[NL25] JTo BB vs SB

• hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Ahoj,

soupeř slaboučký reg, -22BB/100 za 2,5K hand. 26/19/9.

Na tom F mi x/r nedává moc smysl, takže calluju. Turn je pro mě dobrá karta, protože snižuje množství jeho potenciálních setů 8. Zároveň v betu nevidím moc smysl pokud má bluff tak zahodí a pokud jsem pozadu, tak radši budu pot controlovat. No a ten jeho R bet mi taky nedává smysl, kdyby měl třeba AT, tak si nemyslím, že by donkoval, pokud by měl na F sety, tak by je betoval na T, takže jsem callnul. Co si myslíte o jeho hře?

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $22.16 (110.8 bb)
      Hero (BB): $29.67 (148.4 bb)
      UTG: $18.18 (90.9 bb)
      MP: $20 (100 bb)
      CO: $16.68 (83.4 bb)
      BTN: $23.30 (116.5 bb)

Preflop: Hero is BB with J T
      4 folds, SB raises to $0.60, Hero calls $0.40

Flop: ($1.20) T 8 3 (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.60, SB raises to $2.20, Hero calls $1.60

Turn: ($5.60) 8 (2 players)
      SB checks, Hero checks

River: ($5.60) K (2 players)
      SB bets $2.60, Hero calls $2.60

Results:
      $10.80 pot ($0.54 rake)
      Final Board: T 8 3 8 K
      SB showed J Q and lost (-$5.40 net)
      Hero mucked J T and won $10.26 ($4.86 net)
  • 3 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Hedisaces,

soupeř slaboučký reg, -22BB/100 za 2,5K hand. 26/19/9.,.
      Soudíš podle toho, že jsi ho opravdu viděl dělat nějaké nesmyslné plays, nebo jen podle toho WR? Protože na 2,5k to může být celkem stnd swing a hlavně když to ani není ev adjusted.

Na tom F mi x/r nedává moc smysl, takže calluju.
      Tbh nechápu proč Ti nedává smysl (asi proto, že to sám neděláš?), já bych tu klidně nějaké 2p+ c/r-oval a měl tu i bluffing range, kam bych dal pár blocker ruk/BDFDs etc. Poslední dobou se snažím hledat c/r range jako PFA skoro všude, vůči hodně lidem je to daleko ziskovější. Teda pokud nemáš nějaký low stab, tak není důvod myslet si, že to nedává smysl.

Na 8ce bych za něj měl snad 100% a pravděpodobně bych měl i doublec/r, dost špatná karta pro jeho perceived valuerange, co Tebe často přiměje znovu stabnout.

Jinak za Tebe - standard all streets imo.

Za něj - dobrá linie, dost špatná hand selekce. S jeho rukou bych se rozhodoval mezi cbetem a c/c, na c/r bude mít daleko vhodnější ruky. Obzvlášť na R tu bude masivní overbluff, pokud nemá nějaký randomizer, protože nemůže mít v tomto spotu dost value, aby tu mohl bluffovat všechny QJo.
    • dsaver
      dsaver
      Zlato
      Registrace: 21.11.2009 Příspěvky: 596
      ahoj,

chcel by som sa opytat, kolko mozeme mat x/f as PFA ak mame x/r range?
      zavisi to najma od toho kolko villain betne v pozicii na flope?
      napr. 1/2, tak x/f 33%, ak betne pot tak x/f 50% ?

nejake pravidlo, co sa hodi do x/r range as PFA... okrem BFDs,
      vo vseobecnosti by to mali byt ruky, ktore maju potencial barrelovat vela kariet OTT

napr.
      3x ruky s FD by som dal do x/r range napr. Ah3h, Kh3h, 4h3h ?
      alebo
      8x ruky s BFD mozu byt x/r range 8d7d, 8d6d, 8d5d, on Th8h3d ?

vdaka za odpoved :)
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      chcel by som sa opytat, kolko mozeme mat x/f as PFA ak mame x/r range?

Tak záleží od celkové konstrukce range, kolik máš cbet etc.

zavisi to najma od toho kolko villain betne v pozicii na flope?
      napr. 1/2, tak x/f 33%, ak betne pot tak x/f 50% ?
      No určitě hraje roli i sizing. my se hlavně snažíme zabránit tomu, aby neměl s čímkoliv profitabilnější bet než check beh. Kdybys měl 100% check a 0% c/r, tak asi můžou ty uvedená čísla zhruba platit, ale jakmile máš nějaký cbet a c/r, tak určitě můžeš c/f-ovat i víc. Často i pro nějaký low cbet typu 30-40% stačí mít c/f i 40-50%, pokud máš nějakou c/r range. Ideální je zainvestovat si do CREV a udělat si tam pár analýz, abys získal odhad, přesná čísla nedokážu říct.

nejake pravidlo, co sa hodi do x/r range as PFA... okrem BFDs,
      vo vseobecnosti by to mali byt ruky, ktore maju potencial barrelovat vela kariet OTT
      No to je jedna skupina. Vždy budeš chtít mít i nějakou ruku, které bude vhodná na barrel-off v případě, že dostaneš call a nepřijdou outy, např.blockery na set ideálně.

napr.
      3x ruky s FD by som dal do x/r range napr. Ah3h, Kh3h, 4h3h ?
      Tyto, které mají přímo FD, jdu spíš c/c. 43s i bez BDFD bude fajn imo, resp. alespoň část těchto ruk. Příp. handa jako J3s, která má i BDSD, ale nevím, jak moc loose otevíráš.

alebo
      8x ruky s BFD mozu byt x/r range 8d7d, 8d6d, 8d5d, on Th8h3d ?
      8x jsou příliš silné handy na c/r na tomto boardu, tady hrávám spíš c/c taktéž.