[NL10] 4bet blaf preflop

• Axxius
      Axxius
      Bronz
      Registrace: 08.06.2011 Příspěvky: 485
      Ahoj,

Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $9.75 (97.5 bb) 15h
      Hero (BB): $11.35 (113.5 bb)
      UTG: $10.15 (101.5 bb)
      MP: $15.20 (152 bb)
      CO: $10 (100 bb)
      BTN: $10.96 (109.6 bb)

Preflop: Hero is BB with K J
      2 folds, CO raises to $0.30, BTN calls $0.30, SB raises to $1.20, Hero raises to $2.40, 2 folds, SB calls $1.20
      myslím si, že je to ideální situace pro 4bet blaf preflop - blafoval bych tu handy jako AQ, AJ, KQ, KJ

Flop: ($5.40) J 5 3 (2 players)
      SB checks, Hero checks
      OTF checkuji back

Turn: ($5.40) T (2 players)
      SB bets $3.90, Hero folds
      OTT jsem se rozhodl pro fold, mám sice TPGK, ale neměl jsem v úmyslu tuhle handu hrát postflop a už vůbec ne se zatáhnout do hry o stack

Co vy na to ? Má cenu to nějak dohrávat nebo ne ?

Díky
  • 3 odpovědí
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      cau, no pozicově to je asi ideální situace, lepší by ale bylo vedět co to je +- za hráče, jako asi ok to dělat i default, ale problém je že tím sizingem mu dáváš dcl dobrý odds imo. On tam chce SQ asi lineárně, dáváš mu 22%odds, takže spíš předpokládám že si ty TT+/AK etc. callne za ten sizing a pak asi ani nemáš feq.

e: ted jeste koukám že nemá SB ani plný stack...

postflop vs průměrnej reg/nit asi ok, vs possible fish těžko říct když nevíš typ. Asi taky good fold.
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      Registrace: 19.06.2013 Příspěvky: 1,388
      hi, preflop dosť loose readless hlavne proti nefullstacku.
      ad sizing videl by som to tak že dobre hratelne handy sa daju 4b clickbackom a nie uplne dobre hratelne handy normálny sizingom...toto mi príde ako ani jeden išiel by som na 2.57$ ( :f_cool: )
      ad postflop ak nepoznáme villainove tendencie som za bet ~1/3p reason: ak foldne všetko čo môže potencionálne bluffovať (nevieme ako často to bude robiť/akým sizingom to bude robiť) je pre nás super good;ak foldne AK/AQ sme na tom good (aj ak ich callne); pokial callne máme free 2 karty ; je to fish potencionálne máme value z TT-99 s ktorými taktiež neviem čo urobí OTT ak to pojde x-x (a stále z nich budeme mať malým sizingom v priemere iba jednu streetu,znova readless!)

asp imo call pretože KK očakávam vo vačšine času fastplay a teda voči QQ máme outs,jedno kombo JJ su gg, môže takto stabnuť AQ/AK predsa ma GS a ty si checkol :)

long story short nerobiť až taketo veci proti luďom o ktorých nemáš absolutne ponatie čo robia to je moj nazor :)
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Axxius,

souhlasím s tím, že vůči unknownovi bez fullstacku zbytečně high-variance spot. Ryby většinou nefoldují vůči 4betu a naše handa může být poměrně dominovaná, tkaže za mě celkem jasný fold PF. Jinak exploitativně vůči loose regovi může být fajn, ale pokud chceme být balanced, tak KJo tu bude zřejmě stále moc loose a defaulně bych foldoval.

Asp postflop celkem jasně dokazuje, proč jsme nevybrali zrovna šťastně handu na 4b - hitujeme vůči potenciálnímu hráči TPGK a rozhodneme se co nejrychleji foldovat...imo call minimálně T a přehodnotit R.