[NL10] 2p na dokončeném flush/straigth riveru

• Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      Ahoj, tady je to na easy fold? A dalo se to zahrát jinak?

PokerStars - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BB: 100.1 BB (VPIP: 44.44, PFR: 22.22, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 9)
      UTG: 276.9 BB (VPIP: 21.30, PFR: 15.38, 3Bet Preflop: 4.35, Hands: 175)
      MP: 100 BB (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 4)
      CO: 124.2 BB (VPIP: 19.81, PFR: 19.81, 3Bet Preflop: 8.57, Hands: 110)
      BTN: 188.3 BB (VPIP: 29.26, PFR: 26.20, 3Bet Preflop: 12.50, Hands: 240)
      Hero (SB): 102 BB

Hero posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has J:club: Q:heart:

fold, fold, fold, BTN raises to 3 BB, Hero calls 2.5 BB, fold

Flop: (7 BB, 2 players) 8:diamond: Q:diamond: J:spade:
      Hero bets 4.4 BB, BTN calls 4.4 BB

Turn: (15.8 BB, 2 players) 4:spade:
      Hero bets 15.1 BB, BTN calls 15.1 BB

River: (46 BB, 2 players) 7:diamond:
      Hero checks, BTN bets 69.8 BB
  • 15 odpovědí
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      Ahoj,

PF - bych zahrál stejně
      F - je dost drawy a byť máme 2 páry, hráč z BTN stále může mít set nebo karty typu AJs, KTs, 9T atp. takže je třeba si dávaz pozor, ale i tak bych tu betnul asi něco kolem 5BB.
      T - tohle je pro nás další poměrně scary karta, jestliže hráč hrál karty typu AJs v :diamond: nebo AQs v :spade: má více než dost outů, které mu můžou dojít na riveru. Tu bych dal buď shove a modlil se, ať neukáže T9 a nebo betnul tak 1/2p a přehodnotil R.
      R- x/f tu není moc co řešit, mohli jsme být drawing dead už od samého začátku, z BTN klidně může hrát 9T a jestliže čekal na flush, tak mu právě došel, myslím si, že nejhorší kartu kterou tu ve většině případů uvidíme je set 8, ale i tak si myslím, že daleko častěji ukáže flush / postupku a to si myslím, že kdyby měl postupku, tak by se to nesnažil slowplayovat vzhledem k tomu, že tam je nábět na flush v :diamond: a na T v :spade: .

edit: když nad tím přemýšlím, tak ani sety být na jeho místě bych takhle nezahrál, ty bych se snažil fastplayovat spolu s postupkou od samého začátku, protože je board dost scary vzhledem k dvouma :diamond: . Ty jako SB klidně může taky flatnout handy jako :Ad: :Jd: atp.
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      Registrace: 19.06.2013 Příspěvky: 1,388
      super easyy c/r flop pre value....asp vyzera že je to asi normálnejší človek takže bez dynaamiky mi príde OB trošku horší ako 3/4p-pot...aj shove aj bet1/2p proti potencionálne človeku s IQ >20 mi príde dosť zlý (bet half asi najhoršia option hned po minbete)
    • Brejci
      Brejci
      Bronz
      Registrace: 04.08.2011 Příspěvky: 294
      Ahoj,
      skus odovodnit akcie na kazdej streete, lebo pozeram niektore tvoje handy a niekedy nechapem preco nieco robis (aspon sa aj ja nieco naucim :f_drink: ) a aj tebe to pomoze, ked to napises, lebo ti budeme vediet poradit, ci je to dobry pristup/dovod k akcii v danom spote...

A inac ku hande, na river by som povedal ze mas dost cappnutu range na nejake dvojparove handy a sety a nevies co robit, preto by som asi volil inu line ako donk F, T alebo by som pri tom aspon pouzil ine sizingy...
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Phoenka,

pokud nemáš ready, že soupeř má nízký cbet, tak bych vůbec neřešil donkbety na F v HU spotech na těchto stakes. Zrovna kdybych chtěl mít db range, tak QJ by do ní spadalo, ale jinak bych hrál c/něco. C/r si nejsem jistý, jestli není overplay. Soupeř může mít všechny sety i T9 (i offsuited), co je dost komb., takže bych silně zvažoval hrát prostě c/c-c/c-c/c. Případně se rozhodnout podle sizingu. Většina hráčů má tells, takže raději bych určitě c/r-nul vs 1/2p než vůči 4/5p, co může být trochu polarizovanější.

As played na doubleFD runnoutech hrávám taky potbet by default a R vypadá close. Myslím si, že vbet nemáme a tak bych se rozhodoval mezi c/f a c/c. Důvod, proč bych přemýšlel nad c/c je čistě ten, že může mít minimálně 15c busted OESD s KT a pak i nějaké další ruky jako ATss/AJss etc., takže c/c vypadá okish.

Nicméně - vůči tomuto sizingu - mehh, asi c/f exploitativně, většina hráčů na těchto stakes fakt že moc nebluffuje s tímto sizingem. To, jestli je to zlý sizing - no pokud chce bluffovat všechny KT a k tomu i nějaké další zmíněné handy, tak to vypadá, že shove je best sizing za něj teoreticky (příp.mít víc sizingů, ale to je těžké na balance). Exploitativně bude shove obv zlý, pokud mu začneme foldovat QJ (potom by měl v praxi vždy s tímto bluffovat a valuebetovat s <pot sizingem).
    • Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      Brejci původně napsal
      Ahoj,
      skus odovodnit akcie na kazdej streete, lebo pozeram niektore tvoje handy a niekedy nechapem preco nieco robis (aspon sa aj ja nieco naucim :f_drink: ) a aj tebe to pomoze, ked to napises, lebo ti budeme vediet poradit, ci je to dobry pristup/dovod k akcii v danom spote...

A inac ku hande, na river by som povedal ze mas dost cappnutu range na nejake dvojparove handy a sety a nevies co robit, preto by som asi volil inu line ako donk F, T alebo by som pri tom aspon pouzil ine sizingy...
      Ahoj, máš pravdu, poslední dobou jsem hrozně línej a pak ty HJ nejsou tolik +EV.

-PF call je imho stnd, zkoušel stealovat 6/16, což není moc sample, ale je to k těm 40%, takže ne každou handu, ale zároveň to není úplně rock

-F se rozhoduju pro donk z toho důvodu, že mu nechci dávat free kartu. Zároveň je to tak drawy, že i když bych rád zahrál c-c/c-r, tak myslím, že reg v tomhle případě s ne-monster handou necbetne (cbet má 18/27). Sizing 2/3pot dávám proto, že draws si takhle zaplatí a neizoluju se jen do postupek jako kdybych dal potbet.

-T je z mýho pohledu asi nejlepší karta. Přestože se otevírají 2 FD, pokud jsem nebyl way behind na flopu, tak nejsem ani teď. Zároveň potřebuju ale už max protekci a proto volím pobet sizing. Chtěl bych samozřejmě buď fold, nebo call od draws, jsem si vědom, že tady furt můžu být už hodně behind pokud má posotupku, ale pořád mám k tomu sizingu svoje důvody + 4 outy. Co se týče setů, tak může mít osmičky nebo QQ/JJ, ale tam má 2c, který by navíc snad raisoval na flopu pro protekci, ale kdo ví

-R až tolik nemění co se týče SD, ale ta FD, na kterou to vypadalo už od flopu, tam bohužel došla. Byl jsem připravenej na c-c u nějakýho normálního sizingu právě jako blufcatch, ale tenhle overbet mě překvapil. Myslím, že kdybych betnul sám, tak mě stejně docalluje max tak AA/KK a zbytek mě raisne buď pro value nebo pro bluff. Zároveň si myslím, že když někdo vidí jak proti němu jde protihrát 2/3pot bet na flopu a potbet na turnu, tak asi má dost dobrou made handu, se kterou by byl ochotnej callnout na riveru no matter what sizing pokud to nebude vyloženě all-in. Samozřejmě jsou dvě možnosti, buď je to pro value a schválně se snaží vysosat co nejvíc value, nebo si tohle uvědomuje a proto dává takový overbet, aby i 2p, sety a postupky odradil od callu. Tak jako tak v tu chvíli mu dávám do range víc těch monsterdraws, které mohl držet a která mu došla. Asi tak no :/
    • Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      nomorefish původně napsal
      super easyy c/r flop pre value....asp vyzera že je to asi normálnejší človek takže bez dynaamiky mi príde OB trošku horší ako 3/4p-pot...aj shove aj bet1/2p proti potencionálne človeku s IQ >20 mi príde dosť zlý (bet half asi najhoršia option hned po minbete)
      Když předpokládáš, že je to normálnější člověk, zahrál by v takovém případě cbet? c-r je pěkná představa, ale já měl dost důvodů si myslet, že tady cbetovat nebude...
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      ale čo tu cbetovať nebude? FD?ak nehce nech necbetne A2hh to by ná moc nemalo vadiť..... za mňa su na takýchto connctnutých boardoch strašne stationy vs raise cb sám is nepametám kedy som tam naposledy dostal b/f..
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Katri nemyslis, že je nejlepší x/r F vzhledem k tomu, že QJ blokujeme, má uz jen od každého 1c + 3c 88, zároveň může mít Q8,J8 a spoustu flush draws,straight draws? C/c mu umoznime celkem levné trefit jeho outy na draws ne?
    • Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      ale čo tu cbetovať nebude? FD?ak nehce nech necbetne A2hh to by ná moc nemalo vadiť..... za mňa su na takýchto connctnutých boardoch strašne stationy vs raise cb sám is nepametám kedy som tam naposledy dostal b/f..
      Představ si, že nemáš straight, nutsFD nebo set (kde of course cbetuješ) ale máš tam GS, 3rdnutsFD, TPTK - Ty na takovém boardu cbetuješ? Na boardu, který mnohem víc trefuje callera než Tebe? Podle mě je tohle jeden z těch boardů, kde prostě necbetne když ví, že by dostal raise, pro což je tohle ideální spot. My tam máme všechny 2p, FD, GS, straight. Jediné čeho má víc on jsou sety a tam mu je dost blokujeme.
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      TPTK ano dufam že aj ty :D 3rd nuts FD ano pokial nemám read že je aggro vs bet všetky GS by už bolo asi moc...(obv na nl10 proti "regom" možem veselo 3barovať všetky GS ak ma neriasne po ceste a príde ok runout)...

Prečo by mal dostávať raise? teda ak má na teba read že raisuješ 15-20% tak potom to chápem
    • Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      TPTK ano dufam že aj ty :D 3rd nuts FD ano pokial nemám read že je aggro vs bet všetky GS by už bolo asi moc...(obv na nl10 proti "regom" možem veselo 3barovať všetky GS ak ma neriasne po ceste a príde ok runout)...

Prečo by mal dostávať raise? teda ak má na teba read že raisuješ 15-20% tak potom to chápem
      Tak si srovnej BTN OR a SB calling range vs BTN. Tenhle flop je prostě pro SB call vs BTN raise jak dělanej, proto bych od něj zkrátka ve většině případů bet nečekal. A upřímně já mít TPTK tak i váhám, protože prostě budeš na tomhle boardě dostávat raise často. Komba, která Tě netrefují jsou tak 77. U TT/99 máš PP+GS, u 99 máš set. U všech broadways máš buď TP nebo second pár s GS, a to suited i off. Je jen velmi málo hand, které SB může mít a které ho netrefí vůbec (vlastně bych tam snad dal jen ty 77). Mrkni na BTN OR, která je prostě nejširší (dejme tomu 50 %) a trefuje board třeba z 1/5 toho openingu. Další 2/5 tam ale můžou mít právě GS a nebo FD a to Ti prostě betovat nebudou, když už dostanou možnost mít free kartu. Ano, nemám x/r 15-20%, ale jestli ji někde mám, tak jsou to právě tyhle flopy. Mi přijde, že tohle je celkem základ, ale možná by to chtělo někoho, kdo by se nám na to podíval, páč bych v tom měl rád jasno :)

EDIT: Myslíš, že můžu zmáčknout to Doporučit HJ přehodnocení, aby nás Katri rozsoudil? :D
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      nidky v živote by som tu neváhal s TPTK ani len na stotinu sekundy to že je to 51% pre callera na NL10 absolutne nehovorí o tom že checme podla toho upravovať tendencie wtf :D .. proste defaultne budu ludia overplyish protectovať všetko čo je zranitelne (3rd pair+) a preto chcem proste c/r vo vakuu na NL10....toto je moj read ak máš ty read že ludia tu checkuju TPTK alebo 3rd nuts FD tak určite donkuj linearne ostošesť :) gl
    • Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      Ahoj Katri, můžeš se pls pls podívat na poslední dva příspěvky a prověřit to svým bystrým okem? Rád bych měl v těchto situacích jasno a jsou tu dva naprosto protichůdné názory... Moc díky!
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      expo v xru se mi zdá větší V (na 3bet/so jsem asi behind...)
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      @Phoenka: Jasně, zkusím, akorát nevím, kde začít :f_biggrin: Předpokládejme, že teda můj komentář je "nultý" a první je hned komentář Phoenky.

ad 1.(Phoenka): K PF jsem se ani původně nevyjadřoval - vůči 3bb openu SB vs BTN nemám coldcall (jen pokud je BB fish), takže bych tu hrál 3b or fold. Postflop - jak jsem psal, donkbet s QJ mi tu přijde ~okish, board nás celkem dobře hituje a i když neznám Tvoji celou range, tak se mi zdá, že tu můžeme nějaké méně zranitelné handy hrát c/r, mít stále balanced c/c + část hand jako QJ donkbetnout a přidat tam pár draws, které nejsou dostatečně silné na c/c (část z nich můžeme i x/r-nout). C/r může být overplay skrz množství lepších komb. v jeho rangi a c/c dává šanci soupeři checknout beh T...teda ještě mě napadá c/c F + donkbet T? Klidně i o tomto pouvažujte, obzvlášť pokud se hodně cbetuje a give-upuje T/R...jako exploit se mi i toto zdá ok. Jinak celkově s tím reasoningem souhlasím a nepřijde mi ta hra celkově špatná ani náhodou.

ad 3. (nomorefish): Jestli tomu dobře rozumím, tak Tvůj argument je teda postavený na tom, že to, s čím nám může zaplatit donk, si sám betne, right? No je to možné na těchto stakes, ale imo na těchto boardech by si hlavně vs SB (a hlavně vs aggro SB) neměl hrát tyto boardy moc aggro a spíš dost potcontrollovat a klidně bych řekl, že může být i dobrá play checkovat minimálně část draws behind, realizace EQ není chyba a může být v určitých situacích lepší.

ad 4. (Hedisaces): Zapomněl jsi na to, že má ještě 16c made straight. Problém toho c/r-u je hlavně v tom, že co vůči 3betu? Pokud by platilo, že na těchto stakes hráči 3betnou nějakou nutted range a budou dost capped v cbet/c-u, tak c/r + barrel off když callne na blankách a c/r/f v případě, že 3betne, může být okish, ale máš disciplínu na fold vs 3b? Já se snažím těmto tough rozhodnutím předcházet, pokud nevím přesně, co potom chci dělat, co tady opravdu nevím. Kdyby to byl QJ7s board, tak ok-ish, ale tady nám dost vadí ty hotové straighty.

ad 5. (Phoenka): No, asi chápu Tvůj point, ale měl bys ho lépe interpretovat - 2p+ máme oba (villain určitě víc v absolutních číslech), ale vzhledem k naší tight CC rangi a jeho wide BTN stealu máme 2p+ zřejmě častěji (v relativním pojetí) a proto by opravdu imo neměl hrát PFA board tolik agresivně. určitě tu ale cbet mít budeme, jenom bude užší, než na ostatních boardech. Určitě nebudu checkovat beh nějaké jasné 3str value handy. Check beh si můžu v klidu protektovat handami typu KsQx etc,...

ad 6. (nomorefish): Souhlasím, že chceme mít nějaký cbet a souhlasím, že vs aggro nechceme cbetovat všechny weak draws. A taky souhlasím, že když už cbetneme a dostaneme call, je to v podstatě must 3barrel, to je určitě dobrý point. Důvody jsi zmínil - na F/T skoro vždy fastplaynou hráči 2p+ a FEq na F/T bude většinou nízká vzhledem k tomu ,že tu hráči budou mít dost různých pair+draw ruk, které foldují až na R.

ad 7. (Phoenka): Tady už bych se asi jen opakoval - souhlasím, že na tomto boardu budeme mít freq c/r-u vyšší a měli bychom si za PFA dávat pozor i vůči hráč, který má <10% c/r overall, přece jen toto je dynamičtější struktura.

ad 8. (nomorefish): Takže ale s TPTK plánuješ jít b/f, ok? Pokud argument pro merged cbet je to, že hráči hrají málo aggro. Pokud ano, tak potom je to v pohodě a asi s tím může souhlasit.

Pokud máme ready, je vše jednodušší. Vůči passive SB je úplně v pohodě navrhovaná strategie od nomorefish (betovat více merged pro value a checkovat beh R s plánem foldnout na raise na F/T), vůči aggro oponentovi bych určitě doporučoval mít tighter cbet v tomto spotu. Defaultně záleží na Vás, jak poznáte populační tendence hráčů na Vašem limitu/platformě. Za hráče na SB - častější donk vůči hráči s nižším cbetem, kam bych dal např. QJ pro value, vůči aggro hráčům c/c al. c/r (pokud víte, co proti 3b od konkrétního hráče.. např. pokud máme read, že je overplayer, tak stnd c/r/get it in). V případě c/c-u hrát buď nějaký donk na T, pokud hrává hodně one and done, nebo odcallovat down 3barrel vůči barrel-happy hráčům (viz. nomorefish...to nemyslím nikterak špatně, ale pokud to bude hráč, který c/c na tomto boardu perceivuje jako slabost, tak si i musíme nějak protektovat passive lineas a QJ mi na to přijde jako dobrý adept).

Snad jsem všem odpověděl. zajímavá handa i diskuze, kdyby něco, tak se ještě ptejte :) .