[NL25] 99 IP 5b spot

• hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Ahoj,

další zajímavý spot. SB reg 31/26/13 po 1K handách. 5b premium ze 2 pokusů 100. 4b range na BTN 2, na CO 5, na SB 15, což se mi zdá divné. Nejspíš sample issue. Kolik hand zhruba potřebuju, abych se tady na ty 4b a 5b staty mohl spolehnout? Samozřejmě vím, že čím víc, tím líp, ale takové minimum?
      Jinak další otázka, nejsem si jistý, jestli pokud je BTN ryba (což tady byla), tak jestli není ten jeho 3b lepší callnout v pozici a umožnit rybě taky callnout a mít vyšší implied odds? Nebo cold 4b? Sizing sem mohl dát menší tak na 2,6 -2,8 ne? Jinak na ten 5b fakt nevím, pot odds mám 22%, ale mám šílené implied oods pokud nehitnu set.

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $36.64 (183.2 bb)
      Hero (BB): $22.01 (110.1 bb)
      CO: $20 (100 bb)
      BTN: $24.93 (124.7 bb)

Preflop: Hero is BB with 9 9
      CO folds, BTN raises to $0.40, SB raises to $1.40, Hero raises to $3, BTN folds, SB raises to $5.60, Hero folds

Results:
      $6.40 pot
      SB mucked and won $6.40 ($3.40 net)
  • 6 odpovědí
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      Registrace: 26.05.2013 Příspěvky: 569
      Imo je lepší hrát call právě ze tvou zmíněných důvodů.
      Jinak ten sample mám donkonce pocit že to bylo možná i přes 10K abys měl relativně přesný sample na 4bety po pozicím, ale jistý si nejsem.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj hedisaces,

pokud je BTN fish, tak klidně calluj, jinak je to ok (sizing volím max. 2,8$). jinak proč se Ti zdá divné, že na BTN má nejnižší 4b? Mně se to zdá úplně logické vzhledem k tomu, že má vždy pozici a může v klidu callovat 3bety a klidně nemít 4b range. CO vs BTN a SB vs BB se hraje už ale o dost hůř a určitě bude dobré mít 4bet range. Ale ofc může to být sample-size issue. Relativně přesný opět bude asi spíš tak od těch 10k+, však mrkni na "Signál a šum" od iambanker, tam se těmto věcem věnuje.
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Jakou range budeš mít na BB do toho SB 3betu, pokud je BTN fish?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Polarizovanější. Nějaké JJ-KK/AK pro value s plánem call vs shove s tím, že AA budu většinou slowplayovat (nebojím se tolik EQ sharu) a k tomu nějaké blocker handy příliš slabé na call, teda z topu range nějaké AXs/AJo/KQo...
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Aha, špatně jsem položil otázku. Myslel jsem range na call. Asi většinu PP, nějaké suited connectory, suited broadways, Axs?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      No to určitě ne, ta range bude pořád celkem tight. Máme za sebou ještě uncapped hráče, budeme v sandwichi bez iniciativy. určitě bych se do nějakého velkého dobrodružství nepouštěl a calloval jen nějaké vyšší PPs do TT, AA bych slowplayoval a calloval handy typu AQo/AJs/AQs/KQs, mby vyšší SC, ale určitě bych nebyl nějak superloose.