[NL10] KQ CO vs BB 3x heart na boardu od flopu

• Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 4 Players

SB: $10.65 (106.5 bb)
      BB: $10 (100 bb) 27/25 (92), 3.3 af, 13.2 3bet, cbet 100 (7)
      Hero (CO): $10.65 (106.5 bb)
      BTN: $10.47 (104.7 bb)

Preflop: Hero is CO with K Q
      Hero raises to $0.30, 2 folds, BB calls $0.20
      Standard, případný 3bet bych tomuto hráči (a jen ve čtyřech) callnul.

Flop: ($0.65) 3 5 Q (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.50, BB calls $0.50
      Cbet, nechci ztratit iniciativu a možnost nechat se vybluffovat. Na raise navím co bych udělal, asi fold.

Turn: ($1.65) K (2 players)
      BB checks, Hero bets $1.40, BB calls $1.40
      Tady sazím z podobného důvodu jako flop (navíc s plánem x behind river když nehitnu fullhouse). Případný rais bych zřejmě callnul.

River: ($4.45) T (2 players)
      BB checks, Hero checks

Results:
      po vyhodnocení postnu
  • 3 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Zeldyman,

betuji trochu víc merged na tomto boardu pro protekci a proto volím defaultně spíš nižší sizing. T/R by měl být v pohodě, snad občas vyhrajeme vůči něčemu jako QJs/AQs.
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      Results:
      $4.45 pot ($0.20 rake)
      Final Board: 3 5 Q K T
      BB showed 3 5 and lost (-$2.20 net)
      Hero showed K Q and won $4.25 ($2.05 net)

Musel jsem si dohledat tu mergnutou range, protože jsem ryba a dosud jsem to nevěděl, tak abych to pochopil (vím, že se to často používá, na coachingu a tak), takže už je mi to jasnější. Jestli to chápu teda dobře, tak vsadíš míň, jelikož tam budeš sázet často z důvodu, aby to vypadalo, že máš range dost širokou (tzn. vsadíš si jak hotové flushe nebo silné flush draw/combo draw, tak i například handu jako tato, což je jenom top pár). Tím pádem se chráním před tím, aby když by na mě někdo dlouhodobě nasbíral dost hand a vypozoroval by, že sázím jen top (ty flushe atd.) tak pokud by neměl nuts, tak by mi zahodil, ale jelikož budu sázet stejně (nižším sizingem) velkou kopu hand (jak ty top tak zároveň top páry nebo nějaké slabší draw), tak bude muset soupeř častěj callovat s ne tak silou rukou a nebude vlastně vědět, na čem je. Pochopil jsem to správně?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Merged range - range obsahující nejen nutted handy + bluffy, ale i středně silné handy.