[NL5] Set vs wet board

• Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      Ahoj, je tohle ještě okiš nebo už to patří do selekce overplay?

PokerStars - $0.05 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

UTG: 330.4 BB (VPIP: 23.66, PFR: 18.28, 3Bet Preflop: 3.45, Hands: 100)
      MP: 108.4 BB (VPIP: 16.93, PFR: 12.66, 3Bet Preflop: 5.68, Hands: 575)
      CO: 100 BB (VPIP: 15.22, PFR: 8.70, 3Bet Preflop: 5.56, Hands: 49)
      BTN: 230.4 BB (VPIP: 29.41, PFR: 27.45, 3Bet Preflop: 29.41, Hands: 53)
      Hero (SB): 100.4 BB
      BB: 100 BB (VPIP: 27.14, PFR: 17.14, 3Bet Preflop: 3.70, Hands: 70)

Hero posts SB 0.4 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has 9:diamond: 9:spade:

fold, fold, fold, BTN raises to 3 BB, Hero calls 2.6 BB, fold

Asi už tady dělám chybu, on je dost agresivní preflop, myslím, že jsem mohl 3betovat pro value, ale zase 53 hand je tak malej sample, že jsem raději zahrál jistotu jen call jak to hraju obyčejně.

Flop: (7 BB, 2 players) 9:heart: 8:spade: 7:spade:
      Hero bets 5 BB, BTN calls 5 BB

Tady druhá "chyba", ve které jsem už ale sázel na to, že se bude držet své stnd hry a bude betovat i přes donk a přes mrtvoly. Potbet by vypadal moc silně, tak jsem ho chtěl jen tak nalákat. Hloupost strašná, když se na to zpětně dívám...

Turn: (17 BB, 2 players) T:spade:
      Hero checks, BTN bets 12 BB, Hero calls 12 BB

No a došla karta, kterou jsem přesně nechtěl, dokončila se SD/FD. Na druhou stranu pořád mám outy na FH, případně i dva zlatý outy na nuts. Jsem OOP, ale pokud by došel FH příp. jeden z těch 2 outů, tak tam nějakou value imho vyžebrám.

River: (41 BB, 2 players) 3:club:
      Hero checks, BTN bets 19.6 BB

Nepřišel, soupeř 1/2p bet. Může tady mít někdy bluff nebo missnutou SD jako T9? Případně set či jiné 2p? Or musí být vždycky lepší a měl jsem instafold?
  • 13 odpovědí
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,150
      Preflop a flop hraju stejně. Nevím proč ten donk na flopu považuješ za chybu, přijde mi to stnd. Turn bych možná uvažoval o bet (tak 1/2)/fold. Problém když checkneš proti aktivnějšímu hráči je ten, že ti tady betne skoro celou range. Může mít došlou flash, postupku, ale třeba i hitnuté T, nebo i něco jako KQ se spadem. A ty můžeš jenom hádat.

As played bych asi foldoval river. Samosebou tu občas bluf uvidíme, ale otázka je, jestli dostatečně často. A podle mě tu betuje pouze blafy a lepší value. Proč by ruku jako T9 nebo jiné dva páry betoval? Slabá SD value se na tomto nebezpečném boardu bude často happy checkovat back.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Nevim jestli je ten donk dobrej. Ale je pravda že donk málo používám a neumim ho. A on by měl dost hand checknout back na tomhle děsnym flopu.

Možná nechat si JT na c/r a zahrát x/c s 2p a donknout sety? Co k nim přidáme jako bluff, nějakej gutshot?
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Myslím, že si můžeme vsadit na to, že soupeř bude nejméně TAG hráč s tím, že to teď inklinuje spíš k LAG stylu. Jinými slovy - vzorek máme malej, ale pravděpodobnost, že se jedná o NITa je malá. Já si teda nejsem jistej ohledně PF. Asi bych to 3betoval s tim, že to chci sebrat hned. Mít na SB calling range je vůbec obecně vzato vo držku. Když by mě callnul, tak bych plánoval bluffcatchovat relativně často postflop.

Na flopu budu donkbetovat a betnu klidně pot, spíš víc. Chhci tahat value z overpárů, draws a dalších hand, co by mohl mít (suited connectory a one gappery, který jsou teď např. two pair apod.). A missnutý věci stejně na tomhle boardu nebude cbet bluffovat, takže by si akorát vzal free kartu. A semibluffy imho stejně callne (two overs with one spade) podobně často jako je bude cbet bluffovat.

Na turnu betuju opět silně cca 3/4 potu. Pokud mě raisne, tak ASI folduju - to si nejsem jistej. Ale pokud by to shipnul, tak fold.

Když by jen callnul a přišel by na river brick, tak bych check calloval nějakej rozumnej bet (ne víc jak 2/3). Na dalším spadu bych check foldoval.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Shamway99 původně napsalMožná nechat si JT na c/r a zahrát x/c s 2p a donknout sety? Co k nim přidáme jako bluff, nějakej gutshot?
      Nemyslim si, že být balanced na NL5 je obecně vzato nutný. Donkoval bych tady všechny sety. Ale je otázka, zda tady někdy ty nižší sety máme - callujeme PF ?! To už radši do nějalýho NITa a/nebo pokud jsmeeep. Two pairy tady v tomhle spotu moc nemáme - myslím, že bychom suited connectory 3betovali PF.
    • Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      karisek původně napsal
      Nevím proč ten donk na flopu považuješ za chybu, přijde mi to stnd
      Považuju za chybu, že jsem donknul jen 2/3 a ne celej pot :) Říkal jsem si, že menším donkem než potem ho inducnu k raisu.

msnek původně napsal
      Myslím, že si můžeme vsadit na to, že soupeř bude nejméně TAG hráč s tím, že to teď inklinuje spíš k LAG stylu. Jinými slovy - vzorek máme malej, ale pravděpodobnost, že se jedná o NITa je malá.
      Say what? Kromě absolutního šílence s VPIP 70+ a absolutního rocka s VPIP 5- nemůžeme imho tvrdit vůbec nic. 53 hand?
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Nevim jak Phoenka hraje sb a jestli má sety a 2p. Žádnej problém s calling range na SB, nemyslim že je hra tak agresivní aby se nedaly callnout nějaký pp a suited handy. Naopak vídám hráče na SB co drží tu moderní lajnu "žádnej call na SB" a ve výsledku overfoldujou na 4bet, nejspíš handy i s pěknou equity.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      To s tou calling rangí na SB fakt netuši jak jsem zmínil. Asi tam nějaká prťavá nevadí. Každopádně, aby bylo jasno, bavíme se o default rangi vs. unknown ? Myslíte si, že mít tady 99 v 3betu vs. UNKNOWN je chyba ?

Protože jinak v celý řadě situací proti různým soupeřům calling range na SB samozřejmě mám.

Jo, 53 hand je strašně málo. Já to myslel tak, že i přes malej vzorek přesto platí, že NIT nebo whale to bude s menší pravděpodobností než jedno z následujících: TAGfish, TAG, LAGfish nebo LAG. Zmiňoval jsem to jako důvody proč to spíš 3betovat. Ale je to imho close, takže to nemá smysl řešit :)
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Shamway99 původně napsalŽádnej problém s calling range na SB, nemyslim že je hra tak agresivní aby se nedaly callnout nějaký pp a suited handy.
      Jak to myslíš?

Jinak overfoldovat na NL5 na 4bet na SB není imho chyba in the long run vs. uknown. Pochopitelně pokud mají daní dva hráči spolu hostorii/na sebe větší vzorek a jeden začne 4betovat z BTN vs. SB víc wide, tak souhlasím, žebude většina hráčů na tom SB overfoldovat.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Myslim to tak že BB se do toho nenamontuje dost často abysme neměli žádnej call na SB. A tak že proti agilnímu hráči na SB (řekněme 300 hand a 3bet přes 8%) můžu v podstatě 4betovat každej blocker a mít instant profit.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Jo takhle. No jasný. Souhlas. Akorát si nemyslim, že to bude většina populace hráčů na NL5 exploitovat.
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      preflop call alebo 3bet - obe možnosti sú dobre. niektori hráči majú na SB stratégiu, kde iba foldujú alebo 3betujú, tak oni stále 3betujú. proti callu nič nemám (ja by som hral callom)
      na flope by som hral x/r - väčšia value z overpárov, draws - všetky tieto handy betujú flop. turn by som hral x/c a iba by som čakal na fullhouse. river fold - ten board je veľmi zlý na bluffcatch
    • msnek
      msnek
      Bronz
      xpravda původně napsal
      na flope by som hral x/r - väčšia value z overpárov, draws - všetky tieto handy betujú flop
      Na takovymhle boardu jsou lidi už celkem schopný overpáry na x/r někdy zahodit imho. A když nr na flopu, tak na turnu. Já jsem pro bet a ať si s těma overpárama callne 2 (někdy až 3) streety na bricks runoutech. A pokud přetočí náš donk s draws a nižšíma setama rovnou na flopu, tak jsme happy. Dál nechci riskovat, že některý slabší draw checkne behind .. chci od nich call ;)

Jinak - proč zvolíš pf call ?

A jak moc velkou to v tomhle spotu hraje roli v longrunu ?
    • Medik25RNMD
      Medik25RNMD
      Bronz
      Registrace: 02.11.2010 Příspěvky: 738
      Ahoj.

Od TT po AA ti nezahodi ani na ch/r flop. TT maju OESD , JJ gutshot, QQ backdors. KK, AA ty osobne zahodis na ch/r? 77, 88 maju set tie stacknes. Ja osobne si neviem predstavit nic ine ako ch/r flop for value in vakuum. Potom inak hram ak mam na supera viac readov. Ak vidim ze je passive tak idem pre 3 streety a zacnem donkom.

Co sa tyka 3 betovania preflop, zalezi od toho ako mas postavene range.
      No ja sa adjustujem podla supera. Vs vysoky 3 bet fold hram len calom. Nato su deviatky silne.