[NL25] A5o spárovaný flop - konstrukce range OTF

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $25 (100 bb)
      BB: $25 (100 bb)
      UTG: $10.11 (40.4 bb)
      MP: $26.13 (104.5 bb)
      CO: $59.43 (237.7 bb)
      BTN: $18.62 (74.5 bb)

Preflop: Hero is SB with A 5
      4 folds, Hero raises to $0.50, BB calls $0.25

Flop: ($1) Q 9 9 (2 players)
      Hero checks, BB bets $0.50, Hero folds

Results:
      $1 pot ($0.05 rake)
      Final Board: Q 9 9
      Hero mucked A 5 and lost (-$0.50 net)
      BB mucked and won $0.95 ($0.45 net)

Ahoj, zjistil jsem, že vůbec nevím, jak hrát na spárovaných boardech. Kolik bychom na nich měli cbetovat? Já je hoodně overcbetuji, protože si myslím, že soupeři foldují, ale jednak se mi začínají přizpůsobovat a za druhé na vyšších stakes už ty tendence můžou být jiné... Naopak by mi dávalo smysl často začínat checkem mám pravdu? A chceme zde pak mít i check/raise range? Dík za odpověď :)
  • 5 odpovědí
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Já si nemyslím, že začínat často checkem bude dobré, protože se prostě neudefenduješ a x/r na tomto F mi nepřijde dobrý. Pokud takto budeš hrávat value, tak si toho hráči všimnou a zároveň tady nevidím moc bluffů, které bys k tomu mohl přidat a měl pak nějakou EQ if called. Ale možná nebude špatný nápad vůči nějakým overstaberům hrát ten x/r.
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      Registrace: 26.05.2013 Příspěvky: 569
      Mě se líbí mít tu c/r raise
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      A s čím to budeš dělat?
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      No na nízkém rainbow flopu (ještě spárovaném) je dobré mít 100% cbet jako PFA, protože soupeř to nemůže udefendovat, ale když je na flopu brodway, tak se podle mě naše konstrukce range dost mění a nedivil bych se, kdybychom flop cbetovali např. 30% ale možná to je blbost. Jsem zvědavý, co na to řekne katrisone.
      Ten c/r je nízkých stakes podle mě super, ale v teorii to je asi blbost na tomto flopu... Každopádně většina mých soupeřů overstabuje, takže myslím, že se dá explo x/raisovat s bluffy, ale fullhouse nebo trips bych šel raději x/c skrz to, že soupeři budou mnohem víc stabovat, než callovat cbet. (můj názor)
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Marffi97,

většina hráčů má nějaké patterny v těchto spotech, např.: BvB vs cbet budu defendovat vůči stnd sizingu (BD)FDs/všechny made hands/SDs a příp.občas loose peelnu handy typu overcards + BDSD, nebo Ahigh se 2 overkartami. Podle toho se potom můžeš v EquiLabu podívat, jestli s nějakým takovým patternem bude soupeř pravděpodobně nějaký board overfoldovat, nebo ne. je možné, že na těchto boardech budou trochu inelastičtější vůči sizingu a můžeme experimentovat s nějakými <1/2p, vůči čemu třeba budou overfoldovat častěji. Příp.pokud máš ready na hráče, tak se podívej, kolik IP folduje. Je to >50%? Potom cbet s airem na většině strukturách bude ok vč.této.