[SH - NL2] AA a ztracená value?

• Ditechnic
      Ditechnic
      Bronz
      Registrace: 06.08.2014 Příspěvky: 75
      iPoker - €0.02 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

Jsou v pořádku moje myšlenkové pochody? :f_biggrin:

SB: 100 BB (VPIP: 14.29, PFR: 14.29, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 22)
      BB: 100 BB
      UTG: 106.5 BB (VPIP: 20.00, PFR: 20.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 16)
      Hero (MP): 135 BB
      CO: 100 BB (VPIP: 13.64, PFR: 9.09, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 23)
      BTN: 202.5 BB (VPIP: 23.08, PFR: 11.54, 3Bet Preflop: 7.14, Hands: 26)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has A:heart: A:club:

fold, Hero raises to 4 BB, fold, BTN calls 4 BB, fold, fold

Myslím, že standard. Z MP jdu běžně za 3,5 BB, ale top range jedu podle w34z3l za více. Nikdo na micro stakes to nedokáže tak rychle odhalit.

Flop: (9.5 BB, 2 players) 2:spade: 3:spade: 7:heart:
      Hero bets 6.5 BB, BTN calls 6.5 BB

Opět snad standard. Value a protekce. Možná měl přijít ještě malinko větší bet (7 - 7.5 BB)?

Turn: (22.5 BB, 2 players) 7:club:
      Hero bets 13.5 BB, BTN calls 13.5 BB

Tady se mi ta se :7c: vůbec nelíbí. Předpokládám, že na F calluje hodně sedmiček s panáčkem (těch asi zas tolik po mém silném PF MP raisu nebude), dva panáčky, over páry a nějaké flash draw. Znova betuji, ale asi ne tak silně, jak bych měl? Myslím, že tady ztrácím value nejvíc. Jelikož over páry a sedmičky callne téměř na jakýkoli bet a zbytek stejně zahodí.

River: (49.5 BB, 2 players) 8:heart:
      Hero bets 11 BB, BTN calls 11 BB

R jenom block betuji na pot control s plánem na raise přes půlku potu to foldnout.

Hero shows A:heart: A:club: (Two Pair, Aces and Sevens)
      (Pre 81%, Flop 92%, Turn 95%)
      BTN shows 9:heart: 9:diamond: (Two Pair, Nines and Sevens)
      (Pre 19%, Flop 8%, Turn 5%)
      Hero wins 67 BB
  • 11 odpovědí
    • Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Registrace: 25.09.2011 Příspěvky: 2,620
      Ahoj, šel bych bet bet bet, sizing výš tak aby shove na R nebyl overbet :)
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,443
      Vzhledem k vzorku je BTN docela unknown a podle toho bych postupoval. Můžu ti třeba prozradit, že já konkrétně bych proti tobě v tomhle spotu měl jediné kombo 7x a to pocket sedmičky :) (jo a nemám v tom spotu ani 22 a 33, takže na riveru tě porážím přesně se čtyřmi kombinacemi --> 77, 88)

Tudíž za mě jasnej bet, bet, bet. Na riveru dost missuješ value.
    • Ditechnic
      Ditechnic
      Bronz
      Děkuji za utvrzení. Taky jsem si zpětně uvědomil, že mi uniká value.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Registrace: 14.08.2015 Příspěvky: 413
      2 pinny... Prave do nej by bylo dobry mit tam i ty 22 33 ... vseobecne mi pride dobry setminovat do silnejsich openu ;)

2 ditechnic... nenech se zmast,ale myslim, ze se mirne pletes! To jestli mas standart 3,5 ( i to je imo hodne) tak 4 uz je pekelne hodne,a presne toho si lidi vsimaj... !!!! Nejak v hlavach i spatnejch hracu proste 4 je moc ;) (samozrejme sou i vyjimky) ale rozhodne bych zustal u stndrt sizingu!!!!
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Podle me tady neni jediny reseni bet bet bet ..jak bylo psano ... Opet - dost zalezi na souperi a na rangi, kterou mu prisuzujes ;)

Jestli myslis, ze je na draw, je lepsi bet bet check (a zkusit ho nechat zabluffovat!) - betem nic neziskas ;)

2 pinny blazejsoun .. No a co budete delat na riveru,kdyz vas souper posle? ... To uz je pak proste fold - neni to zbytecny?
      Tech komb, co nam callnou 3. barel je malo - defato jen 99 TT ... Hooodne malo nekdy treba i A8ss

Ostatni foldne (draw) lepsi raisne... ZAMYSLETE SE ;)
      ...je lepsi nechat ho bluffovat z draw a nohitu , nez tahat value z minimum hand!!!
    • Ditechnic
      Ditechnic
      Bronz
      Ok, mmorron já si taky spíš myslím, že zbytečně generuji moc vysokou fold equity s takovým sizingem. Ale někde jsem četl článek, že v long termu to prostě vygeneruje více money a ani těch pár jedinců, kteří budou scared to neovlivní. Prostě když chce fish hrát, tak hraje. :f_thumbsup:
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Podle me neblufujou river dost často s misnutou draw a kvůli tomu nemůžem získat value z bluffu tady.

Tak prostě trochu víc na turnu pro value z draw a bet river. Určitě může callnout 18 komb 99-JJ minimálně a to je víc než má silnejch hand. Blockbet používám spíš když nějaká draw dojde.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Kdyz kouknes na jeho 3bet - JJ tam rozhodne mit nebude.. pravdepodobne ani ty TT ;)

Dal nemuzes vychazet z toho, ze treba 99 callne 3 barely.. (treba proste zahodi)

Osobne si myslim, ze je vetsi value z hand,co nas bluffnou/nebo po nasem checku prehrajou handu nez z hand,z kterych chcem tahat value
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Usoudit z 26 hand sample že 3betuje JJ BTNvsMP je dost odvážný. Vůbec by mě nepřekvapilo kdyby měl občas i QQ.
    • Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Registrace: 25.09.2011 Příspěvky: 2,620
      Na NL2 bych vůbec neřešil 3,5 nebo 4x .
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,699
      neřešil bych preflop sizink na NL2-snad soupeřův.
      betoval bych river 1/2potu aspoň-ten náš gaybet ho vyprovokuje k rr a my chcem zahazovat.....