[NL10] KJs TP monoB vs fish

• HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      $0.05/$0.10 No Limit Holdem
      PokerStars6 Players

Stacks:
      UTG Player2 ($100BB) 100bb
      UTG+1 Player3 ($82BB) 82bb
      CO Player4 ($144BB) 144bb
      BTN Player5 ($104BB) 104bb
      SB Hero ($130.2BB) 130bb
      BB Player1 ($205.2BB) 205bb
      Pre-Flop: (1.5BB, 6 players) Hero is SB J K

1 fold, Player3 raises to 3BB, 2 folds, Hero raises to 9BB, 1 fold, Player3 calls 6BB

Flop: J 4 7 ($19BB, 2 players)
      Hero bets 13.6BB, Player3 calls 13.6BB
      Turn: 3 ($46.2BB, 2)
      Hero bets 33BB, Player3 goes all-in 59.4BB, Hero calls 26.4BB

Final Pot: $165BB
      turn je imo valueown (i bet), takze teda nevím moc jak to zahrát, PF to je asi ok to 3betovat ne?
      47h 50/24
  • 6 odpovědí
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      Za mě (nl10 ještě neporážím) preflop hraju stejně, tedy 3b. Nechci dávat odds na call hráči na bb a hrát handu typu KJ bez pozice a iniciativy v multiway spotu, natož když openraisor se jeví jako fish (dle stacku a statů, co jsi uvedl), tak si ho chci izolovat.

Na flopu určitě chci cbet. Mám hit, nechci mu dát flush zadarmo (kdyby měl nějakou jednu spade kartu). Kdyby mě na F raisnul, tak folduju. Sizing, který jsi zvolil, se mi líbí.

Turn je blank, otázka je, s čím soupeř callnul na předchozí streetě. Osobně volím buď insta-shove (sice mě tak naccaluje jen s lepšíma handama, ale často by mohl zahodit a beru tak pěkný pot) a nebo bych to hrál už na turnu opatrně x/c (podle sizingu, pot bet už bych mu asi necallnul) a na R x/f v případě, že neimprovnu nebo by nedal nejak nesmyslne nizký sizing (za predokladu nizkeho sizngu a no-spade riveru call).

Tak jak jsi to zahrál, tak předpokládám, že tam soupeř držel něco silnějšího (2 pair+/rovnou flush). To předpokládám z vlastní zkušenosti, jelikož jsem tyto spoty hrával stejně jak ty, pak jsem vždy calloval jak calling station a skoro vždycky to ta fishka měla. Na základě toho bych se ho tedy snažil buď vyfoldovat nebo to dohrát do showdownu co nejlevněji případně to rovnou vzdát, ale bet/call se mi rozhodně moc nelíbí (ani x/r jako bluff, na ten by už nezahodil, bylo by to vymýšlení nějaké složité lajny proti fish, ten insta-shove si myslím, že je lepší, jelikož máme eq a snad nějakou fold equity).

Snad teda nejsem se svou úvahou úplně mimo, rozhodně jsem zvědavý na Katriho názor.
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      dobrý je že shove na turnu je imo určitě +ev, vzhledem k eq a feq, otázka je co je best line. Jinak s KJs není uplně hrozný že mu dáš EQ, jako se KJo (nebo aspon kdyz bych sel na flopu vyšší sizing)
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Mě přijde, že u potenciální fishe bychom tam mohli najít v průměru dostatek comb na to, abychom se mohli stack-offnout + je třeba se chránit před velkou částí jeho range, takže nemůžeme moc potkontrolovat.

Před flopem bych ale na takovejhle izol v těchto pozicích potřeboval mít info, že se jedná opravdu o špatnýho hráče, jen neúplnej stack mi nepřijde dostatečnej na takto loose 3bet.
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      no já si to myslel taky, ale zkus si to hodit do equilabu třeba orientačně, Ne3betuju ho jen kvůli stacku, má i 26gap mezi vpip/pfr na skoro 50 handách, což už o něčem svědčí imo. (psal jsem)
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Ajo sorry, to jsem missnul :) V tom případě tam už tuplem bude dostatek horší kombinací na to abychom to zahráli tak jaks to zahrál imho. A preflop bych hral stejne.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj HHHuBi,

vůči rybě bF + shove T. Omlouvám se těm, co čekali delší rozbor, ale ryba imo nefolduje pair+draw a minimálně část flushí, nebo celkově 2p+, bude raisovat na F. Určitě chceme stacknout hráče teď a tady, protože jednak určitě bude dost hand, které můžeme stacknout teď a nestackneme už na R (PP + spade etc.) a navíc OOP nebudeme moct checkovat beh na R na špatných runnoutech, co dává soupeři šanci vyfoldovat nás z lepší handy.