[NL5] Bluffcatch s midpairem

• Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      PokerStars - $0.05 NL (6 max) - Holdem - 4 players
      Hand converted by PokerTracker 4

Hero (BB): 148.4 BB
      CO: 100 BB (VPIP: 18.75, PFR: 15.63, 3Bet Preflop: 7.69, Hands: 32)
      BTN: 379.6 BB (VPIP: 17.71, PFR: 12.50, 3Bet Preflop: 2.78, Hands: 102)
      SB: 18 BB (VPIP: 37.50, PFR: 8.33, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 24)

SB posts SB 0.4 BB, Hero posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has A:diamond: 7:diamond:

fold, BTN raises to 2.4 BB, fold, Hero calls 1.4 BB

Nepotřebuju tady rady ohledně PF typu "PF obv 3bet", berte to, prosím, as played, tedy komentáře až od flopu. Díky

Flop: (5.2 BB, 2 players) Q:diamond: 8:spade: 7:spade:
      Hero checks, BTN checks

Chytám bottom pair, plánuju x/c. Vilain zatím cbetoval 5/5, takže se dá předpokládat, že betne s ATC.

Turn: (5.2 BB, 2 players) 5:spade:
      Hero bets 3.2 BB, BTN calls 3.2 BB

On ale nebetnul, takže je mi jasný, že nemá žádný PP, Qx, 8x, 7x ani FD/OESD, se kterýma by zkrátka betoval. Na flop přichází pětka a podle mě jsem v tomhle případě ahead, proto si můžu dovolit betnout sám a nedovolit mu free kartu.

River: (11.6 BB, 2 players) 4:diamond:
      Hero checks, BTN bets 7.6 BB

Vilain call, takže teď už třeba OESD či FD chytnout mohl. Na riveru pak celkem lucky přijde nízká karta, která ale dotváří případnou SD. Checkuju a soupeř betuje. Otázka zní, je moje handa dostatečná na bluffcatch? Je jediný co mě poráží 6x nebo 54?
  • 13 odpovědí
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      "On ale nebetnul, takže je mi jasný, že nemá žádný PP, Qx, 8x, 7x ani FD/OESD" tohle si ale myslim že neni tak jasný. Klidně může potkontrolovat slabou Q a druhej pp, může mít i flushdraw když k ní má SDvalue...
      Určitě nejsem proti stabnout turn a zkusit to sebrat. Akorát na riveru má určitě víc dobrejch hand než jen šestku.
    • Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      Shamway99 původně napsal
      "On ale nebetnul, takže je mi jasný, že nemá žádný PP, Qx, 8x, 7x ani FD/OESD" tohle si ale myslim že neni tak jasný. Klidně může potkontrolovat slabou Q a druhej pp, může mít i flushdraw když k ní má SDvalue...
      Imho když fakt betuje 5/5 (tzn. vždy i když na tak malém vzorku), tak zrovna ty handy, který jsem vyjmenoval, budou spadat do skupiny, který by betnul. Chápu, že nebetne všechno (na to je vzorek příliš malý), ale handy s value příp. silnou FD/SD tam betovat přece musí.
    • Sojap
      Sojap
      Bronz
      Registrace: 19.01.2015 Příspěvky: 82
      On ta může mít klidně tu slabou Q ,99-JJ, i ta 8x tě poráží.River spíše fold,nemá tam toho moc s čím by blufoval.
    • Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      Sojap původně napsal
      On ta může mít klidně tu slabou Q ,99-JJ, i ta 8x tě poráží.River spíše fold,nemá tam toho moc s čím by blufoval.
      Představ si hráče, kterej Ti 5/5 cbetne. Myslíš, že vždycky bude mít OP nebo TPTK? Proč by zrovna Qx/8x necbetnul? :(
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Jestli ty nepřeceňuješ ty staty s pětihandovym sample :)
    • Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      Shamway99 původně napsal
      Jestli ty nepřeceňuješ ty staty s pětihandovym sample :)
      Jasně, že ze 102 hand toho moc nevyčteš, ale už víš, jestli je to maniak nebo totální rock. A stejně tak z 5/5 cbet nepoznáš, jestli má 100% cbet, ale ta tendence cbetovat tam je, takže imho celkem logicky se dá předpokládat, že cbetuje TP/MP/nutsFD... Myslím, že to můžu odhadovat jistěji, než ze statů 25/30
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      ak by som betoval turn, tak by sa mi páčilo dokončiť bluff a betovať silne aj river. väčšinou flash nemá a vyfoldovať 99-JJ, 8x znie dobre. plán bluffcatchovať na takom boarde a s takom slabou showdown sa mi veľmi nepáči
    • Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      xpravda původně napsal
      ak by som betoval turn, tak by sa mi páčilo dokončiť bluff a betovať silne aj river. väčšinou flash nemá a vyfoldovať 99-JJ, 8x znie dobre. plán bluffcatchovať na takom boarde a s takom slabou showdown sa mi veľmi nepáči
      Tady se prolínají dvě možnosti podle mě. Jedna je zahrát handu jako bluff a betovat river a druhá je zahrát handu jako bluffcatch x/c. Je nějaký program, který by vyhodnotil která z variant je více +EV? Dá se to posoudit? ;)
    • Urgent88
      Urgent88
      Bronz
      Registrace: 05.09.2012 Příspěvky: 319

Tady se prolínají dvě možnosti podle mě. Jedna je zahrát handu jako bluff a betovat river a druhá je zahrát handu jako bluffcatch x/c. Je nějaký program, který by vyhodnotil která z variant je více +EV? Dá se to posoudit? ;)
      Pokersnowie
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,699
      :f_drink: XPRAVDA
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      ch/c na boarde, kde sa skompletizovala flash je imo riskantné. na turne handa vyzerá byť relatívne v poriadku na ch/c s tým, že by sme chceli ísť do showdownu. problém nastávana pri predvídaní riveru. máme 7x. board je nebezpečný a vačšina kariet na river nám prinesie ďalšiu overkartu alebo spade, na ktorej keď súper bude dokončovať bluff, tak sme v celkom nepríjemnej situácii

ak by si chcela zhodnotiť EV, tak na to sú programy ako CREV alebo balancované solvery ako pokersnowie
    • Guteres
      Guteres
      Bronz
      Registrace: 07.08.2010 Příspěvky: 1,044
      takže handu obrátit na bluff v podstatě?
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      v dnešnej dobe sa FD cbetuje hneď na flope, takže keď sa checkne, tak môžeš ísť pre tonu FE. máokedy dostávam v takých spotoch call po dvoch silných barreloch