[NL10] KQ straight

• ideeesd
      ideeesd
      Stříbro
      Registrace: 26.02.2013 Příspěvky: 97
      Ahoj,

dá se tohle zahrát jinak nebo je to standart ?

Villain 350 hand, 31/26/8, wts 26.

Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $10.20 (102 bb)
      BB: $10 (100 bb)
      MP: $10.15 (101.5 bb)
      CO: $10.52 (105.2 bb)
      BTN: $10.83 (108.3 bb)

Preflop: Hero is SB with Q K
      3 folds, Hero raises to $0.30, BB calls $0.20

Flop: ($0.60) J 9 T (2 players)
      Hero bets $0.57, BB calls $0.57

Turn: ($1.74) 6 (2 players)
      Hero bets $1.50, BB calls $1.50

River: ($4.74) 9 (2 players)
      Hero bets $3.39, BB raises to $7.63 and is all-in, Hero folds
      Je bet/fold v pořádku ? A co sizing ? Sázím pro value z 9x, Jx.
      Nepředpokládám, že by tu po spárované devítce shovenul něco horšího pro value, blafy tu taky nečekám často. Sice missnuly 2 FDs ale i tak.

Díky
  • 6 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj ideeesd,

imo c/r F s touto rukou, rád bych si tu zakládal c/r ve všeobecnosti (často budeme chtít checkovat) a asi nenajdeme lepší handu, než nuts (čím méně zranitelná ruka, tím spíš c/r..např. 2p/set bych tu vždy cbetoval). Asp bych možná i overbetnul T skrz velké množství draws na boardu a na R to je dost sick, souhlasím s předpoklady, navíc my tu máme všechny FHs, takže asi okish b/f imo.
    • Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      Tyjo, to mi přijde ale sickest sick, když Ti stačí vyhrát jednou ze 4. Myslíš, že tam vilain nikdy nebude mít bluff, 2p, devítku, missed draws, horší straight jako 87, příp. spíš Q8 i když mu bokuješ Q? Tím víc kdyby měl sám set už od flopu, tak to bude spíš nejpozději na turnu raisovat pro ochranu...
    • Pyanda
      Pyanda
      Bronz
      Registrace: 15.04.2013 Příspěvky: 288
      Souhlasím s Phoenka, já bych to tedy callnul - set by raisoval (nebo měl) + ty draws
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      No samozřejmě netvrdím, že můj názor musí být správný, ale imo chybujete v předpokladech, které jsou strašně optimistické:
      i.) Raisuje sety někde po cestě - souhlas, ale jaké? TT/JJ 3betuje PF, takže se bavíme jen o 1c 99.

ii.) Bluff villaina - toto asi není nemožné, ale zkuste si schválně naházet např. 100 regů pod jeden Alias a napište, kolik přesně bluff-shovů jste viděli vs 3barrel. Nevím, jak je to v dnešní době na nl10, ale když jsem na micro/low stakes dělal analýzy dřív, tak většinou výsledek byl takový, že po této linii měl soupeř 95% času nutted ruku a bluff byl velmi ojedinělý a to ještě většinou inducelý nějakým menším sizingem na R etc...

iii.) Horší straight - set raisuje dřív a straight ne? Jaký to dává smysl? Straighty taky potřebují protekci a narozdíl od hand typu 2p mají velmi jasný raise/stackoff na F/T. A že by je shipnul zrovna v moment, kdy se board spáruje? Vždyť jsme total uncapped a máme minimálně 19c FHs.

iv.) Devítka - srsly že by shovenul 9x na tomto boardu? Jakože by to otočil na bluff, nebo proč by měl mít devítku?

Jako naprosto nejpravděpodobnější se mi tu jeví J9/T9, které má v těchto pozicích všechny, které nemají jasný stackoff na F/T a call s nimi je logický. Těchto komb. je 12, co není málo. Vzhledem k tomu, že si nemyslím, že má v tomto spotu horší valuehandy, tak se spoléháme jen a pouze na to, že to bude dostatečně často bluff, co na těchto stakes bez readů nechci předpokládat. Ale jak jsem psal v úvodu - je to jen můj názor, nikomu neberu ten jeho. Přece jen už hrávám vyšší stakes a je možné, že je standard, že si hráči raisují na F/T i slabé 2Ps a potom tu nemají skoro nikdy lepší...je to asi možné.
    • Pyanda
      Pyanda
      Bronz
      Registrace: 15.04.2013 Příspěvky: 288
      Díky za vyčerpávající odpověď. Chci říct že není neobvyklé že BB TT pf ne3b, vídám to celkem často, a za druhé nemáme na to odds to callnout vs jeho možné bluffy?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Ad TT - jak přesně změní analýzu to, že bude mít v rangi TT, které raisne na F?

Ad odds - znovu opakuji, spoléháme se čistě na bluffy. A to já na těchto stakes nedělám bez readů, protože většina hráčů prostě neshovuje R do 3barrelu jako bluff dostatečně často. Však jak jsem popsal výše:
      i.) Naházej si pod 1 Alias 100 regů, na které máš velký sample.
      ii.) Vyfiltruj si spoty, kdy tento Alias čelí 3barrelu a shovuje na R.
      iii.) Spočítej si z hand, které se dostaly na SD, jak často měl soupeř nuts/close to nuts a jak často air.

Já jsem si vždy dával tu práci a naházel jsem si tam tolik regů, že měl ten Alias i několik stovek tisíc ruk a v těchto spotech mi většinou vycházelo, že z např. 300 situací jsem našel asi tak <10 bluffů, pár overplaynutých ruk a zbytek nutted ruky. Pokud jsem se blíže podíval na ty bluffy, tak to ještě většinou bylo podpořené tím, že soupeř volil nějaký malý sizing na R.

Zkrátka a dobře - občas tu bluff asi uvidíme, ale jsem trochu skeptický ohledně toho, že to bude dostatečně často.

e: Jediné, co trochu hovoří ve prospěch callu je to, že ten hráč je 31/26 a ne nějaký 19/16. Je možné, že ve všeobecnosti budou hráči tohoto stylu postflop trochu kreativnější. Pokud dal ještě nějaký timing tell, tak to třeba může být i dobrý call. Pokud ale shovenul velmi rychle, tak jsem za fold ať už je to kdokoliv, ve všeobecnosti většina hráčů má tells tohoto typu.