[NL5] 2pair vs river x/r/r

• Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      Ahoj, myslíte, že jsem to tady mohl zahrát jinak?

PokerStars - $0.05 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

UTG: 103 BB (VPIP: 12.70, PFR: 12.70, 3Bet Preflop: 3.70, Hands: 63)
      MP: 108.4 BB (VPIP: 27.65, PFR: 22.35, 3Bet Preflop: 13.04, Hands: 173)
      CO: 88 BB (VPIP: 39.13, PFR: 7.25, 3Bet Preflop: 3.23, Hands: 69)
      BTN: 172 BB (VPIP: 13.91, PFR: 13.04, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 116)
      SB: 115.4 BB (VPIP: 14.18, PFR: 11.35, 3Bet Preflop: 5.17, Hands: 289)
      Hero (BB): 104 BB

SB posts SB 0.4 BB, Hero posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has 3:club: A:club:

fold, fold, fold, BTN raises to 2 BB, fold, Hero calls 1 BB

Flop: (4.4 BB, 2 players) 9:diamond: T:club: 3:heart:
      Hero checks, BTN bets 3 BB, Hero calls 3 BB

Vilain má 4/5 cbet, cbetnul 2x už předtím proti mně, když jsem zkusil donk, dostalo se mi callu, protože prostě do riveru nezahazuje (samozřejmě ze 116 hand, ale prostě pokaždý se dostane až na river když hraje). Proto tady call, mám BDFD a pár + blokuju A.

Turn: (10.4 BB, 2 players) A:spade:
      Hero checks, BTN checks

Chytám druhej pár a protože vím, že rád betuje na turnu, nechávám ho, aby mě poškádlil a já mohl jít reraise. Bohužel se nekoná :/

River: (10.4 BB, 2 players) K:club:
      Hero checks, BTN bets 4 BB, Hero raises to 13 BB, BTN raises to 30 BB

A tady je to zajímavý. Vím, že jsem ahead ale zároveň on mohl mít slabý Ax nebo KQ/KJ/KT, takže může betnout, hlavně proti mé weak linii. Plán x/r vychází (hlavně jeho bet je fakt 2/5 pro nějakou additional value z TPTK), ale místo fold/call přichází reraise. Je tady něco, na co jsem zapomněl? Můžu ho v takovým případě ještě atakovat nebo je to naopak na fold?
  • 15 odpovědí
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Cau
      flop samozřejmě OK. Navrhuju donknout river. Jeho x turn je air a SD value. On tě stejně nebude bluffovat na riveru, tak ho nenecháme checknout back špatný eso nebo druhej pár.
      Kromě toho takhle c/x/b hraješ taky floaty oop takže bys měl donkovat silný handy.
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      na 2/3-3/4 by som s 3. párom foldoval hneď flop. T9, JT veľmi dobre hitujú stredné boardy. na turne je ch/r plán v poriadku. na river by som si ale šiel pre value sám. ak na turne na takom wet boarde nebetuje, tak väčšinou to Ax nemá. as played by som asi calloval. na nič iné ako QJ a KK mi to nesedí z jeho value
    • Medik25RNMD
      Medik25RNMD
      Bronz
      Registrace: 02.11.2010 Příspěvky: 738
      Preflop 3betujeme. Obv
      Nie je to 3 bet spot OTF mame nejaky bd, nasa handa sa moze sparovat . Flop nefoldujem. Ak na turne jeho silne eso trafi pair tak nam zaplati aj river
    • Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Medik25RNMD původně napsal
      A3s 3bet preflop pro value nebo jako bluff? Mně to přijde jako skvělá handa na call totiž
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,695
      nevím jestli je A3s value handa.......i když proti BTN......
      záleží na každém soupeři zvlášť, jak to zahrát. tady bych asi 3betnul jako bluff
    • Medik25RNMD
      Medik25RNMD
      Bronz
      Phoenka původně napsal
      A3s 3bet preflop pro value nebo jako bluff? Mně to přijde jako skvělá handa na call totiž
      Ako bluff. Handa ma navyse dobry potencial hitnut nut flush postflop
    • Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Phoenka původně napsal
      Ako bluff. Handa ma navyse dobry potencial hitnut nut flush postflop
      Asi to pořád nechápu... A3s jsem považoval za ideální handu na call BBvBTN. BTN tam bude mít 50% hand, takže tím, že držíme eso, jsme na tom na A high boardu ve většině případů ahead (+ to bude stejně tak vilain pro bluff betovat a snažit se reprezentovat A, min. na flopu, možná i na turnu), v ostatních případech když to netrefí ani jednoho z nás, tak máme vždy lepší high kartu a jak říkáš tak je s potenciálem hitnout nuts. Řekni mi důvod, proč s takovou handou chci jít do 3betu, kde pokud dostanu 4bet, tak folduju, pokud dostanu call, tak jsem námi výhodném, tedy A high boardu, většinou way behind a dostávat se k dalším levným kartám při FD bude z 3betovanýho spotu mnohem náročnější než z callu? Já to beru u hand jako 86s/75s, kde prostě po flopu budeme way behind, ale můžeme to 3betnout pro bluff a v případě 4betu v klidu zahodit s vědomím, že jsme stejně nic moc postflop nedrželi), v případě callu máme možnost hitnout dobrou handu na námi výhodném flopu (např. K87, kde soupeř může držet pár K, ale my máme OESD/FD/2p apod)... I just don't get it :sorry:
    • Medik25RNMD
      Medik25RNMD
      Bronz
      Ak hitnes na flope top pair tak s eso 3 stastny nemozes byt lebo s nim nemozes valuebetovat. Porazaju ta vsetky aces okrem A2.
      Ak vilain bude mat handy ako Kx Qx Jx vlastne vsetko okrem Ax, len tazko ti zaplati jednu stretu na ace high boarde.
      Thats the point.
    • Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Ak vilain bude mat handy ako Kx Qx Jx vlastne vsetko okrem Ax, len tazko ti zaplati jednu stretu na ace high boarde.
      Thats the point.
      Jakože kvůli tomu, že je to A-high board, tak necbetne? Ty a já máme úplně odlišný zkušenosti s hráčema. Podle mě je A-high nejblufovanější flop, protože se Ax dá perfektně reprezentovat. Zároveň na něm často hráči zkouší i 2 streety for bluff, protože na flopu callují i 2nd pairs a backdoory, které druhým barelem zkouší PFA odstřelit. A to si myslím, že můžeme my s A3s nádherně vycallovat tyhle 2 barely a pak by záviselo na riveru - 3barrel happy hráče calldown, regy foldovat atp.
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      .......Vilain má 4/5 cbet, cbetnul 2x už předtím proti mně, když jsem zkusil donk, dostalo se mi callu, protože prostě do riveru nezahazuje (samozřejmě ze 116 hand, ale prostě pokaždý se dostane až na river když hraje). Proto tady call, mám BDFD a pár + blokuju A........
      Potom by taky mohl mít silnou handu a proto jde až do SD. Na takto malém vzorku se to těžko hodnotí.

Dobře teda, ty callneš preflop-co chceš chytit.....nejlépe asi FD(pominem 4xAAA,333), protože při hitu Esa budeš dělat co? Jsi oop a on cbetne flop, cbetne Turn a cbetne River.......budeš callovat, protože máš TP???
      Proto je lepší-alespoň tak tomu rozumím- blafovat preflop a na netrefeném bordu ukončit hru
    • Medik25RNMD
      Medik25RNMD
      Bronz
      Phoenka. Tvoj styl by mal byt TAG. Ked to mas tak robis tlak na supera.
      To jak pises ze so slabym esom oop callujes 2 barelly a OTR prehodnotis castejsie zahodis je pasivna hra. Musime si uvedomit ze sme.oop a suuper si s nami moze robit co chce a nizke eso rozhodne nie je kombinacia s ktorou dokazeme dostatocne casto odolavat superovej agresii.

V.extreme ak super ma hocake vyssie eso co casto bude mat po dvojbarelovej agresii tak river si len checkne a zaroba na nas. Ak ma na nas read ze ideme casto twice and done tak moze ist trojstreetovo proti nam aj so slabsimi esami ale aj s celou svojou bluffing range. Lebo v longrune to castejsie givapnes na 3 strety ako ho vycalujes so slabym top pairom.

Ak preflop.celi 3 betu a drzi trebars AQ tak len callne a.postflop mame iniciativu my a hra sa nam lahsie. Navyse mame suited a nozme pekne hitnut flush a stacknut superov hitnuty top pair. Vacsinou ho len zahra pasivne pretoze sme.v 3 bet slote a nemoze si byt isty ze nemame AK.
    • Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      vinni48 původně napsal
      Potom by taky mohl mít silnou handu a proto jde až do SD. Na takto malém vzorku se to těžko hodnotí.

Dobře teda, ty callneš preflop-co chceš chytit.....nejlépe asi FD(pominem 4xAAA,333), protože při hitu Esa budeš dělat co? Jsi oop a on cbetne flop, cbetne Turn a cbetne River.......budeš callovat, protože máš TP???
      Proto je lepší-alespoň tak tomu rozumím- blafovat preflop a na netrefeném bordu ukončit hru
      Samozřejmě, že by mohl mít silnou handu, that's not the point přece. Jakože dokud nemáš 2nd nuts a nuts by tvořilo 23 a je to PF 4bet spot, tak může mít soupeř vždycky silnou handu. Ale na A high boardu bude mít jak Ax, tak většinu bezesových karet a přitom dejme tomu že bude vždy cbetovat páč A high board je na to jak dělaný. Tzn. třeba ve 20 % bude cbetovat páč bude mít eso a v 80 % to bude bluff. Sounds good to me, s A3s call any time!!!

Takže PF chci chytit A nebo 3, nebo FD/SD. Ale i když nechytnu vůbec nic, tak můžu být pořád lepší s A high card. Navíc moje FD je nutsFD v tomhle případě. No a s hitnutým A teda call F, call T a jak jsem psal přehodnotím na R. Proto je to pro mě příliš silná handa na 3bet bluff, příliš slabá na 3bet for value.

Asi se mrknu po nějakém článku, který toto hodnotí :f_drink:
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      anglicky nerozumím-přeložím si
      Medik ti to napsal. celkem srozumitelně.
    • Urgent88
      Urgent88
      Bronz
      Registrace: 05.09.2012 Příspěvky: 319
      Ahoj Xpravda, můžeš se prosím vyjádřit k zajímavé diskusi co se té Preflop hry týče jak je to s těmi A3s. Jinak ja souhlasím s Medikem.
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      preflop je 3bet orientovaný ako bluff. voči 2bb - 2,5bb open to je však celkom bezproblémový call na odds. handy ako Q8s, J7s, 87o sú za tie odds jasný call, takže aj call A3s bude v poriadku

takže ide o to, kde sa cítime komfortnejšie - buď prehrať súpera agresívne v 3bet spotoch alebo to hrať v pohode na odds a dobrú equity. ak mám pocit, že by som overfoldoval na flopoch, tak uprednostňujem 3bet . ak stojím proti pasívnejšiemu one and done súperovi, call je imo lepší