[NL25] KJo mw spot with TPDK vs fish

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 677
      Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 9 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.
      SB: $17.80 (71.2 bb)
      BB: $20.69 (82.8 bb)
      UTG+1: $27.56 (110.2 bb)
      Hero (UTG+2): $25 (100 bb)
      MP1: $9.75 (39 bb)
      MP2: $25 (100 bb)
      MP3: $14.91 (59.6 bb)
      CO: $20.04 (80.2 bb)
      BTN: $19.84 (79.4 bb)

Preflop: Hero is UTG+2 with J K
      CO posts BB OOP, UTG+1 folds, Hero raises to $1.25, 3 folds, CO calls $1, 2 folds, BB calls $1

Flop: ($3.95) 5 9 K (3 players)
      BB bets $0.25, Hero raises to $2, CO calls $2, BB calls $1.75

Turn: ($9.95) 4 (3 players)
      BB checks, Hero bets $4.93, CO calls $4.93, BB calls $4.93

River: ($24.74) 8 (3 players)
      BB bets $12.51, Hero raises to $16.82 and is all-in, CO folds

Results:
      $49.76 pot ($2.48 rake)
      Final Board: 5 9 K 4 8
      BB showed 5 5 and won $47.28 ($26.59 net)
      Hero showed J K and lost (-$20.69 net)
      CO mucked and lost (-$8.28 net)

PF - rozšiřuji range, protože MP+1 / MP +3 / SB / BB jsou fishe :D
      F - volím nižší sizing, abych se neizoloval jen do lepších hand
      T - v podstatě to samé. Doufám v call od horších Kx / nějaké PP / možná 9x
      R - jelikož callnuli opět oba dva, tak se pot hodně nafoukl a já už na R nedokýzal zahodit. Být to Hu, tak asi paradoxně foldnu, ale ty fishe se do tohoto spotu taky mohli dostat s Kx
  • 3 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Marffi97,

pokud máš za sebou tolik ryb, co na Tebe mají pozici, potom bych otevíral spíš silnou range, strašně často budeme hrát mw poty, protože cally od ryb inducenou cally i od regů a s KJo bez pozice se nám bude dost těžko hrát. Líbí se mi vysoký sizing když už (abychom se někým z nich v podstatě častěji izolovali), ale spíš bych foldnul a počkal si na výhodnější spoty.

Postflop - F/T like, R spíš dislike, i když nedávám rybám příliš kredit, tak po mw akci na F a Tvé superstrong-vypadající linii trochu pochybuji, že donkshipne horší, navíc ta 8ka ani není dobrý runnout (handy jako 87s většinou už checkne a 67 se zkompletovala). In game ještě můžeš brát v potaz některé další faktory, jako např.jak rychle shovenul, nebo co je to za hráče. Obecně čím rychleji shovenul, tím spíš se přikláním k foldu. Ale bez dalších readů to tady na mě působí jako jasný fold.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 677
      ok thx :)
      A ještě bych se chtěl zeptat k tomu preflopu. Stává se mi běžně, že mám jeden stůl se 4fish+ a napadlo mě, že bych mohl otevírat marginálnější handy s nižším sizingem, které budou často hitovat silné handy. Neboli např. otevírat i na UTG handy typu 22-66 / 45s /86s /A2s-A9s s 2bb openem. Postflop bych hrát hit or fold. Co si o tom myslíš? A navíc když mi přijde nějaká silná handa, tak jí klidně otevřu za 4-5bb a nikdo si toho na mých stakes nevšimne (jakože volím výši sizingu podle síly handy)
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Pokud máš na ně pozici, tak proč ne, ale jinak otevírat handy jako 22-44/54s/68s v momentě, kdy nějaká loose fish má pozici na Tebe, nebude nejlepší nápad. Jednak to může přilákat sqzy od regů (výborný spot na sqz, když akci uzavírá fish a často se regovi povede se s ním izolovat), ale i looser cally, co nám dost zkomplikuje hratelnost. Nehledě na to, že i fish často mívá nižší foldy vs cbet v pozici etc.

Ad sizing - já to nedělám skrz to, že to je strašně jasně viditelný tell a vystavujeme se potenciální exploitaci od všímavých hráčů. Pokud myslíš, že to je zbytečná obava na těchto stakes, tak ok, ale snaž se, aby fish byla na blindech z výše uvedených důvodů (s tím 2bb sizingem budeš hrát mw poty strašně často, pokud je fish někde na MP-BTN).