[NL10] KQo twoP donkR

• HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      Poker Stars $10.00 No Limit Hold'em - 6 players -
      SB: $7.00 - VPIP: 31, PFR: 0, 3B: 0, AF: 1.0, Hands: 13
      Hero (BB): $11.14
      UTG: $10.00 - VPIP: 26, PFR: 23, 3B: 7, AF: 2.0, Hands: 69
      MP: $16.99 - VPIP: 28, PFR: 19, 3B: 4, AF: 4.0, Hands: 137
      CO: $10.32 - VPIP: 36, PFR: 20, 3B: 0, AF: 0.5, Hands: 25
      BTN: $11.50 - VPIP: 37, PFR: 22, 3B: 0, AF: 3.7, Hands: 68

Pre Flop: ($0.15) Hero is BB with Q :diamond: K :club:
      UTG raises to $0.30, 4 folds, Hero calls $0.20

Flop: ($0.65) 2 :spade: Q :club: 4 :heart: (2 players)
      Hero checks, UTG bets $0.46, Hero calls $0.46

Turn: ($1.57) 6 :heart: (2 players)
      Hero checks, UTG bets $1.30, Hero calls $1.30

River: ($4.17) K :spade: (2 players)
      Hero bets $1.31, UTG raises to $4.61, Hero calls $3.30

low 3bar frekvence, donkuju, thinV z Qx, možná Kx u kterých by mě vůbec nepřekvapilo kdyby si je checknul back. Na raise nevím jsem CS.
  • 6 odpovědí
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Cau,
      nehraju KQo proti UTG takže bych na riveru nebyl. Asi bych to hrál stejně a doufal na split nebo snad AA AK. Value hand má taky málo, pokud nehraje i malý páry na UTG.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Já bych defaultně river ch/c, a udělal bych to i zde, protože si myslím, že máš na tento stat zanedbatelný sample. River bych nedonkoval kvůli:

1) protekci range
      2) chci ho nechat bluffovat (velká část jeho range jsou missnutý FDs)
      3) s většinou toho s čím mi ten donk callne si často může sám betnout pro value.
      4) v případě, že mi ten donk raisne, tak jelikož může mít dost setů, tak by call toho raisu mohl být i -ev. Ale když foldneme tak nás může vyfoldovat ze splitu - což se nám nestane, když nedonkneme.

Kdybychom měli dobrý sample na ten stat low 3b frekvence, tak první tři body neplatí a tudíž bych donkoval taky.
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      no já to myslel tak že to jsou obecný tendence hráčů na tich limitech, a kvůli tomu jsem to donknul
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      To by se docela nabízelo si udělat analýzu regů na těchto limitech a mrknout co tam betujou. Myslím, že něco podobného tady už párkrát někdo postoval a bluffů tam bylo minimum (ale nějaké byli), nicméně si myslím, že AK a AA si tady betnou dostatečně často a ještě větším sizingem, než byl tvůj donk, ale to je jen moje doměnka.

Takže já bych z výše zmíněných důvodů jen checknul. Ještě mně napadl další důvod, že pokud donk-callnem, tak soupeřovi sety z nás dostanou cca 3x víc, než kolik my dostaneme z jeho horších hand, zatímco když jen ch/callnem, tak vyhrajeme proti horším stejně, kolik prohrajeme proti lepším (pokud použije vždy stejný sizing - i kdyby ne, tak ten rozdíl nebude tak velký)
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj HHHuBi,

c/c-c/c-c/c. Protekce range asi není nejdůležitější na těchto stakes, i když je to určitě validní point v tomto spotu, protože King na R jako takový je scare karta pro naši range a soupeř by měl být dostatečně motivovaný bluffovat, pokud má něco jako FD/A3s/A5s etc. Jediný důvod, proč donkbetovat, by byl, že jednak v checking rangi máme už dost silných ruk na c/c a druhak je to karta, která je daleko lepší pro nás. Co tady imo zdaleka neplatí. Většina naší range jsou nějaké Qx ruky a slabší a KQ máme zřejmě oba, naopak KK má jen on...teda check je tu imo daleko lepší. Bodycheck jinak uvedl další zajímavé důvody, proč checknout, souhlasím asi se všemi.

e: "nehraju KQo proti UTG takže bych na riveru nebyl"
      -> ještě okomentuji toto - pokud vysloveně víš, že na velkém samplu vs UTG máš horší výsledky s KQo, než v případě foldu (teda horší než -100bb/100), tak ok, ale určitě bys měl zapracovat na své hře tak, aby jsi tu handu uměl postflop uhrát, protože v těchto pozicích je jednoduše dost silná na call. Nejde ani tak o to, že je to vs UTG, ale ty máš na BB celkem výhodnou pozici. Jednak uzavíráš akci (teda nemůžeš dostat sqz) a druhak máš luxusní odds. Můj bottom vůči 3x openu od UTG-ho je KJo, pokud málo cbetuje, nebo má vysoký open z UTG, potom občas calluji i KTo, obzvlášť pokud otevírá za nějaký <3x open sizing. BB je zkrátka dost specifická v tomto a i když třeba KQo nebudu callovat na SB nebo MP, tak na BB je to velmi stnd.
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      Registrace: 19.06.2013 Příspěvky: 1,388
      ahoj ak ťa to aspoň teba zaujíma HUbi tak pre tvoje posilnenie ja suhlasim s donkom :D určite na limite kde je masivne underbetovaný river je logické si budovať donking range :) nerobil by som to iba tak proti 1% populácie super mega best regov čo na nl 10 budu asi tak 2 týždne v priemere (lebo vystrelia na nl50 minimalne :) )

vs raise foldujem vs takto fancy plays nečakám ani AA v range ak vill nepatrí do nejakej slabšej skupiny jedincov