[NL10] AKo BB vs BTN flop nehituju, čelím raisu, weak fold?

• Zeldyman
      Zeldyman
      Bronz
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 5 Players

SB: $12.15 (121.5 bb)
      Hero (BB): $10.31 (103.1 bb)
      MP: $12.45 (124.5 bb)
      CO: $6.95 (69.5 bb)
      BTN: $7.84 (78.4 bb) 31/21 (39)

Preflop: Hero is BB with K A
      MP raises to $0.25, CO folds, BTN raises to $0.50, SB folds, Hero raises to $1.50, MP folds, BTN calls $1

Flop: ($3.30) 8 J Q (2 players)
      Hero bets $2.20, BTN raises to $6.34 and is all-in, Hero folds
      Přiznám se, že mi to v poslední době moc nejde, calluju/raisuju kdy nemám (viz mé předchozí handy) a tady možná naopak špatně folduju. Pot odds 26%. Tak jak jsem to měl zahrát?

Results:
      $7.70 pot ($0.35 rake)
      Final Board: 8 J Q
      Hero mucked K A and lost (-$3.70 net)
      BTN mucked and won $7.35 ($3.65 net)
  • 10 odpovědí
    • Brejci
      Brejci
      Bronz
      Registrace: 04.08.2011 Příspěvky: 294
      No chyba tu bude ten flop sizing, ak bet tak urcite menej...Za tie pod odds je to mozno aj call, kedze fish ma aj draws, ale nebol by som z neho nejak super happy :f_cry: :f_cry:
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 677
      Flop cbet 1/2 - fishe nejsou elastičtí vůči sizingům. Betuj 1/2 pot jako bluff a value 3/4 nehledě na strukturu boardu a zvýší se ti win rate o 0,5-1bb ;-)
      vs raise je to fold. Musel by mít fakt kopu draw aby ti to vyšlo na ty odds a nezapomeň na rake. Odds budeš mít ve skutečnosti ještě horší. Tipuji něco jako 30%. Pro zajímavost můžeš zjistit, jaký je na NL10 rake :)
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Bronz
      Děkuju za názory a za tipy.

@Marffi97: no rake tam není žádná sláva, to už jsem potvrdil u Maarteena na blogu. Vychází mi to na $0,798 / 100 hand, jinak je tam 4,5% v podstatě bez capu.
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,445
      mě by zajímalo co děláte nebo jestli víte co dělat na dalších streets, když na tom flopu máme imo close to 0Feq, i když máme furt slušnou EQ když callne, ale zajímalo by mě jak sní pak naložíte a jaký je teda vlastně pak důvod betu otf? Možná je to u Vás obvious že to nepíšete nevím (u mě ne) ale je to imo celkem podstatnej point to vědět jak hrát dál kdyz už betnete flop. Děkuji za názory :)
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Vs fish máš defaultně 45-50% FEq. V tomto spotu je to sice určitě méně, ale pořád je +EV cbet si myslím, i když už by to asi nevyšlo bez EQ tedy s ATC, což většinou vyjde, ale tady máme EQ celkem dost, takže mě se zdá cbet1/2 v poho. V případě callu OTT shovuji na A/K/T a :diamond: Jinak jdu x/f
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Bronz
      Ahoj HHHuBi. No já právě nevím, proto to sem dávám. :f_wink: Jak bys to zahrál ty a proč?
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Zeldyman: Čau v pohodě, no já sám nevím jak bych to hrál proto jsem se ptal, co děláte pak :)
      Marffi97: (offtopic, possible leak: imo si trochu moc generalizujes spoty). Bez EQ to bude imo urcite -ev (Jak jsem psal tam máme skoro 0%feq jestli nemáme ready ze to je treba maniak, jestli myslíš že ne tak napiš prosím co folduje, protože já to v tom nevidím.

Je sice pravda že máme dost EQ KDYZ callne (jo máme fakt dost outů který můžeme asi dál proftabilně shovovat((dík za napsání Tvýho plánu na T)), ale imo taky bysme měli myslet na to že na F bude často raisovat a tolik tý EQ zase nerealizujeme. Ale netvrdím že je flop cbet -ev (ani +ev) nevim jen se mi to uplně nezdá.

Víc už k tomu asi nemám moc co napsat, počkám na odpověd Katriho :)
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Řekl bych, že Ax Kx bude foldovat (pokud callne, tak tím spíš je lepší cbet) jenže když checkneme tak soupeř může betovat a vyfoldovat nás, ale ofc záleží hrozně na fishy... některou můžeme dostat z PP, některá zas nebude raisovat flop nikdy (nebo fakt jen malé % času) atd... Akrotá ted když na to koukám... Vždy se nejedná o fish :D Za 39 hand tyto staty nemají moc velkou váhu a hlavně já teda počítal s klasickou loose fish (40/2 apod...)
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      No kdyby to byl hráč 40/2, tak tam bude mít dost úzkou range do který asi nebude spadat K7, A7 atd. Obecně jelikož je imo mín tich agresivnějších ryb než pasivních/normálních tak spíš asi chceme předpokládat že to je ta druhá fish a u tý teda taky nečekám K7o.

Tento hráč: no zatím se asi nedá vyloženě říct čistě podle statů že to je fish, kdyby hrál třeba 4 stoly tak ho taguju jako regfishe(nemá full stack). Kdyby jeden tak ho spíš beru jako rybu která zatím nemá hrozný staty. No ale jelikož dal PF 3bet jen x2 tak bych asi neříkal že se nejedná o fish.
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Zeldyman,

podle mě c/shove bude best. S tolika dead money v potu už nebudeme potřebovat tolik FEq a občas se F procheckuje a realizujeme EQ handy. Po cbetu asi zahodit nemůžeme, ale je to velmi close.

Takže nejdřív x/shove: vyšlo mi to, že můžeme mít EQ okolo 36% (i za předpokladu, že má QQ-JJ vždy a že AA občas slowplayuje PF) a tím pádem potřebujeme asi tak 7,5% FEq na to, aby x/shove by ziskový. To jestli je to reálné, nechám na Vás, podle mě určitě ano a určitě se mi v dost podobných spotech stává, že dostávám bet/f.

Po cbetu: myslím si, že valuerange bude tak TPTK+ a občas shovne nějakou draw typu KTs řekněme. Potom EQ máme opět zhruba nějakých 30-40% a odds máme 25%, teda not even close imo, rake nás tu ani nezajímá.