[NL25] Hypotetická handa střední pár

• killtillter
      killtillter
      Bronz
      Registrace: 26.05.2013 Příspěvky: 569
      Mám dotaz na handu tohoto typu.
      Otevřu na EP, MP nebo CO střední pár třeba 77-JJ a dostanu call na BTN nebo CO tak že se ocitnu bez pozice.
      flop přijde s jednou overkartou třeba já mám JJ a flop K73.
      1) Cbetit tento flop mi nedává smysl, protože potom nevím jestli pokračovat na turnu.
      2) Standartně hraju c/c dvě ulice, ale došel jsem k tomu, že tu budu mega exploitovatelný na třetí barel, protože tu prostě folduju strašně moc.
      3) Má cenu checkovat oop na flopu třeba sety nebo TPGK pro balanc?
  • 8 odpovědí
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      já checkuju slabé Kx a jdu x/c - x/c - x/c to samé s top setem (tedy s KK - akorát pak river ofc x/r když nedojde zlý runout)
      Když je board wet, tak x/c i AK s FD nebo BDFD. Takže např. AsKs na Kh7s3h aspod.. Na rainbow se tolik neprotektuji, jelikož to overcbetuji, tak myslím, že to není potřeba. A monotone flopy nemám moc analyzované :f_frown:
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      A když máš treba K se slabým kickerem tak ti to vychází v plus odcallovat na blancích 3 ulice? Myslím hráčské tendence, jestli to někdo bluffuje 3 barelem?
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      hah dobrý dotaz. V poslední době nejsem moc pro úplnou GTO hru a raději se snažím hrát explo aspoň podle tendencích pole, když už nemám na soupeře staty. Abych pravdu řekl tak nevím. Asi je to proto, že ty situace nestávají fakt málo, takže si je nepamatuji.

e.: koukal jsem se do HM a ty situace nastanou fakt jednou za čas. Explo myslím, že proti většině hráčům můžeš foldovat OTR nebo hrát úplně jinak (např. cbetovat častěji na flopu a check/x range si neprotektovat). Proti agro nebo fakt dobrý regům calluji down, ale nemám dostatečnou vzorku. Respektive za posledních pár tisíc ruk jsem ze 4 hand viděl jeden bluff a 3x storng value :f_biggrin:
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      jo a ještě když já checknu ten druhý pocket pár a soupeř taky checkne, tak betit turn, nebo to celé odcheckcallovat? a co když příjde ještě jedna overkarta?
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      uff tak to už zas záleží na spoustě proměnných a i kdybych znal přesnou odpověď, tak bych musel podle mě popsal celý list tady na PSG :f_biggrin:
      Aspoň zkráceně to hodně záleží ofc na soupeři, ale hraji spíš pasivně tedy check/call or check / bet OTR (když villian checkne back OTT). Když přijde overkarta, tak spíš check/fold a OTR taky check/fold.
      Bylo by fajn, kdyby se k tomu vyjádřil i katrisone. Mě by spíš hodně zajímalo sestavení x/r range, ale myslím, že to je už nad rámec HJ fóra, každopádně ve feedback vláknu psal, že někdy v budoucnu by na to chtěl udělal coaching, tak uvidíme :)
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj killtillter,

1) Cbetit tento flop mi nedává smysl, protože potom nevím jestli pokračovat na turnu.
      Ano, easy c/c s JJ, T podle karty/sizingu/timingu. Teda klidně c/f, pokud betne silně/rychle a c/c v opačném případu, ale většinou ještě callnout budeme muset.

2) Standartně hraju c/c dvě ulice, ale došel jsem k tomu, že tu budu mega exploitovatelný na třetí barel, protože tu prostě folduju strašně moc.

Tak jednak je otázka, kdo v praxi Tě tu exploituje, ale jinak bys tu měl mít vždy handy jako KQ/KJ/KTs/K9s,...tyto handy nemají 3str value v těchto pozicích a ani důvod protekce na F-

3) Má cenu checkovat oop na flopu třeba sety nebo TPGK pro balanc?
      Top set hrávám c/c-c/c-c/shove a balancuji to handou jako A3s v tom spotu, něco jako 77 c/r sem tam na F může být, 33 vždy cbetuji. TPGK jsem už zmínil výše, že hrávám c/c.
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      A ještě jak hrát turn když soupeř na flopu chceckne a přijde blank a jak hrát kdyz přijde overkarta?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Defaultně jsem spíš za check znovu a protektovat si doublecheck, někteří můžou začít bluffovat jejich air, který neměl dostatek eq na stab na F. Navíc stále nemusíme mít 2str value, pokud soupeř občas checkuje beh na F některé slabší TPs (měl by). Pokud máme ready, že silnější handy vždy stabuje na F (myšleno TP+), tak asi může být i b-b (buď teda že máme vysloveně note na to, nebo tomu stats nasvědčují, teda má např.vyšší stab a nízký stab/f). Na závěr dodám, že si myslím, že oboje je v tomto případě +ev, ale protože se snažíme vždy hledat tu linii, která je nejvíc zisková, tak jsem v tomto případě za check znovu, pokud nemáme konkrétní ready.