[NL5] River sizing s pravděpodobnou nuts

• Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      Ahoj, tohle je můj věčný problém. Když chytnu nuts, nevím, jak moc a kdy vsázet, abych zbytečně soupeře nevyfoldoval...

PokerStars - $0.05 NL (6 max) - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 4

Hero (BTN): 212.2 BB
      SB: 54.6 BB (VPIP: 50.00, PFR: 15.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 43)
      BB: 89.6 BB (VPIP: 13.70, PFR: 11.64, 3Bet Preflop: 3.92, Hands: 147)
      UTG: 232.8 BB (VPIP: 18.40, PFR: 16.04, 3Bet Preflop: 3.75, Hands: 218)
      CO: 62 BB (VPIP: 100.00, PFR: 33.33, 3Bet Preflop: -, Hands: 3)

SB posts SB 0.4 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has 9:club: 9:diamond:

fold, fold, Hero raises to 2.4 BB, SB calls 2 BB, fold

Už tady je asi chyba. Jelikož mám na SB rybu, měl jsem vsadit víc, zvlášť, když má VPIP 50...

Flop: (5.8 BB, 2 players) 5:club: 9:spade: 5:diamond:
      SB checks, Hero checks

Poráží mě jen 55, což je velmi příjemný. Zároveň ale má ryba 60% fold to cbet a pravděpodobnost, že má 9x nebo 5x je fakt dost nízká, proto chci, abych hned nevyfoldoval a on chytl SD/FD nebo hitnul pár na turnu - je to OK, nebo fakt mám i v takovéhle situaci vsadit?

Turn: (5.8 BB, 2 players) K:club:
      SB checks, Hero bets 3.6 BB, SB calls 3.6 BB

Na turn přichází K a ještě v clubech, což je super, protože se tím otevřely dveře pro FD + Kx handy. Betuju 2/3, tady už by checkbehind byl očividně hodně ztrátovej. Díky bohu aspoň calluje - doufám v další club na riveru, nechtěl bych K. Každopádně sizing ok? Potbet by možná s FD ani necalloval, ne, ten vypadá superstrong?

River: (13 BB, 2 players) 3:spade:
      SB bets 6.2 BB

River betuje sám vilain za 1/2p na blank kartě. Je možný, že má celkem cokoliv od nevydařené FD až po 5x. Jsem lepší, ale kolik mám raisnout, aby mi to ještě docalloval? Díky! Showdown 20 % btw (4/20).
  • 4 odpovědí
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      na flope to je situácia pre valuebet na flope. máme síce silný bloker efekt na 9x handy, ale aj keby sme tu mali AA, tak 9x handy nebudú majoritná časť súperovej range (skrátka prišiel board, ktorý missuje súpera dosť solídne)
      na turne potom už prichádza silný valuebet a na river by som 3betoval tak 3-4x
    • Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      xpravda původně napsal
      na flope to je situácia pre valuebet na flope. máme síce silný bloker efekt na 9x handy, ale aj keby sme tu mali AA, tak 9x handy nebudú majoritná časť súperovej range (skrátka prišiel board, ktorý missuje súpera dosť solídne)
      na turne potom už prichádza silný valuebet a na river by som 3betoval tak 3-4x
      No a právě proto, když je to takový board, není lepší počkat na turn kartu, která by otevřela vilainovi možnosti na call? Obzvlášť po weak hře na flopu?
    • Medik25RNMD
      Medik25RNMD
      Bronz
      Registrace: 02.11.2010 Příspěvky: 738
      Obcas nie je na skodu nechat supera hitnut top pair na turne. Zalezi ako casto folduju na cbety, ak menej casto tak tlacim peniaze na stol uz na flope.

Zo struktury boardu je jasne ze tento spot aj tak velky moneymaker nebude
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      ak tu súperi foldujú overkarty, tak foldujú tak 90% svojej range. asi toľko k tomu, či máme valuebet