[NL25] 54s vs agro short

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 9 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $29.10 (116.4 bb)
      BB: $9.21 (36.8 bb)
      UTG+1: $25.52 (102.1 bb)
      UTG+2: $33.14 (132.6 bb)
      MP1: $8.42 (33.7 bb)
      MP2: $33.66 (134.6 bb)
      MP3: $10 (40 bb)
      CO: $33.36 (133.4 bb)
      BTN: $32.80 (131.2 bb)

Preflop: Hero is SB with 5 4
      7 folds, Hero raises to $0.75, BB raises to $1.75, Hero calls $1.00

Flop: ($3.50) Q 3 5 (2 players)
      Hero checks, BB bets $1.66, Hero raises to $8.31, BB folds

Results:
      $6.82 pot ($0.34 rake)
      Final Board: Q 3 5
      Hero mucked 5 4 and won $6.48 ($3.07 net)
      BB mucked and lost (-$3.41 net)

BB - agro short - 17/16. 3bet BBvs SB 39% (98)/celkový 3bet 11% / Fold to 4bet 41 (celkový)
      WTSD 38 / W$SD 48 / WWSF 51 / cbet 3bpot IP 75%

Nejvíce mě zajímá, jak to hrát PF. Nemám proti němu +EV shove i s takovou handou? (očekávám, že fold to 4bet bude mít v těchto pozicích o dost větší) Nakonec jsem se k shovu neohodlal a říkal jsem si, že callnu PF a x/r na flopu, když hitnu.
      Flop tak nějak podle plánu. Čekám, že bude overcbetovat a proti případném A/k-high FD jsem dobrý navíc podle mě budu mít i dost velkou FEq

Jaké hrajete range PreFlop. Shovujete lineárně a skoro necallujete nebo polarizovaně s nějakým callem? Nebo úplně jinak?
  • 4 odpovědí
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      Preflop máme problém voči SSS/MSS, pretože ich výhoda spočíva vo wide 3betovaní na low sizing, čo je pre našu wide BTN range problém. Pristupoval by som k tomu takto:
      1) Môžeš si určiť, čo sa ti dobre defenduje vs aggro short a podľa toho si určiť defaultnú opening range (užšiu než by si mal proti BSS hráčom)
      2) Začať openlimpovať podľa Oblia (coach z ang komunity) asi to, čo otváraš by default a vytvoriť si limp/call, raise, fold range.

Táto handa je buď openfold alebo openlimp, podľa toho, ako to chceš hrať (alebo buď kreatívny a vytvor si mixed strategy :) ) Určite by som to nedefendoval vs 3bet, postflop potrebuješ hitovať silné TPs, s ktorými calluješ down a nie dominované draws, s ktorými možno ani nebudeš mať FE.

Postflop je to spew, A/K high má voči tebe najčastejšie 2 OCs + fd, takže je dokonca popredu.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Jednu range pro limp na SB mám. Dokonce je od jednoho slušného hráče, který tuto range stavěl s yegonem. Problém je, že už jsou minimálně rok staré, tak jsem se chtěl zeptat, jestli se dnešní trend nějak nezměnil?

Zelená - limp/3bet
      Žlutá - limp/call
      Červená - limp/3bet bluff
      Modrá - limp/fold

Další problém by mohl být v tom, že nevím, jestli tahle range je dobrá vs SSS/MSS, protože limp/3bet by měl být asi limp/shove proti SSS ne? Takže by asi spíš byla lepší limp/shove lineární range...
      Navíc AA bych nechal určitě v limp/call
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      Mne sa nepáči limp/raise range a limp/call je trošku tight, ale tak som nižšie v potravinovom reťazci než yegon :f_biggrin: Vs aggro short guys by som skôr 4betoval blockery než 54s.

Pokiaľ nezačne izolovať na monsterózny sizing, tak máš priestor na 4bet/fold, kľudne aj click back je v pohode (musíš sa zmestiť do sizingu, kt. je menší než 1/3 jeho stacku, obv závisí to od jeho stackoff range a tvojej handy, ale ako rule of thumb to stačí). Sme ip, pravdepodobne to nebudú flatovať, ale pôjdu shove alebo fold.

AA by som limp/raisoval, súper ti aj tak nedá kredit po netradičnej play.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Marffi97,

určitě souhlas s JD, vůči takto aggro SB nedává moc smysl openraisovat, celkově realizovatelnost EQ bude dost komplikovaná a lepší play bude určitě limp. I když se to většinou uvádí jako suboptimální na těchto stakes, tak vůči tomuto bude určitě dobrá. Co se týče range - Ax budou typicky moc dobré na l/f a buď bych většinu limp/c-oval, nebo část z nich l/3betoval skrz blocker effect. Naopak bych zvážil část nízkých KXs taktéž l/3-ovat. Jinak good, většinou se uvádí okolo 70% jako dobrá strategie. Sám mám ale v této oblasti velké dilema - snažil jsem se o mixed strategy a přijde mi to jako nejlepší hra jednoznačně, na druhou stranu velmi komplikovaná na zapamatování a hratelnosti postflop. Co je ale velmi důležité, protože jakákoliv range složitá na zapamatování = distractions při hře, protože buď budeme muset pořád hledat v tabulkách, nebo v paměti, takže já osobně experimentuji a uvidím časem, co se z toho vykrystalizuje.

Postlfop - tak ta idea nebude zlá, možná že ale dokonce bude stačit hrát něco jako c/minR a ještě foldnout proti shovu. Ale asi ani ten shove nebude hrozný, sice proti cb/c rangi nebudeme asi good, ale máme kopu FEq vůči němu. Spíš není dobrý call vůči shortovi kvůli SPR. Myslím si, že chyby tu nastaly hlavně PF, postflop je takový w/e.