[NL25] ATs 3bet pot IP

• hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Ahoj,

soupeř 26/19/8. Slabší reg (win rate -27BB/100 za 3K hand). S touto handou nejsem spokojený, jak sem zahrál. Jak by bylo ideální jí zahrát? Na tom T jsem si říkal, že potřebuju protekci a jestli má AK, AA, tak by mi to mohl už doplatit.

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $21.32 (106.6 bb)
      BB: $22.63 (113.2 bb)
      MP: $20 (100 bb)
      Hero (CO): $24.97 (124.9 bb)
      BTN: $21.55 (107.8 bb)

Preflop: Hero is CO with T A
      MP folds, Hero raises to $0.60, BTN folds, SB raises to $2, BB folds, Hero calls $1.40

Flop: ($4.20) T T 4 (2 players)
      SB bets $1.26, Hero calls $1.26

Turn: ($6.72) K (2 players)
      SB bets $4.80, Hero raises to $21.71 and is all-in, SB folds

Results:
      $16.32 pot ($0.81 rake)
      Final Board: T T 4 K
      SB mucked and lost (-$8.06 net)
      Hero mucked T A and won $15.51 ($7.45 net)
  • 2 odpovědí
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      cc
      "win rate -27BB/100 za 3K hand)" - nerozumíš varianci.
      F: chci tu mít raising range? No mě příde lepší jí tam mít, jinak bude trochu problém se pak udefendovat na dalších streets. Dává smysl zařadit do raising range ATs? Myslím že ano patří do topu value range. Takze na T nejsem.
      T: chci raisovat, mám >50%EQ proti range co bude pokračovat? No imo ne.
      Příde mi moc optimistický aby b/c všechny AK a AA? Imo ano.

Board: T:spade: T:heart: 4:heart:  K:heart:
             Equity     Win     Tie
      MP2    52.98%  52.98%   0.00% { KK+, AKs, AhQh, Kh9h, Qh9h, Jh9h, Ah8h, 9h8h, Ah7h, 9h7h, 8h7h, 8h6h, 7h6h, Ah5h, 7h5h, 6h5h, Ah3h, AKo }
      MP3    47.02%  47.02%   0.00% { AcTc }

Chci stejnak raisovat i když nemám >50% EQ abych se protektoval/vyfoldoval EQs? Podle mě ne, protože handy jako AhXx atd maj asi stejnak odds na call a pak asi nedává smysl se předtím protektovat, a hand co b/f (a má smysl se před nima protektovat) tvoří asi tak 10% z celý jeho betting range. Takže bych jen calloval.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj hedisaces,

Slabší reg (win rate -27BB/100 za 3K hand)
      Opět jako u jiných hand - malý sample, nemusí to být slabý reg. Řekl bych, že zrovna za poslední 3k jsem na tom podobně, i když ev adjusted tam budu možná i na nule.

Postflop: F - vůči tomuto sizingu tu bude zřejmě těžké se defendovat a ano, zřejmě bychom měli defendovat většinu ruk s 2 overkartami. Jestli je lepší mít nebo nemít raising range - toto je celkem těžká otázka. Je to dobré pro náš defend na F? Možná trochu ano, nebudeme muset floatovat tak wide. Je to lepší pro naší T/R range v případě, že callneme? No moc ne, zas máme o něco slabší range a soupeř si může dovolit 3barrelovat častěji (i pro thinner value). Já osobně bych spíš neraisoval, i když vím, že vůči tomuto sizingu bychom asi často měli mít raising range. Taktéž výběr hand na nějaký raiseF + bT + bR bude celkem těžší. Bude tam spadat nějaká ruky typu KdQc, která blokuje nejvíc Tx? V tomto sám nemám moc jasně, takže zatím tyto boardy moc neraisuji ani vůči těmto sizingům.

Na T jen calluji s plánem callnout non-heart R. Shovem můžeš vyfoldovat bluffy a teoreticky se i izolovat, co potvrzuje HHHuBiho analýza.