[NL10] 86s FD vs fish

• HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      $0.05/$0.10 No Limit Holdem
      PokerStars4 Players

Stacks:
      CO Player3 ($100BB) 100bb
      BTN Player5 ($159.8BB) 160bb
      SB Player6 ($108.2BB) 108bb
      BB Hero ($126BB) 126bb
      Pre-Flop: (1.5BB, 4 players) Hero is BB 8 6

1 fold, Player5 calls 1BB, 1 fold, Hero raises to 4BB, Player5 calls 3BB

Flop: J K 3 ($8.4BB, 2 players)
      Hero bets 4.4BB,
      hráč byl jinak unknow, jak byste def. hráli na turnu a riveru při blankách i se sizingima? (On by jen calloval)
      Napadá mě víc možností
      b-b-giveup, turn ~3/4p (vyfoldování UP)
      b-b-b, turn ~3/4p, R ~ 20% (vyfoldvání UP, a misslých draw na R)
      b-b-b, turn menší size, nevím 33-55%, River tak 55% ? (callne-foldne UP T-R)

předpokládám spíš PF cca 88+ OR když je na BTN, ale těžko říct když to je ryba. Jinak bych volil zas jiný sizingy asi.
  • 8 odpovědí
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      Registrace: 26.05.2013 Příspěvky: 569
      hraju b, b, give up na blancích
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      Registrace: 19.06.2013 Příspěvky: 1,388
      OAD alebo 3bar small_small_bomb

b_b_ giveup sa mi nepáči asi najviac na wet(!) boarde
      b-b-b, turn ~3/4p, R ~ 20% mi príde ako zbytočné bloatnutie potu voči fish (20% podľa mňa vo velkom % prípadov nebude stačiť na vyfoldovanie Ah)
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      hlavne ten turn silný bet mi príde -ev aspon bez presnejšieho readu čo je to za fish (inak ako to mi príde celkom zaujímavé hrať anonymous stoly na reg stoloch...teda nie som si istý ako to funguje ale predpokladám že si nemožeš o hračoch písať noty ktoré by sa preniesli na dalšiu ssn...takže to mi nepríde ako ++ev given že každá fish má nejaké iné sklony rovnako aj každý """"reg"""" :D ) všeobecne si mylsim že ludia tu našu betting range perceivuju ako polarizovanú nit ju vidí ako viac value heavy a fish naopak takže myslím že 2 streetová agresia nebude stačiť...aspoň moj názor...
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      b-b-b, turn ~3/4p, R ~ 20% mi príde ako zbytočné bloatnutie potu voči fish (20% podľa mňa vo velkom % prípadov nebude stačiť na vyfoldovanie Ah)

Tak nejde jen o Ah, může tam mít i QTo, T9o, Q9o, 9h+ FD etc, což imo tich 16% nFEq dá.

Jinak todle nejsou anonym stoly, ale jinak ten princip je jak píšeš.

Je možný že b-b75%-giveup nejni moc good
    • Brejci
      Brejci
      Bronz
      Registrace: 04.08.2011 Příspěvky: 294
      Proti fishi raisujem PF radsej dve vysoke karty, kde ked trafim par tak idem 3 bar for value, ale 86s mi pride radsej ako check PF a az ked hitnes tak betovat. Ak je to nerozmyslajuca fish, myslim, ze je to tak najlepsie a vobec netreba rozmyslat nad balancovanim a tak. Ak ma malicky fold vs flop cbet, kludne zacat overbetom ked hitneme...GL
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      HUbi jop akože vime čo mylsiš ale neviem stále ho ten maly sizing može po prve inducnuť k raisu s tými malými missed FDs/stále calldowne všetko čo má SDv akože nie vždy ale ťažko odhadnutelne a pocitovo mi príde že to bude tesne -ev
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj HHHuBi,

raise PF jedině za předpokladu, že hraje fit or fold (nebo že přímo hodně folduje vs raise PF). Proti rybám raisuji lineárně, teda na nějakou TP value, příp.ruky, které můžou dominovat jeho draws. 86s nesplňuje ani jedno a spíš checkuji PF.

Postflop - určitě betuji F/T skrz velmi dobrou EQ a FEq na nějaké weak-pairy/ahighs (sizing lehce nad 1/2p mi přijde ok, mezi 1/2-pot jsou ryby stejně většinou inelastické a zlepšujeme si risk/rew na bluff) a na R - malý bet je celkem fajn pro vyfoldování random QT/T9/FDs etc. Je to trochu riskantní vůči nějakým aggro rybám, ale tak ryba je většinou spíš pasivní, takže bych to vs unknown fish risknul, i když se vystavujeme potenciálnímu exploitu.

No schválně jsem zkusit analyzovat Alias ryb (mám tam asi 100 random špatných hráčů) a reakce na malý sizing otr (<33% bet): 53% fold. Fair enough, ani nepotřebuji vědět, jak často náhodně raisnou. Vs <20% mi vyšlo 38% (potřebujeme ~15-16,6%?). Samply poměrně velké, i ta ten menší sizing 147h, co je slušné. jak říkám, já bych to risknul a líbí se mi to nejvíc z navrhovaných linií.
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      zaujímavé; dík za ten prídavok s aliasom :)