[NL25] 99 IP

• hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Ahoj,

soupeř na SB zřejmě slabší hráč podle sizingu, víc info nemám.
      Jak bych měl hrát tyto spoty? Tento spot mi přijde dost podobný od toho, co jsem postoval nedávno, taky ostatně s 99, kdy jsem explo foldnul už na F na jeho velký sizing a úzkou range. Je pravdou, že soupeř tady může mít o dost širší range, zároveň ale betuje pot na F do dvou lidí. Tady si nejsem jistý, jak bych vůči těmto snap pot betorům měl hrávat? Zřejmě jenom počkat, až hitnu set a nechat ho se vybláznit a zbytek range explo fold?

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $22.88 (114.4 bb)
      BB: $10.59 (53 bb)
      UTG: $5.79 (29 bb)
      Hero (MP): $20.10 (100.5 bb)
      CO: $15.60 (78 bb)
      BTN: $49.87 (249.4 bb)

Preflop: Hero is MP with 9 9
      UTG folds, Hero raises to $0.60, 2 folds, SB raises to $1.20, BB calls $1, Hero calls $0.60

Flop: ($3.60) 2 6 3 (3 players)
      SB bets $3.60, BB folds, Hero calls $3.60

Turn: ($10.80) T (2 players)
      SB bets $10.80, Hero folds

Results:
      $10.80 pot ($0.54 rake)
      Final Board: 2 6 3 T
      SB mucked and won $10.26 ($5.46 net)
      Hero mucked 9 9 and lost (-$4.80 net)
  • 3 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj hedisaces,

defeaultně by to zřejmě fold být neměl vzhledem k tomu, že jsi dost vysoko v rangi, ale vůči rybě tomu dám kredit. Min3b a potbet twice po callu w mw potu. Rovnice, ze které mi vychází, že tu často budeme vůči TT+. Zkusil jsem zanalyzovat alis ryb, teda 3b PF a potbet F (čistě toto vychází zatím na OP+ v asi 39% případech, zbytek random pair nebo air), po druhém potbetu na T už je to silnější pár v asi 70% případech, 20% good draw a zbylých 10% air. Přičemž u těch několika slabších hand se vždy jednalo o maniaky, co tady nevím, jestli víme.

Další možnost je shove na F (nebo minR/c vůči maniakům) kvůli protekci EQ sharu. jak jsem psal, range fishe po potbetu na F může být celkem wide, co ale neznamená, že nepotřebujeme protekci před EQ sharem + občas můžeme dostat cally stále od nějakých draws a možná random páru na boardu, přece jen fish si může 3betovat random věci, takže může mít i nějaké 6x občas, nebo 77 etc.

Btw. celkem zajímavá věc - počet komb. na 77 jsem u Aliasu ryb našel stejný jako u AA, teda dalo by se říct, že konzistentní části range budou trochu lineární + nějaké úplně random komb.k tomu s nějakými freq a jinak ještě jedna zajímavost - vyšlo mi, že potbet je nejpoužívanější sizing ryb na F v 3bet potech, takže bychom neměli být nějak shocked z těch sizingů a naopak se připravit na to, co vůči nim dělat. A taky že vůči raise na F po potbetu foldují jen v 20% případech, to jsou všechno dost důležité informace. Mezi těmi handami jsou v podstatě jakékoliv páry i draws i overkartami. Jinak viděl jsem tam i dost spotů, které trochu potvrzují to co tady píšu - reg calluje 88 vs sqz od ryby a proti potbetu na 543 shovuje, dostává call od KJ...toto jsou všechno scénáře, které se můžou stát, přece jen TT+ je poměrně malá část celé "range".

No snad ty poznatky k něčemu budou, chtěl jsem to naházet i do crev, ale už z těch poznatků a hand je celkem jasné, že by to mělo být dost ziskové. Můžete si podobné analýzy udělat sami, ale ten stackoff na F se mi zdá jako dost silná option vs fish a pravděpodobně best. e: po tom co jsem viděl v té databázi začínám trochu pochybovat, jestli je to opravdu fold na T :D ...
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Hmmm, zajímavá analýza. Díky za ní:f_thumbsup: Takže prostě vůči rybám a jejich potbetům s relativně silnou handou bych měl shovovat na F a pokud mě callne s TT+, tak si prostě říct, že je to cooler a jít dál, ok? :f_cool:
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 791
      Ted me napada jeste otazka jestli je lepsi to treba 2.5x raisnout abychom ho unducnuli casteji ke callu s OC, na turnu se pak bude uz citit comitnuty takze dat zbytek. A nebo jit rovnou shove...?

Jinak hodne zajimave zjisteni, ja vzdy pocital ze tady ryba bude mit OP v 80+% pripadu. Mozna si to pletu se situaci kdy po 3b pf shovne flop, tam si uz myslim, ze ten OP vetsinou bude, nebo i to nakonec bude omyl? :-)