[SH - NL2] Jak hrát takový missnutý board?

• Ditechnic
      Ditechnic
      Bronz
      Registrace: 06.08.2014 Příspěvky: 75
      iPoker - €0.02 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

MP: 95.5 BB (VPIP: 10.53, PFR: 5.26, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 38)
      CO: 34.5 BB (VPIP: 50.00, PFR: 12.50, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 16)
      BTN: 48.5 BB (VPIP: 20.00, PFR: 10.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 20)
      Hero (SB): 107 BB
      BB: 114.5 BB (VPIP: 15.79, PFR: 13.16, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 38)
      UTG: 101.5 BB (VPIP: 60.00, PFR: 60.00, 3Bet Preflop: 33.33, Hands: 5)

Kde se zlepšit? Asi největší chyba na flopu?

Hero posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has A:heart: 7:heart:

fold, fold, CO calls 1 BB, fold, Hero raises to 4 BB, fold, CO calls 3 BB

Flop: (9 BB, 2 players) 2:spade: 6:diamond: K:club:
      Hero checks, CO checks

Předpokládám, že určitě šel C-bet, což bylo asi nejlepší řešení. Ale já se rozhodl podle charakteru hráče, jednalo se o velmi agesivního hráče a čekal jsem akci, která nepřišla.

Turn: (9 BB, 2 players) T:spade:
      Hero checks, CO bets 1 BB, Hero raises to 8 BB, CO calls 7 BB

Pro mě nepřišel žádný improve a opět se mi nechce moc sázet. Whale nahazuje za 1 BB a já dávám raise kvůli sizingu. Předpokládám, že nějaky lepší hit by hrál agresivně jako předchozí handy a tohle spíš vypadá, že nic nemá.

River: (25 BB, 2 players) 3:heart:

Bohužel se dostáváme na river, kde giveupuji. Mám čistý bluff s určitou show-down value a takového hráči si myslím, že ze hry nikdy další sázkou nedostanu.

Hero checks, CO checks

CO shows T:diamond: Q:diamond: (One Pair, Tens)
      (Pre 45%, Flop 31%, Turn 93%)
      Hero mucks A:heart: 7:heart: (High Card, Ace)
      (Pre 55%, Flop 69%, Turn 7%)
      CO wins 23.5 BB
  • 5 odpovědí
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Můžeš zkusit cbet flop one and done. Nebo když z něj máš pocit že je pasivní station co málo folduje, tak checkovat a bez vylepšení vzdát.
    • Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424

Turn: (9 BB, 2 players) T:spade:
      Hero checks, CO bets 1 BB, Hero raises to 8 BB, CO calls 7 BB

Pro mě nepřišel žádný improve a opět se mi nechce moc sázet. Whale nahazuje za 1 BB a já dávám raise kvůli sizingu. Předpokládám, že nějaky lepší hit by hrál agresivně jako předchozí handy a tohle spíš vypadá, že nic nemá.

Tuhle větu si zapamatuj, protože pokud se mýlíš nebo pokud máš pravdu, v obou případech je Tvůj postup špatný. Je to fish, o tom žádná a fishe mají tendence hrát takový ho*na jako bet 1bb IN POSITION. Ještě je pochopitelný zahrát 1bb OUT OF POSITION, protože tím můžeš bloknout bet soupeře, kterej zmateně jen callne. Ale pokud tohle udělá in position, pak buď má monster, made handu, nebo nic. A teď:

• MONSTER - raisnutím ho nevyblufuješ ani náhodou, buď Tě znovu reraisne, nebo v horším případě callne, aby Ti dal prostor pro bluf na riveru
      • MADE HAND - je to ryba, která je ráda za svoji made handu, chce nějakou přidanou value, ať už je to pos*anej jeden bb
      • AIR - a teď se dostáváme ke Tvé úvaze. Jestli má skutečně air, pak to zabalí a foldne. Jenže tenhleten air je jediný, co porážíš, takže takovýmhle raisem vlastně vyfolduješ jen handy, které jsou horší než ty Tvoje.
      • BOTTOM PAIR - jediné, čeho můžeš dosáhnout raisem, je foldnutí nějakýho nízkýho páru, viděl jsem ale spoustu ryb a většina si řekne "co kdyby" imho, šance tak 50:50, že ji vyfolduješ. Nezapomeň, tohle není reg, tohle je ryba

Tzn. raisnutím v takovýmhle případě máš možnost vyfoldovat i o něco malinko lepší handy než máš Ty, příp. draws, ale většinou Ti foldnou jen handy, které už i tak porážíš. Máš tu určitou malou equity a na ten pot je to fakt minbet, takže bych nefoldoval, 1bb je skutečně málo. Správně je tady podle mě call a přehodnocení na riveru. Jestliže vsadí zase 1bb, můžeš callnout, protože to bude jak A high card, tak monster nebo cokoliv. Stane se Ti taky mockrát, že xbehindne nějaký missnutý draws a Ty se svým A high vyhraješ. Ale raisovat takhle proti rybě je -EV.
    • Ditechnic
      Ditechnic
      Bronz
      Registrace: 06.08.2014 Příspěvky: 75
      Děkuji vám za názory a hlavně Phoenka za rozsáhlou analýzu.
    • Parazzit69
      Parazzit69
      Bronz
      Registrace: 23.10.2014 Příspěvky: 116
      Phoenka krásně napsané ;) palec hore :f_drink:
    • janiczechka
      janiczechka
      Bronz
      Registrace: 16.08.2015 Příspěvky: 4
      jak bylo napsano.. jsou 2 reseni,, bud cbt a done,,a nebo ceky cek bracho ;)