[NL5] NL5 A5s trips vs shove od fish na R s missnutými draws

• japy4
      japy4
      Bronz
      Registrace: 18.03.2013 Příspěvky: 108
      PokerStars - $0.05 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

SB: 100 BB (VPIP: 34.65, PFR: 28.71, 3Bet Preflop: 25.00, Hands: 107)
      Hero (BB): 146.6 BB
      UTG: 106.8 BB (VPIP: 15.46, PFR: 9.28, 3Bet Preflop: 2.94, Hands: 97)
      MP: 71.8 BB (VPIP: 29.63, PFR: 11.54, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 27)
      CO: 141.8 BB (VPIP: 22.22, PFR: 22.22, 3Bet Preflop: 12.50, Hands: 27)
      BTN: 133.6 BB (VPIP: 46.15, PFR: 3.85, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 26)

SB posts SB 0.4 BB, Hero posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has 5:club: A:club:

fold, fold, fold, BTN calls 1 BB, fold, Hero checks

Flop: (2.4 BB, 2 players) 7:spade: A:spade: 3:heart:
      Hero checks, BTN checks

Turn: (2.4 BB, 2 players) A:heart:
      Hero bets 2.4 BB, BTN raises to 4.8 BB, Hero calls 2.4 BB

River: (12 BB, 2 players) 8:club:
      Hero checks, BTN bets 100 BB, fold

PF: rozhoduju se pro X

F: hituju A a chci dát fishce příležitost pro bet

T: vylepšuju se na trips a board je draw heavy - proto volím pot bet. Dostávám však min raise, v plánu mám call a přehodnotit R

R: všechna draws missnula, rozhoduji se pro X s tím, že budu bluff catchovat. Bohužel dostávám takto obrovský overbet, na který zahazuji. Jaká je zde optimální play? Případně měl li bych vyšší Ax handu např.: AJ, dá se to callnout nebo je lepší exploitativně foldovat?
  • 3 odpovědí
    • Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      Většinou jsem rád, když soupeř hraje jak úplná ryba, ale občas je to k vzteku :D Na Tvým místě bych třeba taky foldoval (EDIT: Plus jste 133bb deep, už asi i to by hrálo roli, že to není ryba s 80bb), protože i když máme supermade handu, tak fish takhle zahraje i monstery. Např. 88 by celkem odpovídalo téhle situaci. Call flop, na dalším A pokus o vyhnání clickraisem, protože se snižuje pravděpodobnost, že máš A. Ale když to calluješ, tak ho tím naopak tak nějak potvrzuješ. Pak hituje téměř nuts a kdo by zahodil trips A? Pokud je odpověď téměř nikdo, proč tam nevrznout shove. Takže imho to může být jak bluff tak nuts. Když nevím, folduju, v potu je 12bb, což je houby a vím, že rybu do hodiny sežeru tak jako tak, tak proč jí naopak krmit jen aby potom MOJE peníze vysolila někomu jinýmu :s_cool:

Stejný to může být i z jeho pohledu - v potu je jen 12bb, když dá potbet, callne mi to ve 100%, vyhraju 36bb. ALE když to shovnu, tak i když mě docalluje (a teď budu hodně při zemi) v 1/3 případech, pak vyhraju 93bb. Hell, i když bude mít to A jen v polovině případů na riveru a z toho to z 1/3 callne, pořád je to 46bb, pořád je to lepší než pobet. Kdyby tam bylo 60bb, pak třeba dá 40bb bet, ale v téhle situaci... bych to možná zahrál stejně jako on? :wtf:

Of course on je ryba, tyhle výpočty v hlavě nemá, ale tohle mu třeba tak nějak dojít může...
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      prelfop Axs môžeš raisovať pre value. v limpovaných spotoch idem jednoducho bet, bet, bet. žiadne kreatívne línie alebo potkontroly - pot je veľmi malý. súperova línia mi nedáva zmysel, veľa toho bustlo, tak by som asi calloval. na takéto river overbet pushe však nevidím problém defaultne foldovať. nie sú to zrovna happy situácie
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Preflop raise - jsme vs. fish (tunu megaplevelu může foldnout, když s nim callne tak super, dále calne celou řadu "smysluplných" hand, které jsou horší). Jo a taky jsme OOP.

Flop nebetuješ, protože chceš dát pasivní rybě šanci betovat ?! Na tomhle mokrym boardu ? Hustý.

Za mě bet flop 2/3, bet pot nebo i více na turnu.

Na riveru zase rybku přeceňuješ imho. Takhle pasivní človíček nebude bluffovat missnutý draws. Skoro nikdy. Takže za mě 3/4 potu a fold na shove.

As played fold river ..