[NL10] JJ set vs. x/r OTR

• Pyanda
      Pyanda
      Bronz
      Registrace: 15.04.2013 Příspěvky: 288
      Ahoj, jak se zachovat na x/r na riveru když se zkompletuje draw a přijde A? Do soupeřovi range co kterou by mohl takto zahrát na riveru jsem dal AA,77-55,AJs,98s,AJo,98o, což je ale asi moc optimistické kvůli množství draw na turnu. Proti této rangi mám 38% a pot odds mám 28%, proti callu hovoří sick move. Je ale možný že by tam měl ještě nějaký bluffy nebo semibluffy jako třeba AKd a tak jsem callnul.

Určitě bych betoval více flop i turn.

BTN: $10.30 - VPIP: 27, PFR: 23, 3B: 7, AF: 2,5, Hands: 44
      SB: $24.63 - VPIP: 29, PFR: 15, 3B: 9, AF: 1,2, Hands: 52
      BB: $11.29 - VPIP: 8, PFR: 5, 3B: 3, AF: 0,5, Hands: 75
      UTG: $10.32 - VPIP: 50, PFR: 0, 3B: 0, AF: 0,0, Hands: 2
      Hero (MP): $10.00 - VPIP: 24, PFR: 19, 3B: 5, AF: 3,0, Hands: 353695
      CO: $11.84 - VPIP: 15, PFR: 12, 3B: 0, AF: 0,0, Hands: 26

Pre Flop: ($0.15) Hero is MP with J:spade: J:club:
      1 fold, Hero raises to $0.30, 2 folds, SB calls $0.25, 1 fold

Flop: ($0.70) J:diamond: 5:heart: 6:diamond: (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.36, SB calls $0.36

Turn: ($1.42) 7:heart: (2 players)
      SB checks, Hero bets $1.08, SB calls $1.08

River: ($3.58) A:heart: (2 players)
      SB checks, Hero bets $2.50, SB raises to $8, Hero raises to $8.26, SB calls $0.26
  • 4 odpovědí
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      Registrace: 19.06.2013 Příspěvky: 1,388
      určite ti v tej jeho perceived range chýbaju JhXh...98o je dosť crazy given position a trošku by som discountol AJo...rovnako nedáva moc zaňho sence nefastplayovať sety OTT a ani tie str8s no (fakt repuje narrow val. range)...lepšie máš 98s/AA/KQh/KTh/QTh

ak nedal nejaký sick timing tell tak by som to možno aj callol s tým akú uzsku range repuje a ako retardovane to nasizoval (26c behind) ale celkom tricky line a je to na úvaženie...ja by som to na základe veci vyššie callol zrejme aj ked not too much happy about it...
    • Pyanda
      Pyanda
      Bronz
      Kxh mi tam přijde jako dost loose ale asi máš pravdu. Hlavně ten JhXh je moje chyba protože ten to samozřejmě byl a in game mě fakt nenapadl...Nebylo by lepší xb river? Není to ale ztráta value?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Pyanda,

F/T vyšší sizingy. Ad R - není špatné porovnat možnosti, které tu máme. Schválně jsem zkusil udělat quick analýzu v CREV a porovnal jsem EV check beh F, bet small-ish R a bet big R (a mezi b/f, b/c). Můj předpoklad je, že Ah je celkově pro bluffcatchry soupeře otřesná karta a měli bychom se snažit ho motivovat k nějakému zvědavému callu a tak bych spíš betoval málo, tak jsem zvědav, jak to vyjde. Jinak předpokládal jsem, že většinu 2p+ raisuje na F/T. Range jsem mu dal nějakou stnd na SB s tím, že jsem mu tam dal trochu víc loose callů se SC/lowPPs/AXs (s nějakým nižším weightem), protože má zajím celkem velký gap mezi VPIP a PFR. Souhlasím, že 98o už je trochu přísné dát mu do range.

1) Xbeh R: +54bb

2) Bet 1/3p:
      i. předpoklad (obv ideální pro nás, optimistický), že dělá zvědavé cally (calluje i víc než podle GTO), neturnuje made hands na bluff a raisuje teda jen flush: +63bb/100

ii. předpoklad (sizing ho inducne a raisne i missed draws, případně občas raisne i AJ, teda nefoldujeme vs raise: +75bb/100

iii. soupeř bude raisovat podle GTO a my budeme indiferent mezi b/c a b/f a bude taktéž callovat podle GTO a nestationovat a neraisovat příliš thin pro value AJ (teda bude hrát ~optimálně vs náš bet): +51bb/100 (!!)

3) Bet 2/3p:
      i. předpoklad: hráče většinou neinducne, raisne jen flushe a nebude až tolik stationovat, jako vs 1/3p, najde disciplínu s horšími handami než Ax na fold, neraisne AJ (občasně bluffne R, ale méně než podle GTO), resp.bude velmi pravděpodobně overfoldovat na tomto runoutu: +53bb/100

ii. předpoklad: soupeř bude hrát optimálně vůči sizingu - teda opět - callovat přesně tolik, abychom my nemohli profitabilně betnout air a raisovat tolik, abychom byli indiferent mezi b/c a b/f s JJ: +45bb/100

Pokud víme/tušíme, jaké jsou tendence na limitu, nebo konkrétního hráče, můžeme udělat prostě highest rozhodnutí pro naší handu, abych to shrnul:
      - vůči dobrému/optimálně hrajícímu hráči: xbeh
      - vůči stationish/pasivnímu hráči: bet small + fold vs raise
      - vůči overagro hráči/maniakovi: bet small + call raise
    • Pyanda
      Pyanda
      Bronz
      wow, díky za super analýzu :f_biggrin: