[NL25] QJo zajímavý spot

• hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Ahoj,

soupeř agro reg 29/24/13 po 650h. Na F čelím raisu, který calluji nedává mi tady moc smysl raisovat ještě sety, JJ nemá, takže jedině pro value J7s,J6s,67s možná, ale i tak nebude lepší hra jít na F ještě call a raisovat až turn?
      Turn calluji, protože si myslím, jestli má nějakou draw typu 89,54 případně nějaké gut shoty, tak na K bude často pokračovat. River je velmi zajímavý, board se páruje, tím pádem už porážím všechny dvoupárové comba z F J7,J6,67, draws missnuly a jediné, co dává smysl že má value je 66,77 s tím, že je může mít, ale možná by je na tom F jen calloval. Vzhledem k tomu, jak je jeho value range úzká sem se rozhodl callnout.
      Co si o tom myslíte? Případně o soupeřově hře?

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $25.86 (129.3 bb)
      BB: $29.61 (148.1 bb)
      UTG: $20 (100 bb)
      MP: $20.30 (101.5 bb)
      CO: $27.72 (138.6 bb)
      BTN: $21.11 (105.6 bb)

Preflop: Hero is SB with Q J
      4 folds, Hero raises to $0.60, BB calls $0.40

Flop: ($1.20) 6 J 7 (2 players)
      Hero bets $0.84, BB raises to $2.40, Hero calls $1.56

Turn: ($6) K (2 players)
      Hero checks, BB bets $3.80, Hero calls $3.80

River: ($13.60) K (2 players)
      Hero checks, BB bets $7.80, Hero calls $7.80

Results:
      $29.20 pot ($1.46 rake)
      Final Board: 6 J 7 K K
      Hero mucked Q J and lost (-$14.60 net)
      BB showed A A and won $27.74 ($13.14 net)
  • 5 odpovědí
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      Registrace: 26.05.2013 Příspěvky: 569
      Fakt docela zajímavý spot. Souhlasím s tím reasoningem, asi bychom měli callovat river. těch comb value je prostě málo.
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      čau, tak ten board je uz trochu drawy, sám nevím jak bych je chtěl hrát, nějaký 5x, 8x, 9x, Tx(16RO) nejsou tolik příjemný runouty třeba.
      Zkus napsat proč Ti nedává smysl raisovat sety na F, nebo proč nedává smysl raisovat sety na F ale 2p jo.

asp asi ok no, on tam flopu může mít celkem dost draws imo.
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Jako smysl to dává, chce získat z těch hand value, to je jasné. Já jsem spíš myslel, že já v tomto spotu bych asi sety ne3betoval (každopádně špatné uvažování, já nemůžu uvažovat o soupeři s tím, co bych dělal já). Jinak proč 3betovat 2p a ne sety - z důvodu ochrany, se setem se na tom boardu bojím jen draw 89 a 54s, zatímco s 2 párama mě může porazit i pokud má např. KJ,QJ atd. a na turn dojde K,Q atd.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj hedisaces,

like, může mít strašně moc bluffů v těchto pozicích (pro které ještě přišel motivující turn na pokračování) + pokud budeme předpokládat, že QQ i QJ jsou jen bluffcatchery, tak bych vždy volil raději QJ, protože blokujeme nějaké z KJ/J7 etc.. K resultu - může být určitě racionální strategie z jeho strany, pokud overfolduješ vs 3b, nebo měl Tvůj souepř hodně aggro image postflop vůči Tobě. Pokud neplatilo ani jedno, tak je to asi kinda randomness z jeho strany a udělal bych si prostě note a dál to neřešil.
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      se setem se na tom boardu bojím jen draw 89 a 54s, zatímco s 2 párama mě může porazit i pokud má např. KJ,QJ atd. a na turn dojde K,Q atd.

no imo se dá teoreticky mozná prakticky říct že když to stejnak nefoldne(nefoldne) tak je to v tom smyslu jedno jestli to callujes nebo raisuješ, kdyz to raisneš tak to příde stejně často jako když to callneš.
      když to ale chceš callovat i na turnu tak to dává smysl no..