[NL50] AJo 4-straight board

• bedofour
      bedofour
      Diamant
      Registrace: 20.11.2013 Příspěvky: 935
      partypoker - $1 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $91.59
      SB: $106.98
      BB: $92.90
      UTG: $123.40
      Hero (MP): $116.42
      CO: $100.50

SB posts SB $0.50, BB posts BB $1.00

Pre Flop: (pot: $1.50) Hero has J:diamond: A:spade:

fold, Hero raises to $3.00, fold, BTN calls $3.00, fold, fold

Flop: ($7.50, 2 players) 8:heart: 8:spade: 6:club:
      Hero checks, BTN checks

Turn: ($7.50, 2 players) 7:diamond:
      Hero checks, BTN checks

River: ($7.50, 2 players) 9:club:
      Hero checks, BTN bets $6.00, fold,

myslim, ze F+T bude checkovanie fajn, alebo?

potom na R som mal plan checkovat down, ale tato karta to trochu meni. neviem co robit, celkovo sa mi to zda ako dost cudny spot, obaja mame v range minimum straights+ (ja nemam asi ziadne, on moze mat obcas nejake AT alebo 55 napr). ja budem explo dost overbluffovat na T delayed cbet, lebo jeho xback range na F povazujem defaultne za velmi weak => na R sa dostanem hlavne s AJ/AQ, nejake AK asi (niektore betujem na T s malym sizingom pravdepodobne) a asi A7s,A6s. veci ako 55,76s,97s by som asi tiez radsej betoval na T s malym sizingom. takze explo plan na R by mohol byt nieco ako x/f AK,AQ,A7s,A6s a nejaku cast AJ bluffovat?
  • 4 odpovědí
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 5,998
      Je to opravdu divny spot:) OTR bluffujes vlastne 22-44, AQ, pripadne AK ale Tx nemas zadne:/ muzes mit 55 a nejake slowplayed quads apod. :) Myslim ale ze stale mas v rangi jasnejsi handy ktere chces bluffovat (KQo napr.) takze bych bluffoval ty urcite % casu a AJ proste checkoval down i kdyz SD value je uplne minimalni vs "lepsi" reg.
    • matusko
      matusko
      Bronz
      Registrace: 05.09.2010 Příspěvky: 5,896
      Voci nejakemu 10% coldcallu a menej by som zacal 100% checkom na flope. Solver chce cbetovat okolo 10-15% na podobnych boardoch, ale podla mna to nieje worth it pre prakticke ucely. Treba potom mat velmi healthy check/raising range ako PFA. Dovod tak nizkeho cbetu je jednoducho to, ze tvoja range je casto 2x a viac sirsia.

River by som urcite check/foldol, myslim, ze dost jeho ruk ktore by teoreticky mohol bluffovat(suited broadways) by velka cast populacie betla F alebo T, navyse mozeme obcas prehrat voci niecomu divnemu ako AQ turning into bluff. Navyse zase Ahigh ma za neho nejaku SD value, takze ak sa z niektorymi rozhodne bluffovat, tak my zase nemusime defendovat 1-A
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      Registrace: 20.11.2013 Příspěvky: 935
      matusko původně napsal
      Voci nejakemu 10% coldcallu a menej by som zacal 100% checkom na flope. Solver chce cbetovat okolo 10-15% na podobnych boardoch, ale podla mna to nieje worth it pre prakticke ucely. Treba potom mat velmi healthy check/raising range ako PFA. Dovod tak nizkeho cbetu je jednoducho to, ze tvoja range je casto 2x a viac sirsia.
      priblizne od akeho percenta cbetu podla solveru hras 100% check F? (myslim napr ak solver ma cbet <20%, tak uz hram radsej 100% check)

som si tiez vsimol, ze v tychto spotoch hlavne MP/CO vs BTN alebo UTG/MP vs CO by mal mat PFA vseobecne dost nizky cbet (asi okrem nejakych AKx a podobnych boardov). ale zatial som to do svojej hry az tak neiplementoval; exploitabilne je to potom hlavne asi kvoli weak checkrange, right? a zda sa mi, ze sa ten check napr na NL100 moc neexploituje zatial, minimalne nie multistreetovo.
    • matusko
      matusko
      Bronz
      Registrace: 05.09.2010 Příspěvky: 5,896
      kolko % zanedbavam -nemam nejaku hranicu, ale snazim sa keepovat strategiu as simple as possible pre vlastnu sanity. A teda aby som pritom neztracal brutalne EV. Ako neviem nejakych 30% by som uz urcite nezanedbal