[NL5] Overpair na low boardu (3bet PF)

• Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      PokerStars - $0.05 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BB: 100 BB (VPIP: 16.29, PFR: 11.31, 3Bet Preflop: 1.18, Hands: 224)
      UTG: 210.6 BB (VPIP: 30.19, PFR: 16.04, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 112)
      MP: 101.4 BB (VPIP: 15.88, PFR: 12.39, 3Bet Preflop: 4.85, Hands: 904)
      Hero (CO): 129 BB
      BTN: 101.8 BB (VPIP: 22.02, PFR: 15.60, 3Bet Preflop: 4.00, Hands: 111)
      SB: 109.8 BB (VPIP: 24.64, PFR: 24.64, 3Bet Preflop: 10.00, Hands: 70)

SB posts SB 0.4 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has Q:spade: Q:heart:

UTG raises to 3 BB, fold, Hero raises to 8 BB, fold, fold, fold, UTG calls 5 BB

Flop: (17.4 BB, 2 players) 3:spade: 7:heart: 6:spade:
      UTG bets 17 BB, Hero calls 17 BB

Potbet může signalizovat, že můžu být way ahead nebo way behind. Nevím úplně, jestli už tady mám foldnout, nebo naopak raisovat. Vilain může mít celkem jakýkoliv pár (tzn. set, či lepší i horší PP). Myslím, že na můj raise by calloval jen AA/KK/set, ale fold je tu weak, ne? Proto volím call

Turn: (51.4 BB, 2 players) T:diamond:
      UTG bets 49 BB

Další potbet na destíce. Je tohle už za fold/call/shove? Přijde mi, že kdyby měl set, pak by snad nehrál až takhle agresivně, nebo to může být hitnutej set s TT... nicméně tough spot pro mě, co tady mám pls dělat?
  • 6 odpovědí
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,150
      V tomto specifickém spotu fold turn. Zajímavé na tom hráči totiž je, že za 112 hand nikdy ne3betovat preflop a to si myslím, že na takovém vzorku musel být v situacích kdy se stnd 3betuje. Asi tedy má preflop nějaké tendence jen callovat a tudíž mu v tomto případě z range neodebírám ruce jako AA a KK.

Flop bych pak s těžkým srdcem callnul taky. Stále tu může tlačit nějaké AKs, možná KQs, JTs (jestli to callne preflop). Slabší PPs bych tu ale často takhle silně betovat nečekal.
      Turn už je na fold. On nám to dost usnadňuje tím, že tu bombí takové sizingy a pro nás už je jednoduše moc drahé, abychom v handě pokračovali.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      100 hand nám sice napoví, ale jakmile jde o 3bet pot, tak bychom měli imho villaina brát jako unknown. Na flopu bych calloval. Jednak si myslím, že v populačních tendencích i zde na NL5 je cbet bluff v 3bet potu např. s AK nebo s AdQd, AhQh, AcQc možný. Dále si myslím, že by takhle mohl klidně hrát JJ, TT. Dále může mít draws (AKs, AJs, JTs, T9s, ATs). Může mít sety všechny (33, 77, 66), protože dokonce i regové (včetně nitů) setminu skoro nikdy neodolaj. Samo může mít i KK a AA a jedno combo QQ. Když mu tohle všechno dáme do range na flopu, tak máme proti ní cca 52% potřebujeme necelých 33% (betuje téměř pot).

Na turnu už má ale už jenom AA, KK, QQ, JJ, sety (teď také TT je set) - máme proti tomu 24%. Když mu na turnu necháme v rangi optimisticky AsKs, tak máme 25% ;) je to jenom jedno combo. Pokud budeme max. optimističtí, tak může mít AJs, ATs, AsKx, AsQx, AxKs, JTs a T9s proti tomu máme pořád jenom cca 30%. A my potřebujeme cca 32%. Takže to vypadá na fold. Callnul bych tady jako bottom moji rane asi jen AA a KK, zvlast kdyz by jedna z karet byla spadova. A to se bavíme.na úrovni nějakých defaultních (pseudo)GTO.

V reálu bych v tomhle spotu proti neznámému hráči zahodil i KK, možná i AA. Pokud bych měl AsAx nebo KsKx, tak asi call, ale jistej si nejsem. Problém je, že netušíme, co ten jeho sizing znamená. A pokud se spolehneme raději na populační tendence (což preferuji oproti výše zmíněnému přístupu), tak tady má hlavně AA, KK a sety, pure bluffy žádný a semibluff jednou za uherák. Pointa je v tom, že i kdyby tam těch draws (semibluffů) měl hodně, tak se stále jedná o marginální vysokovarianční spot. Nemluvě o tom, že bychom měli v těchto brát v potaz rake.
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      voči rybe 30:15 nefoldujem overpár na nízkom boarde. stackoffujem - malý raise flop alebo turn
    • Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      xpravda původně napsal
      voči rybe 30:15 nefoldujem overpár na nízkom boarde. stackoffujem - malý raise flop alebo turn
      Co kdyby tam byl reg? I mean... 30/16 po 100 handách je celkem okiš a v 1000 to může být cokoliv...
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      xpravda původně napsal
      A co tam ta ryba takhle silně betuje ? Co jí dáváš za range ?
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,443
      Já jsem na turnu taky spíš za fold. Všechno je to o předpokladech, ale tak nějak bych počítal s tím, že pokud má Tx handu, tak na turnu nebude potovat. Pokud měl 98 či 54, 76 tak má hotovo. Do toho má sety + mu můžeme dát optimisticky klidně i JJ. No a díky naší Qs mu ještě blokujeme i nějaký ty flushdraws, takže ani těch nějak extra nemá a otázka je, zda je vůbec takhle hraje. Plus tam klidně může mít i to KK+ ... ta desítka a naše Qs mu podle mě blokují docela dost possible bluffing range a prostě na turnu nebudem dobří dostatečně často. Natož aby to vyšlo na nějakej raise.