[NL25] JJ tricky liniie

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $11.36 (45.4 bb)
      BB: $25.77 (103.1 bb)
      Hero (UTG): $25 (100 bb)
      MP: $27.25 (109 bb)
      CO: $37.55 (150.2 bb)
      BTN: $97.82 (391.3 bb)

Preflop: Hero is UTG with J J
      Hero raises to $1, 2 folds, BTN calls $1, 2 folds

Flop: ($2.35) 8 5 9 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $1.68, Hero calls $1.68

Turn: ($5.71) 8 (2 players)
      Hero bets $3.62, BTN calls $3.62

River: ($12.95) 3 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $9.84, Hero folds

Results:
      $12.95 pot ($0.64 rake)
      Final Board: 8 5 9 8 3
      Hero mucked J J and lost (-$6.30 net)
      BTN mucked and won $12.31 ($6.01 net)

Co si myslíš o mojí play? Dává to aspoň trochu smysl? Flop asi std. Turn podle mě bych měl mít donking range, protože soupeř bude často checkovat back, ale nevím, jestli tato handa je na takový move dobrá, protože OTR jsem v nepříjemném spotu...
  • 5 odpovědí
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Čau, já bych F betoval. Setů máte oba stejně, zároveň i postupek, tak nevím, proč zbytečně checkovat F? Jinak ten T donk mi moc smysl nedává, jako PFA bys 8x betoval pro protection, takže x/c a donk mi moc smysl nedává. Asi bych tu nevymýšlel nějaké tricky linie - na NL25 to stejně potřeba nebude.
    • godlike3
      godlike3
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 234
      Sety mame v rangi vsichni vsehny, to mas pravdu, nicmene v jeho rangi maji relativne mnohem, mnohem vetsi zastoupeni. TJs dost blokujeme, stejne jako nektere FDs, takze protekce neni az tak dulezita a ja z techto duvodu taky checkuju flop a nechavam ho stabovat
    • TheLazyGrinder
      TheLazyGrinder
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 3,599
      A co tak prestat vymyslat tricky line a zacat valuebetovat ako clovek ? Asi ani 1 streeta sa mi nepaci ako si zahral. Villain callne tvoj 4bb open raise takze uplny air tam nebude mat tak nechapem preco potrebujes hrat tricky na flope kde ti vacsinou na cbet nefoldne skoro nic, mas tam value z FDs, nejakych gutshotov s BD FD atd. a navyse ani par ti nefoldne na cbet. Zacnes checkom a potom sa v tej hande uplne stratis tak ze nevies ktora bije, zacinas hrat guessing game a mozes si tak hodit mincu ktora rozhodne o tom ci mas callnut alebo foldnut.

Otvaras UTG a checknes JJ na tomto flope..to tu mas v plane checkovat celu range?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Marffi97,

F - vůči BTN těsné. Kdybychom byli vs CO/MP, který bude mít typicky užší CC, tak bych určitě hrál 100% check na boardu, kde může mít všechny sety a 3str value prostě nedostaneme, pokud to není station. Vůči BTN-ovi už bych uvažoval mít cbet, protože ten může mít CC wider, ale nevidím problém ani v c/c-u (stále bych určitě hrál velmi častý check a zakládal si c/r, kam bych dal část setů a bluffy). Pokud bych věděl, že má <10% CC i na BTN, tak opět 100% check mi přijde úplně standard.

Problém v častém cbetování na těchto strukturách je jednoduše ten, že raise může přijít poměrně často a osobně bych byl s overpairem daleko raději ve spotu, kde checknu a čelím 3barrelu vůči celé rangi, než cbetnout, vyfoldovat část range a čelit raisu, příp.raisu a následné multiple-street agresi. Pokud byste si mysleli, že tyto stakes nejsou tak aggro, abychom se museli bát častého vybluffování, tak potom cbet s plánem fold na raise může být ok.

Na T - souhlasím, že on 8x může často checkovat na F a perceivovat ji jako lepší pro nás a může ji teda častěji checkovat (co nechceme skrz zranitelnost naši handy, resp.realizaci free EQ z jeho pohledu). Proto mi nepřijde špatné tuto kartu donkovat. Dokonce bych uvažoval donknout v podstatě celou range a neřešit vůbec checking range na kartě, které je pro nás lepší a soupeři snižuješ počet setů s tím, že bych použil nízký sizing a na R potom betoval polarizovaně bluffy a silné handy a zbytek hrál c/c nebo c/f. Na této kartě s naší handou - blokujeme TJs (+ příp.QJs, pokud se rozhodne nevěřit Tvé nestandardní line a floatnout trochu wider), co se mi nelíbí.

Na druhou stranu blokujeme AJss/KJss/QJss/JTss, co je taky poměrně dost komb. Ideální by bylo mít obv QQ+ se spadem, s naší handou to bude close, ale skrz úzké range mi přijde dost důležité neblokovat ideálně ani 1 kombo, se kterým může bluffovat. Může to dělat dost velký rozdíl a tak mi c/f přijde jako ok option.

Pokud betuje for value flush/FH/straight, tak má min 17c lepších hand. Musel by bluffovat 7-8c na to, abychom měli +ev c/c, co s našim blockerem asi těsné mít nebude, i pokud bych mu tam dal všechny GS na T. Teda celkově - mně to nepřijde rozhodně jako něco, co by bylo nějak hrozně tricky/špatné/random. Naopak mi přijde, že víš proč jsi to udělal. Kdyby board byl T22r, tak je mi jasné, že bys to takto nehrál a kdyby runout byl blank, tak je mi taky jasné, že bys nedoknoval.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Diky za analyzu. Vazim si vasi snahy. Specialne tvoji tome :)
      Me se prave libi ten check skrz to, ze hraci over stabuji, takze v c/c vidim mnohem vetsi value a i z GTO hlediska jsem si myslel, ze to vyjde v pohode (i kdyz ve skutecnosti je to asi dost tesne)