[NL25] QQ 4bet spot

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $47.52 (190.1 bb)
      BB: $25.62 (102.5 bb)
      UTG: $64.87 (259.5 bb)
      MP: $29.13 (116.5 bb)
      CO: $25.83 (103.3 bb)
      Hero (BTN): $25 (100 bb)

Preflop: Hero is BTN with Q Q
      2 folds, CO raises to $0.75, Hero raises to $2.25, SB raises to $5.25, 2 folds, Hero calls $3

Flop: ($11.50) 6 3 9 (2 players)
      SB checks, Hero bets $3, SB calls $3

Turn: ($17.50) A (2 players)
      SB checks, Hero checks

River: ($17.50) 5 (2 players)
      SB checks, Hero checks

Results:
      $17.50 pot ($0.87 rake)
      Final Board: 6 3 9 A 5
      SB showed K K and won $16.63 ($8.38 net)
      Hero mucked Q Q and lost (-$8.25 net)

SB TAG 22/18 3bet 8% 4bet 2%

PF - V této situaci nebudu hrát 5bet a jen callovat ok?
      F - betuji pro protekci + možná value s TT/JJ
      T - není důvod betovat
      R - Kdyby soupeř betnul, tak bych foldoval, ale když nad tím přemýšlím, v rangi už mám jen KK z lepších comb a to bych asi taky foldoval, takže zde mám fold 100% :( Hrál by jsi tak nějaké AK případně AQs s tím, že by jsi OTR callnul down? A nebo calloval vs bet i ty QQ/KK
  • 5 odpovědí
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      PF je za mě OK, jinak na F bych checkoval back, jeho range je hodně úzká a silná. Proti JJ, TT si můžeš betnout klidně později, stejně z nich nedostaneš podle mě 3streety value. Turn ok a R taky. Každopádně bych si napsal note, že necbetoval F a celkově tu handu zahrál dost pasivně.
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Jinak podle mě si můžeš tu calldown range na R balancovat např. tím AQ, jak si psal. AK bych betoval T i R s vyššíma sizingama - otázka je čím to balancovat? Možná přetočit na bluff něco jako TT?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Marffi97,

PF - určitě může být, v pozici bych se toho nebál :) . Postflop - mně se líbí použít menší sizing, pokud tu chceme betovat i nějaké handy jako 67s pro protekci etc. Není problém to tam dostat na 3str, pokud máme silnou made hand a ani potcontrollovat na špatných runnoutech, když jsme IP. Takže hrnout to tam na 2str mi přijde zbytečné, ale třeba by měl někdo jiné argumenty. Asp standard, imo nemáš vlaue na T ani R.

Jinak ty máš fold 100%, když hraješ bet F + check beh T? Tak proč na této kartě potom necheckuješ beh i AK/AA for protection? Stejně je to pro jeho c/c poměrně dobrá karta, tak není potom lepší hrát 100% check beh? jo aha, vidím, že se na to potom ptáš, takže už jsem odpověděl - ano, hrál bych tak i Ax a QQ foldnul vs stab na R :) .
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Diky za rady, akorat teda s tim 100% checkem nevim, jestli si in game nekdy uvedomim. Tato situace jen tak nenastane a kdybych si mel analyzovat vsechny ostatni, tak bych na to potreboval tak 10 zivtu :D
      Asi jsi katri casto rikas pri hre, co tady betujes, co checkuje a foldnes na dalsich streets, co callnes down, etc.. ze? Myslim jako ze si udelas jakoby rychlou analyzu te handy primo pri hre, nez ze by jsi si kazdy spot analyzoval out of table.. napr. ja jsem v tomhle uplny amater a nejakiu konstrukci range se (zatim ) moc nezajimam...
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Tak určitě v první řadě musíš zainvestovat do nějakých softwarů typu combonator/crev etc. a pravidelně si různé spoty analyzovat, časem to dostaneš trochu pod kůži a budeš mít lepší intuici i ve spotech, které sis třeba ještě dopodrobna neanalyzoval. Ofc sám si v některých spotech nejsem jistý, co chci v rámci range dělat, ale tu zrovna jsou range poměrně tight a tak není těžké si představit, co nám asi zbude v rangi, pokud budeme betovat AK. proto tu checkuji beh 100% range. Nehledě na to, že soupeřova c/c range je taky skoro vždy AK kromě občasně trapnutých KK+, takže i pro něj je tento vývoj boardu o dost lepší, než pro nás (my hádám alespoň část AK checkujeme beh na F...).