[NL5] 2p+nutsFD na turnu facing raise

• Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      Nejsem si úplně jistej, co můžu zahrát v téhle situaci na turnu...

PokerStars - $0.05 NL (6 max) - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 4

SB: 115.4 BB (VPIP: 10.71, PFR: 8.93, 3Bet Preflop: 4.00, Hands: 57)
      Hero (BB): 108.2 BB
      UTG: 100 BB (VPIP: 20.00, PFR: 17.39, 3Bet Preflop: 8.70, Hands: 118)
      CO: 102.8 BB (VPIP: 100.00, PFR: 100.00, 3Bet Preflop: -, Hands: 3)
      BTN: 214.6 BB (VPIP: 21.70, PFR: 17.92, 3Bet Preflop: 4.76, Hands: 109)

SB posts SB 0.4 BB, Hero posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has 8:heart: A:heart:

fold, fold, BTN raises to 2.4 BB, fold, Hero calls 1.4 BB

Flop: (5.2 BB, 2 players) 5:heart: 8:spade: Q:heart:
      Hero checks, BTN bets 4.8 BB, Hero calls 4.8 BB

Tady jsem flopnul celkem pěkně, sice 2nd pair, ale blokuju A + nutsFD. Vím, že jsem mohl zahrát i x/r, ale myslím, že bych takovou hrou ztrácel value, nechal bych si tam jen :Qx: soupeře, kterej mě poráží a foldnul bych všechny horší, příp. i horší FD. Může být?

Turn: (14.8 BB, 2 players) A:diamond:
      Hero bets 7 BB, BTN raises to 34.8 BB

No a přichází pro mě ideální karta, protože mám 2p+nutsFD. Dávám 1/2p bet pro value, soupeř raisuje. Imho foldnout tady nemůžu, ale je to na call nebo můžu i reraisnout/shovnout?
  • 11 odpovědí
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Turn vytočíme :)
    • janiczechka
      janiczechka
      Bronz
      Registrace: 16.08.2015 Příspěvky: 4
      Ja nechapu jednu vec - proc donkujes turn? ... Me to pride jako jedna z nejhorsich moznosti!!! Je to karta, na ktere bude davat druhej barel temer vzdy, a na donk casto slozi (kdyz ho nezlepsi) ... tady mas supr spot na x/r turn a stackoff...
      (mmorron)
    • Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      janiczechka původně napsal
      Ja nechapu jednu vec - proc donkujes turn? ... Me to pride jako jedna z nejhorsich moznosti!!! Je to karta, na ktere bude davat druhej barel temer vzdy, a na donk casto slozi (kdyz ho nezlepsi) ... tady mas supr spot na x/r turn a stackoff...
      (mmorron)
      On tady ten donk imho úplně nedává smysl z jeho pohledu, vypadá to jako superbluff a protože soupeři nějakou handu dávám, tak je možnost, že si bude chtít udržet iniciativu a raisne mě sám.

Uvažuju asi tak, že pokud nic nemá, pak checkne behind, aby se dostal k SD. Jestli ale něco má, tak zahodit nemůže, takže buď callne nebo sám ještě raisne aby mě dostal z draws (většinou z mé zkušenosti takhle donkují draws, aby si sami určili cenu, za kterou se dostanou na river - u mě je výhoda, že krom draw mám už i made handu). Pokud má monster, tak taky raisne of course. Ale je tu rozdíl oproti tomu, kdybych check-raisnul, protože v tom případě už si mě doplatí jen lepší handy a všechny horší zahodí. Zatímco donkem musí vilain raisnout o to víc, a to jak s monstery, tak může i s normálními value handami jako Ax, které by na x/r zahodil. Dá se zahrát i c-c, možná je to úplně nejoptimálnější varianta, ale mě se moje linie na turnu celkem líbí...
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Taky si myslim že eso na T nebude overblufovaný. Neni to ideální karta na druhej barrel, přece jen tvoje nejslabší handy na call jsou Ahigh, nejspíš calluješ flop všechny Ah, to eso je spíš lepší pro tvou range.
    • Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Shamway99 původně napsal
      Taky si myslim že eso na T nebude overblufovaný. Neni to ideální karta na druhej barrel, přece jen tvoje nejslabší handy na call jsou Ahigh, nejspíš calluješ flop všechny Ah, to eso je spíš lepší pro tvou range.
      Fair point... ale není to právě ten důvod proč donknout? Pokud on nemá A, tak je vysoká šance, že x-ne behind. Zato jestli A má, pak si nedokážu představit fold a klidně bych tipoval i druhý barrel ve formě reraisu... ale možná máš pravdu. Proto to sem házím, díky za postřeh :)
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Phoenka původně napsal
      Shamway99 původně napsal
      Fair point... ale není to právě ten důvod proč donknout? Pokud on nemá A, tak je vysoká šance, že x-ne behind. Zato jestli A má, pak si nedokážu představit fold a klidně bych tipoval i druhý barrel ve formě reraisu... ale možná máš pravdu. Proto to sem házím, díky za postřeh :)
      špatně sem to napsal. Nejsem proti donku právě protože si myslim že nebude moc blufovat to eso na T.
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      Registrace: 16.08.2014 Příspěvky: 480
      Mně se nelíbí.
    • Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Tightfold původně napsal
      Mně se nelíbí.
      Díky za postřeh a vysvětlení :f_thumbsup:
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      turn by som hral x/r pre value - máme viac value z bluffov a Ax hand, ktoré si pôjdu pre value (eso na turne sa overbluffuje). turn stackoff
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Tightfold původně napsal
      Mně se nelíbí.
      Proč ?
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      Registrace: 16.08.2014 Příspěvky: 480
      Chceme ho nechat bluffovat a valuebetovat horší.