[NL10] OOP multiway s rybou nuts FD flop

• Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

Hero (SB): $12.39 (123.9 bb)
      BB: $10 (100 bb) 16/13 (97), af 5, 3bet 5.6
      UTG: $10.91 (109.1 bb)
      MP: $10 (100 bb)
      CO: $11.46 (114.6 bb)
      BTN: $28.35 (283.5 bb) 74/9 (196) af 0.8, 3b 8.3, steal 6, cbet 57, ftcbet 48

Preflop: Hero is SB with A J
      3 folds, BTN calls $0.10, Hero raises to $0.35, BB raises to $1, BTN calls $0.90, Hero calls $0.65

Flop: ($3) 6 8 4 (3 players)
      Hero checks, BB bets $2, BTN raises to $5.40, Hero calls $5.40, BB folds
      Bylo mi prostě líto to zahodit. Měl jsem? Nějaký hlubší myšlenkový proces k této handě nemám. Preflop mi přijde standard. A tady na flopu tak nějak doufám v to, že fold by byl weak, tzn. třeba jestli když už to nechci zahodit, tak třeba x/shove?

Turn: ($15.80) 5 (2 players)
      Hero bets $5.99 and is all-in, BTN calls $5.99

River: ($27.78) K (2 players, 1 is all-in)
  • 7 odpovědí
    • Pyanda
      Pyanda
      Bronz
      Registrace: 15.04.2013 Příspěvky: 288
      To je ta fishka z další handy že (KK)? Měl jsi nějaký read?

Na tom flopu se mi nelíbí že limper raisuje a ty nevíš co udělá BB...Máš jen draw a jsi dost pravděpodobně behind tak bych asi foldnul.

Jinak určitě radši x/shove než call...
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Jj je to ten samý hráč, měl neskutečný run a sehrál jsem s ním dost hand (těch 196 hand to je právě jen za tuto jednu session). Nějaké konkrétní ready ale nemám. Pokud ho ale ještě někdy potkám, tak si zpětně projdu jeho handy, občas to tak dělám (u hráčů, u kterých mám aspoň 500 hand, ale spíš u regů, u kterých je pravděpodobnost, že je potkám. Fish většinou s hraním dřív nebo později skončí, tak by to byla ztráta času).

Díky za reakci i za potvrzení, že x/shove by mohl být okej.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Zeldyman,

je imo nesmysl to jen callovat na F a hrál bych fold nebo shove. Myslím si, že ten reg bude superstrong a vůči němu nebudeme na tom dobře a ryba může zahodit, takže mně se asi nejvíc líbí fold.
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Tak o foldu bych neuvažoval nikdy v životě :f_mad: Máte asi pravdu, proto to sem dávám, ale když jsem ve spotu sice s regem, kterého to podle mě moc netrefilo (samé nízké karty, s takovýma přece preflop ne4betuje, teď mu blokuju dvě broadway karty a flushe, zůstávají mu jen pocket páry, a těch zas tolik mít nemusí, ne?), ale hlavně s fish, která může mít téměř cokoliv a oba s ní chceme hrát, tak mi to jednoduše nejde do hlavy, natož při hře... Ten call jsem tušil, že je chyba, ale fold jsem považoval ještě za horší možnost. Tak třeba příště mě osvítí. Děkuju za vyhodnocení.

Results:
      $27.78 pot ($1.25 rake)
      Final Board: 6 8 4 5 K
      Hero showed A J and lost (-$12.39 net)
      BTN showed 8 8 and won $26.53 ($14.14 net)
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      na shove nemáme feq imo.
      na call máme odds imo.
      na F dostáváme 34% pot odds, 3w máme ~35% EQ (při dostání se do SD) (v HU vs KK třeba 44%), jelikož imo na každým turnu máme odds na shove (jdu x/c turn), a zároveň nefoldujeme na flopu na shove od BTN, tak realizujeme 100%EQ ne? u BB zároveň nečekám tolik že bude callovat že bud shovne OPs nebo foldne, když call tak mozna nejaky combodraws. A imo když dojde na T diamond tak tu whale stacknu vzdycky. (takže mám furt i IO)
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Dopočítal ses k tomu nějak přes vzorce, nebo to "od oka" takto vychází? A jinak ano, pokud callneš, tak realizuješ 100% eq handy a to z toho důvodu, že v potu, kde jsi do té doby investoval 10bb, investuješ dalších 54bb. Ale já v tom opravdu nevidím výhodu. To je jako bych PF 5betnul vůči 4betu 72o na 50bb a radoval se z toho, že už nemůžu foldnout, protože už budu mít vs JJ+/AKo odds. Nemyslím to nějak zle, jenom mi to nepřijde jako dobrý argument, že investujeme tolik a pak už teda se těšíme z toho, že jsme commited a už to nějak vychází. Prvně musíme zjistit, jestli se nám vůbec vyplatí investovat tolik a to je strašně těžké zjistit - jak často zbývající hráč shovne F? Jak často callne a stackneme ho, když přijde náš out? Etc....

Já neříkám, že je to velká chyba a možná fakt není, ale na mě to působí jako velmi close a v každém případě extremely high-variance spot. Pokud ho dovedeš nějak matematicky vyřešit a dokázat, že call je +ev, tak máš u mě minimálně 3 bludišťáky.

e: Aha já už asi chápu ten point - jakože je jedno, jestli call nebo shove skrz to, že už stejně realizujeme EQ vždy, pokud callneme...to ano, to je fakt. Teda krotím ten první názor, že call je nesmysl. Call = shove v tomto spotu asi. Jde o to, jestli vůbec některá z variant je good.

Počítal jsem to a v tom nejjednodušším F scénáři, kdy shovujeme a ryba calluje něco jako TP+/FDs/combodraws a reg svoje JJ+, tak máme 39% EQ. Odds máme 33%. Takže tady jsme good. Pokud ryba foldne a stackneme se jen s regem, tak máme 43% zhruba EQ a odds 41%. Obojí vyjde trochu hůř skrz rake, ale určitě to stále bude ok.

Pokud teda ty scénáře nejsou nějak moc optimistic, tak by to mělo vyjít. Takže se omlouvám hero-ovi i HHHuBimu a zároveň díky za upozornění. Tady fakt nepotřebujeme žádné složité výpočty, protože shovu tu bude prakticky při jakémkoliv scénáři ziskový.
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      uplně nevím jestli Ti rozumím, nebo jestli rozumíš ty mně. (Radši napíšu že to co jsem psal mělo patřit ke flopu, turn jsem nijak neporovnával shove nebo xc)
      Jednoduše řečeno jsem to myslel tak, že call na flopu je ziskový, protože prostě máme přímí pot odds. I když vlastně ted mi to nedává uplně smysl, protože vlastně když callujeme na FLOPU tak porovnáváme (nebo já jsem to tak dělal) pot odds/kolik on betne s EQ kterou realizujeme pro 2 streety, my je sice realizujeme vzdycky(ALÉ NÉ ZA TU CENU SE KTEROU POČÍTAME NA FLOPU, ((nerealizujeme je na turnu zadarmo))...), protože skoro pokaždý budeme čelit na turnu shovu ---> a toto na tom flopu ty potodds vůbec nezohlednujou. (takže nevím jestli se dá dosazovat EQ pro 2 streety spíš imo ne ne? Možná je to základní princip počítání potodds ale asi jsem ryba :D )

Počítal jsem to a v tom nejjednodušším F scénáři, kdy shovujeme a ryba calluje něco jako TP+/FDs/combodraws a reg svoje JJ+, tak máme 39% EQ. Odds máme 33%. Takže tady jsme good.
      Asi neumím teda počítat ani základní věci, ale jeste jsem se nesetkal stím že když shovujeme tak se daj nějak počítat jeste pot odds? Jakože když shovnu tak dávám soupeřům třeba 33% pot odds a když mám víc EQ než tich 33% tak můžu profitabilně shovovat? Nebo jak prosím Tě myslíš ty odds, shove, a EQ v tom citovaném textu.

Já to myslel původně tak že shove na flopu není ziskový protože nemáme dostatečnou feq (přesto že máme slušnou EQ) ale nejsem si tím výpočtem 3w uplně jistý, je možný že jsem to počítal blbě.