[NL25] QQ OOP

• Ales851
      Ales851
      Bronz
      Registrace: 16.07.2012 Příspěvky: 1,058
      Ahoj,

na UTG nemám staty, ale z minulosti ho mám označeného jako rega
      BB 37/20 za 147 hand

Chci se zeptat hlavně na flopu, zda je lepší donk nebo x/c? Nečekám, že reg bude tak často bluffovat do dvou s fishí v potu, tak by byl donk asi OK?

Jinak zbytek handy x/c T a x/f R by byl asi standard?

Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $25 (100 bb)
      BB: $14.65 (58.6 bb)
      UTG: $25.10 (100.4 bb)
      MP: $25 (100 bb)
      CO: $10.15 (40.6 bb)
      BTN: $9 (36 bb)

Preflop: Hero is SB with Q Q
      UTG raises to $0.75, 3 folds, Hero calls $0.65, BB calls $0.50

Flop: ($2.25) 7 7 4 (3 players)
      Hero checks, BB checks, UTG bets $1.07, Hero calls $1.07, BB folds

Turn: ($4.39) 6 (2 players)
      Hero checks, UTG bets $2.25, Hero calls $2.25

River: ($8.89) T (2 players)
      Hero checks, UTG bets $6.75, Hero calls $6.75

Results:
      $22.39 pot ($1.11 rake)
      Final Board: 7 7 4 6 T
      Hero mucked Q Q and lost (-$10.82 net)
      UTG showed T T and won $21.28 ($10.46 net)
  • 4 odpovědí
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      Registrace: 26.05.2013 Příspěvky: 569
      Asi bych 3betil pf. A asi i přes to, že je na AC bb fish. Myslím že máme větsi ev z 3betu než že hry v mw potu oop s fishem.
      OTF tezko říct. Myslím že od UTG bude tento flop cbetovany velmi částo v bluff. Na druhou stranu riskujeme checkem realizaci dvou equity a to si myslím že je dost nepříjemné. Pokud bych hřál check, tak bych volil c/r. Myslím že je to maximálně Ev+ protože nám do range nikdo moc QQ dávat nebude.
      As played těžko říct. Asi tu moc mw neuvidíš 3barell bluff a už toho moc neporážíš plus ten sizing bych asi i foldoval.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Ales851,

na SB 3betuji, chci odmítnout EQ share hráče na BB, který si může za velmi dobré odds callovat wide range a budeme často hrát 3w poty bez pozice a iniciativy. Postflop standard, donkbet mi nedává smysl, board je pro nás jasně nejhorší (kromě quads, co mají všichni, nemáme žádné trips). Pokud je tam fish, tak potom asi není potřeba hrát balanced a může to být ok. Asp bych callnul down taky, jsme celkem vysoko v rangi a klidně může mít i JJ stále imo.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Ahoj tome, měl bych pár otázek, jestli nevadí.
      -Proč by jsi raději 3betoval PF? BB je fishy, takže proč jen necallnout a dát větší šanci fishy se zúčastnit spotu. Post flop půjdeme často donk a UTGho vyfoldujeme a zůstaneme v potu s fishý. Vím, že to je ideální scénář a né vždy vyjde (občas přijde A/K - high/ nebo bude mít reg nepř. set, etc..) ale pořád mi to přijde daleko lepší, než se izolovat do tak tight range. Navíc když 4betne, tak jsem asi ve foldu (možná už jsem teda ted moc orientovaný moc z FR, protože čekám, že bude 4betovat jen KK+)
      -Proč calldown river? Možná že to rangově nevychází (ofc teda záleží z jakou rangí se dostaneme na flop), ale v rámci nějakého exploitu těchto stakes bych určitě foldoval. Jednak nečekám, že soupeř bude bluffovat a za druhé si myslím, že skoro vždy bude mít TT+ a teoreticky 66/44/77. A ani proti samotnému TT+ nemám odds na call.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ad 1) Pokud je BB fishy, tak asi ok, ale jak jsem psal - budeme hrát mw poty bez iniciativy a častěji nás někdo outflopne skrz to, že QQ je poměrně zranitelná ruka. Raději bych trapnul AA když už.

Ad 2) Pokud to máš zanalyzované, tak okish, já bych se bál jenom toho, že někoho napadne odbarrelovat i horší ruku jako JJ pro value a v podstatě nás vybluffuje. JJ a horší bych už určitě foldoval, QQ se mi zdají dost těsné, můžete i přihlédnout na nějaké sizing/timing tells.

Ad 3) (otázka ohledně odds): Tak toto je předpoklad, kdy nikdy soupeř nebluffuje. Teda pokud nikdy nemá ani ruky typu A5cc/A5hh/A5ss etc. Pokud myslíš, že fakt nikdy nebluffuje, tak viz.2 - fold exploitativně okish.