými kombináciami silno overbetoval, tak z dlhodobého hľadiska by som na tom poriadne zarobil, pretože hráči by sa neprispôsobili.

Poker Stars $0.01/$0.02 No Limit Hold'em - 9 players - Zoom
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $3.39
      SB: $2.00
      BB: $2.71
      UTG: $1.87
      UTG+1: $2.39
      UTG+2: $2.91
      MP1: $1.76
      MP2: $3.47
      Hero (CO): $2.00

Pre Flop: ($0.03) Hero is CO with A :club: A :heart:
      2 folds, UTG+2 raises to $0.06, 1 fold, MP2 calls $0.06, Hero raises to $0.24, 3 folds, UTG+2 calls $0.18, MP2 calls $0.18
      Štandardný PF raise

Flop: ($0.75) 7 :diamond: J :heart: 8 :diamond: (3 players)
      UTG+2 bets $0.36, MP2 calls $0.36, Hero raises to $1.76 all in, UTG+2 calls $1.40, MP2 raises to $3.16, UTG+2 calls $0.91 all in
      SPR (proti obom súperom) = 2,35 => so silnými overpármi ako AA a KK hrám automaticky o všetko
      Súper vsadil, druhý dorovnal, hrozí flush draw aj straight draw => fold neprichádza do úvahy, pretože hrám o všetko; call spôsobí, že súperovi nedám dostatočne zlé pot odds a v tejto situácii určite dať súperom zlé pot odds; raise - prinesie najviac value a to aj napriek tomu, že hrozí tak veľa outov (aspoň myslím, že uvažujem správne).
      Ak by som poznal presné karty súperov:
      EP3 súper má s jeho kartami prinajlepšom 14 outov, keď by si to prepočítal, tak mu vyjde, že mu to nestačí ani na break-even a napriek tomu dorovnáva - to sa mi zdá nerozumné.
      MP2 ide all-in pričom má ešte horšie karty ako EP3 - tak to sa mi zdá ako úplná hlúposť.
      To vážne hrajú hráči na NL2 takto agresívne nábehy, kt. sa im ani nemusia skompletovať? Myslíte si, že to oni (alebo aspoň niektorí zo súperov) zahrali správne?

Turn: ($7.85) 8 :heart: (3 players - 2 are all in)

River: ($7.85) 3 :club: (3 players - 2 are all in)

Final Pot: $7.85
      UTG+2 shows T :diamond: J :diamond: (two pair, Jacks and Eights)
      MP2 mucks 9 :club: J :club:
      Hero shows A :club: A :heart: (two pair, Aces and Eights)
      UTG+2 wins $1.76
      Hero wins $5.82
      (Rake: $0.27)
  • 19 odpovědí
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Ta JTs je asi na flopu silnější než AA . Loose je samozřejmě jejich call 3betu pre a MP vůbec nemá ani poprvně callovat.

Jinak flop je úplně hroznej, ale vzhledem k tomu nízkýmu donku a callu z MP bych si tipnul že nikdo nemá set, že tam budou spíš handy typu QQ a draw a nechá se to shovnout. Ale kdyby na flopu ten MP reraisnul nebo UTG dal vysokej donk tak už těm esum moc nevěřim že sou dobrý.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Ještě k těm outum: JT má 9 clubs, dva jacky, tři desítky a 3 devítky. To je 17 outů celkem proti overpáru.
    • Taaryn
      Taaryn
      Bronz
      Díky moc Shamway99, tie desiatky mi ako outy nenapadli (moja chyba), samozrejme v takom prípade bolo jeho dorovnanie na môj raise aj raise od MP2 z dlhodobého hľadiska správne.
      Napriek tomu, proti hráčovi, kt. otvára z EP2 s kartami JTs by som s pármi AA a KK (možno QQ) pri hodnote SPR = 2,35 išiel all-in vždy. Ak by to bol nit alebo skúsený súper (ak by som mal viac informácií), tak by som to možno prehodnotil, ale aj tak by som asi išiel o všetko, a to kvôli nízkej hodnote SPR.
      Používate aj vy SPR pri rozhodovaní?
    • sEg1X
      sEg1X
      Stříbro
      Registrace: 24.03.2014 Příspěvky: 153
      co je to SPR rozhodovanie ?
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Ne tak přímo že bych StackPotRatio počítal. Nakonec ty sizingy preflop když jsou standardní a stack je 100 bb tak má vlastně každej flop stejný SPR.
    • Taaryn
      Taaryn
      Bronz
      Ahoj sEg1X, SPR = stack to pot ratio - na flope ti vyjde nejaká hodnota SPR = efektivny stack / pot a podľa tejto hodnoty môžeš v niektorých prípadoch vedieť, že z dlhodobého hľadiska sa ti vyplatí hrať o všetko alebo že máš veľkú vôľu rozhodovania, alebo ak uvažuješ už pred flopom, aké SPR vznikne, tak napr. vieš, že niektoré typy hand môžeš napr. rovno zahodiť, pretože by vzniklo príliš nízke SPR, a s tvojou kombináciou by si na tom bol zle, atď. (veľmi zhruba napísané)
      Shamway99 - áno, súhlasím, aj ja len málokedy využívam SPR. Pýtal som sa na to viacmenej preto, že si myslím, že v raisovaných a re-raisovaných potoch sa to môže veľmi vyplatiť, ale len málokoho počujem (napr. vo videách), že by zvažoval aj SPR.
    • sEg1X
      sEg1X
      Stříbro
      No myslim ze som o tom uz niekde cital ale dakujem za pripomenutie co treba este dobehnut
    • EISSAZ
      EISSAZ
      Zlato
      Registrace: 11.01.2012 Příspěvky: 957
      Zdar

EP3 súper má s jeho kartami prinajlepšom 14 outov, keď by si to prepočítal, tak mu vyjde, že mu to nestačí ani na break-even a napriek tomu dorovnáva - to sa mi zdá nerozumné.
      Se 14 outy by měl vs AA dejme tomu 47% EQ. Calluje 1,4 do 4,63 takže má v tu chvíli odds 30%, takže je to dost + EV call z jeho strany.

Jinak podle mě oba dva jsou stations, kteří to měli PF zahodit. Pochybuju že někdo na EP3 otvírá tak loose range aby musel defendovat JTs do sqz.
    • sEg1X
      sEg1X
      Stříbro
      Ale call alebo push je na AA je vzdy o nieco prijemnejsi aj psychyku a ma to plus myslim aj do skill range ...
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      "... mi to úplne pripadá, že keby som všeobecne so silnými kombináciami silno overbetoval, tak z dlhodobého hľadiska by som na tom poriadne zarobil, pretože hráči by sa neprispôsobili."

Velice spravne ! :)
    • Taaryn
      Taaryn
      Bronz
      Ahojte, ďakujem vám všetkým za názory a výpočty.
      EISSAZ - sa mi nezdalo, že by som sa prepočítal, tak som si to celé prešiel a zistil som :-), že ak by som počítal iba s tými 14 outami, tak to UTG+2 nestačí ani na break-even (je to veľmi tesné, ale nestačí), ale súhlasím, že v momente, keď použijem Equilab a zadám všetky známe kombinácie, tak naozaj to bol celkom slušný +EV call od UTG+2.
      Nabudúce budem asi uvažovať tak, že ak výpočet iba s outami výde veľmi tesne k break-even, tak pomocou equity a Equilabu to väčšinou bude +EV (u väčšiny prepočtov, kt. som robil to takto vychádzalo).

Ešte mám jednu otázku, nerozumiem, čo znamená veta "Pochybuju že někdo na EP3 otvírá tak loose range aby musel defendovat JTs do sqz." Môžeš mi to prosím vysvetliť podrobnejšie prípadne inými slovami? Ďakujem.
    • EISSAZ
      EISSAZ
      Zlato
      Registrace: 11.01.2012 Příspěvky: 957
      1. Těch 14 outů mu prostě stačí vs AA na ten call, když už to takto zahrál. Každá karta jsou zhruba 2%, takže má na turn cca 28% a pak točí tím samým způsobem ještě river, takže dohromady má cca 50%, ale vzhledem k odds potřebuje jenom 30%, takže za něj je to jednoznačně v této situaci + EV call.

2.Jde o to, že když dejme tomu otevírá 10% nejlepších hand na EP3, tak vs SQZ s tímto sizingem musí defendovat minimálně 61% času( nepočítám s hráčem na mp2, ale v praxi je třeba počítat s tím, že nějaké % udefenduje i MP2 a tím nám tu situaci ulehčí). Ve výsledku to znamená že z těch 10 % co otevírá musí defendovat 39% . Zkus v equilabu naklikat 10% open range a pak z toho vyber 39% nejlepších hand. Pak si zkus naklikat takovou open range aby v těch 39% co musí defendovat bylo i JTs. Odhaduju, že to bude ke 20% a tak moc otevírat na EP3 se nevyplatí.
    • Taaryn
      Taaryn
      Bronz
      Ahoj EISSAZ
      1) už som si uvedomil moju fatálnu chybu vo výpočtoch, ja som totiž počítal s odds od flopu na turn, ale mal som počítať od flopu na river, keďže dorovnával môj all-in.

2) Prosím ťa, ako si prišiel na tie percentá, kt. musí brániť s daným sizingom, teda aké vzorce či výpočty si použil? To s tým vyklikávaním v Equilabe som ešte ako tak pochopil, ale s tým zvyškom mám problém. Ešte tých 10 % chápem, ale keď si písal 61 % a 39 %, tak nerozumiem odkiaľ si zobral tie čísla.
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,699
      EISSAZ má % velmi rád. Taky se v nich vyzná:f_thumbsup:

Zkus v equilabu naklikat 10% open range a pak z toho vyber 39% nejlepších hand.

99+,AK
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Taaryn původně napsal
      2) Prosím ťa, ako si prišiel na tie percentá, kt. musí brániť s daným sizingom, teda aké vzorce či výpočty si použil? .
      V tomhle případě ty čísla nejsou přesný. Ale počítá se to tak, že se veme při jak vysokym foldu má soupeř autoprofit.
      Příklad - jste heads up a dostáváš cbet na flopu 2/3 potu. Kolik máš defendovat: při betu 2bb do 3bb potu on potřebuje fold aspoň 40% a může tě blufovat s čímkoliv. Počítá se 2/5, 2 je jeho bet a 2+3= 5 je pot po cbetu.

Z toho ti vyjde že musíš bránit 60% svý range na flopu. Stejnej postup se dá použít preflop. Neplatí to v mw hře protože tam bráníte cbet dva a stačí bránit skoro 2x míň.
      Má to ještě další aspekty třeba že oop bráníš trochu míň, že bys měl bránit víc když jen calluješ atd. Ale jako první odhad to stačí.
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      jestliže soupeř c-betuje 20bb do potu 30bb(což je asi 66% potu), tak potřebuje, aby jeho c-bet byl úspěšný ve
      Fold Equity=Jeho Bet/Jeho Bet+Pot=(20/20+30=40%) 40% případů.
      To znamená, že Ty nesmíš na jeho c-bet foldnout víc jak40% své range- Ty musíš 60% své range defendovat!
      Autor Horysek
    • Taaryn
      Taaryn
      Bronz
      Ahojte, Shamway99 aj vinni48 - ďakujem obom, tieto výpočty poznám, len som si ich nevedel pospájať s reálnymi situáciami, obranou a pod.
      Ak to teda správne chápem, toto je jeden z hlavných dôvodov voľby vhodnej PF range. Teda napr. ak som BUT, môžem hrať so širšou rangou, pretože aj keď ubránim napr. iba 20 % range, tak to nebudem robiť často, naopak z EP1 volím užšiu range, pretože budem musieť brániť 60-80 % range a budem to musieť robiť omnoho častejšie než z BUT.
      Dúfam, že to chápem správne :-)
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Asi takto, ty budeš muset vždycky bránit podle sizu soupeře, ale to jsou výpočty na NL50 a výš si myslím.
      Jestliže bráníš 60% své range, tak ji bráníš odkudkoli. To znamená, že vezmeš BTN range a bráníš 60% té range. To samé je z UTG, taky 60%, ale 60% UTG range nejsou stejné handy jako 60% BTN range.
      UTG range open je 77+,ATs+,KQs,AJo+,KQo
      BTN range open je 22+,A2s+,K2s+,Q8s+,J8s+,T8s+,98s,87s,76s,65s,54s,A2o+,K8o+,Q8o+,J8o+,T8o+,97o+,87o,76o,65o,54o

60% UTG je asi toto 99+, ATs+, AQo+, KQ
      60% BTN 66+, A2s+, A2o+, K2s+, KJo+, Q7s+, J8s+, T8s+, 97s+, 87s, 75s+, 65s
      to je příklad. Někdo bude bránit víc, ale nikdy míň

Nezaručuju správnost, ale snad je to OK
    • Taaryn
      Taaryn
      Bronz
      Ahoj vinni48, myslím že už to lepšie chápem, jednoducho nesmiem zabudnúť, že percento kombinácií, kt. bránim počítam so sizingu súpera. Myslím, že na tom príklade si to pekne ukázal.
      Čo sa týka výpočtov od NL50, radšej si to všetko otestujem a začnem používať už na NL2, aby som mal čo najlepšie základy, a potom pri vyšších úrovniach (silnejších hráčoch) to pôjde určite omnoho ľahšie.