Fixed limit is not dead

• dkozel
      dkozel
      Zlato
      Registrace: 11.07.2009 Příspěvky: 867
      Jednu dobu to vypadalo s fix limitem dost špatně a začaly se na fórech objevovat názory, že je tato velice zajímavá varianta pokeru mrtvá. Vše začalo poklesem trafiku, který odstartoval už všem známy a nechvalný černý pátek. Tento pokles byl pak ještě umocněn všelijakými snahami regulovat hazard a tím i poker v různých státech a v některých i úplným zákazem pokeru. I přes to všechno se zde na Pokerstrategy držela sice mála, ale zato velice kompaktní, komunikativní a velice aktivní fix limiťacká skupina. Ta se, ale postupně začala rozpadat po zastavení tvorby videí pro fix limit. Když nakonec Pokerstrategy zastavilo i fix limitové tréninky, byl to poslední hřebíček do rakve této báječné skupiny. Pak už se jen občas objevovaly aktualizace blogů týkající se fix limitu a někteří hráči dokonce upustili od hraní této varianty. Nakonec jsem i já jaksi ztratil z toho všeho motivaci přispívat na svůj blog i na fórum.

Poslední dobou jsem si však všiml, aspoň na limitech, které momentálně hraju (FL 0,5/1 a FL 1/2) na herně PokerStars, že začalo přibývat více rekreačních hráčů a zvedl se i trafik. Na síti Ipoker jsem sice zaznamenal mírný pokles trafiku, ale stále se najdou stoly na kterých se dá hrát. Několik stolu fix limit pokeru jede i na Poker888.

Byl bych rád, kdyby se tady na fóru zase více oživila témata týkající se fix limitu. Proto jsem také založil toto téma. Chtěl bych na něm připomenout krásu této pokerové varianty a také odkázat na skvělá fix limitová videa od strixsra formou mých výpisů z těchto videí. Postupně tady budu přidávat výpisy, které jsem již uveřejnil kdysi na svém blogu dkozel pokermanem aneb dejte si Kozla s Kozlem.
      A následně přijde řada i na nové výpisy. Začnu pěkně popořadě od videí pro začátečníky, tedy se základním statusem a skončím videí pro pokročilé s platinovým statusem. To mě bude také inspirovat, abych získal zase zpátky platinový status.

Moc by mě potěšilo, kdybyste do tohoto téma hojně přispívali svými postřehy a názory na vše okolo fix limitu.

Hned ze začátku bych chtěl vyzvat všechny pokerstrategisty, kteří hrají fix limit poker, aby zde napsali třeba jen tyto větu: „Hraju fix limit.“ Případně připsali na jaké herně a na jakém limitu hrají. Bylo by fajn vědět, kolik nás se tu fix limit pokeru věnuje.

Já momentálně hraju na herně PokerStars na limitech 0,5/1 a 1/2 a na herně WilliamHill na limitech od 0,25/0,50 do 1/2. Koho by zajímalo, jak mi to jde, ať navštíví můj blog: dkozel pokermanem aneb dejte si Kozla s Kozlem.

Moc bych si přál, kdyby toto téma zase pomohlo pozvednout úroveň fix limit pokerového fóra a přispěl tak zase k větší aktivitě a komunikaci fix limit pokerových hráčů. A pokud by to přilákalo i další nové hráče, kteří se aktivně zapojí, tak by to bylo super.

Seznam výpisů z fix limit poker videí:

Basic status
      1. Renesance flh 1
      2. Renesance flh 2

Silver status
      Strixsr na BB
  • 120 odpovědí
    • dkozel
      dkozel
      Zlato
      1. výpis fix limit videa - basic status

Renesance flh 1
      Toto video si můžete prohlédnout na této adrese: [URL]http://cs.pokerstrategy.com/video/20273/[/URL]

Úvod – toto video pojednává o:
      - Co je fixed-limit holdem poker
      - Rozdíly mezi fixed-limit holdem pokerem a no-limit
      - Bankroll management
      - Zásady hry
      - Pozice u stolu a doporučené startovní kombinace

Co je fixed-limit holdem poker
      - Méně častá varianta pokeru s předem danou a pevnou výši sázek.

Rozdíly mezi fl a nl
      Fixed-limit:
      - předem daná výše sázek
      - častější showdown (vyložení všech karet)
      - hra trvá déle
      - stačí nižší bankroll (peníze na hru)
      - nižší winnings
      - rychlá cesta k vyššímu rakebacku
      - vyšší výhry za hodinu
      No-limit:
      - neomezená výše sázek
      - méně častý showdown
      - hra je kratší – možnost hrát zároveň více stolů
      - je třeba vyšší bankroll
      - vyšší winnings
      - pomalá cesta k vyššímu rakebacku
      - nižší výhry za hodinu

Bankroll management
      - Základní bankroll - 300 BB (velkých sázek) - Použitelný na nejnižších limitech 0,10/0,20
      - Doporučený bankroll - 500 BB - od 0,5/1
      - bankroll na stabilní hraní - 1 000 BB - od 2/4

Zásady hry
      ANO - hrát tight (opatrně)
      ANO - mít iniciativu
      ANO - mít pozici
      NE - spekulovat
      NE - dělat slowplay

Pozice

Tento obrázek byl pořízen z originálu videa http://cs.pokerstrategy.com/video/20273/
      1. UTG
      - nejhorší z pozic, které jsou bez povinných sázek
      - nutí nás hrát nejsilnější kombinace
      - nejméně zisková
      2. MP
      - méně tight
      - stále mimo možnost krást povinné sázky
      - první možnost 3-betu
      3. CO
      - první pozice s možnosti krást povinné sázky (steal)
      - hraje se více startovních kombinaci než u prvních dvou pozic
      - 3-bet s větší range
      4. BU
      - nejvíce zisková pozice
      - výhoda lepší kontroly potu, protože vždy budeme mít na soupeře pozici
      - nelepší možnost kradení povinných sázek
      - hraje se velké množství startovních kombinaci
      5. SB
      - ztrátová kvůli povinnosti vkládat do banku
      - dává možnost stealovaní BB
      - velmi záleží na typech soupeřů na BB a na BU
      6. BB
      - nejvíce ztrátová pozice
      - neustálá nutnost ubránit vklad do banku
      - herní range je velmi závislá na typu soupeřů

Hra před flop - open-raise
      Pokud před námi ještě nikdo nevsadil ani nenavýšil , provádíme takzvaný open-raise na následujících pozicích s těmito startovními kombinacemi:

(POZN.: červené kombinace je možné používat na stake od 0,5/1 pro míchání range- záleží na soupeřích a hráč musí dobře zvládat postflop hru. Zelené kombinace jsou dle tabulek pokerstrategy.com)

UTG: (range 15% – 19%)
      66+, 66+
      A5s+, KTs+, QTs+, JTs, A2s_A4s, K9s, Q9s, J9s, T9s
      AT+, KJ+, QJ, A9, KT, JT
      A8s+, KTs+, QTs+, JTs
      AT+, KJ

MP: (range 20% – 26%)
      66+, 55, 55+
      A5s+, KTs+, QTs+, JTs, T9s, A2s_A4s, K6s_K9s, Q8s, Q9s, J8s, J9s, T8s
      A8+, KT+, QT+, JT, A7, K9, Q9
      A6s+, K9s+, Q9s+, J9s+, T9s
      A9+, KJ, QJ

CO: (range 28% - 35%)
      44+, 33, 22, 44+
      A2s+, K6s+, Q8s+, J8s+, T8s+, 98s, 97s, 87s, 76s
      A5, A7+, K9+, QT+, J9+, A6, K8, Q9, T9, 98
      A2s+, K8s, Q8s+, J8s+, T9s,
      A7, KT+, QT+, JT

BU: (range 40% – 55%)
      22+, 33+
      A2s+, K3s+, Q7s+, J7s+, T7s+, 97+, 87s, 76s, 65s
      K2s, Q2s_Q6s, J6s, J5s, T6s, T5s 96s, 95s, 86s 85s, 75s, 64s, 54s, 43s
      A2+, K8+, Q9+, J9+, T9, 98, 87,
      K5_K7, Q8, J8, T8, (pokud jsou na blindech velmi tight soupeři nebo hráči s vysokým fold on c-bet na flopu Q7, J7, T7, 97)
      A2s+, K2s+, Q6s, J7s+, T8s+, 98s, 87s, 76s
      A2+, K7+, Q9+, J9

SB: (range 61%)
      Pokud má hráč fold BB to steal SB více jak 70, lze hrát skoro cokoli, zhruba toto:
      22+,
      Všechno mimo: T2s, 94s-, 84s-, 74s-, 63s-, 53s-, 43s, 32s,
      Všechno mimo: Q4-, J6-, T6-, 96-, 86-, 76-, 65-, 54-, 43-, 32,
      (umí-li hráč bránit BB: zredukovat zhruba o 20 - 30 kombinací)
      J2s+, T3s+, 94s+, 85s+, 76s
      A2+, K3+, Q4+, J5+, T6+, 97+, 87

BB: Na této pozici nelze openraisovat, protože jsme poslední na řadě. Na BB hrajeme buďto call, 3-bet nebo fold.
      Herní range je velmi závislý na typu soupeřů.
      (Pokud hráč stealuje více jak 70 lze hrát téměř cokoli.) Všichno kromě: T3-, 94-, 84-, 73-, 62, 52, 42, 32.
      (pokud openraiser na pozici SB je slabý velmi tight hráč, který neumí stealovat foldujeme, když nemáme dobrou ruku. Naopak pokud je na SB dobrý agresivní hráč, který umí stealovat, 3-betujeme se silnějšími kombinacemi, abychom k výhodě pozice získali i výhodu iniciatívy.

Snad se na mě nebude strixsr zlobit, že jsem tu použil jeden obrázek z jeho videa a jeho tabulky, které jsem trochu dotvořil (červené ohraničení kombinací pro vyšší limity).
    • Necromadx
      Necromadx
      Bronz
      Registrace: 24.01.2013 Příspěvky: 564
      Ahoj, jojo trošku to tu na PokerStrategy začlo umírat, hlavně právě kvůli zrušení těch koučingů. :f_mad:

Jinak, hraju fix limit na starech vše od 0.5/1 - 10/20, ale o mně to asi víš. :f_biggrin:

Toho trafficu jsem si taky všiml, jak začali ubejvat regové, tak je tam přerybeno a vychází to 0.5 / 1 - 1 / 2 až na 2:1 - reg : rekreační hráč. Vlastně z českejch strategistů jsem tam pomalu už jen já a ty ( Gersil nehraje už od března, begi je na tom podobně a strixsr se ted asi 2 měsíce učí intenzivně na zkoušky ). Pak vejš ještě potkávám čecha Zinzar, co hraje 2/4 - 30/60, ale vůbec nemám ponětí kdo to je.

Taky jsem posledních pár měsíců hodně studoval, tak když budeš chtít tady prodiskutovat naky téma tak klidně do toho. :s_thumbsup: Nedavno jsem se taky věnoval preflop hře z UTG - BU ( včetně 3bet ) + defend na BB vs UTG a MP a trochu se mi ty otevírací range lišej, tak jestli chceš, tak je sem můžu taky hodit pro porovnání. :s_drink:
    • Capolos
      Capolos
      Bronz
      Registrace: 28.08.2009 Příspěvky: 31
      Hrávam fix od 2/4c až po 15/30c, najviac na 888.. rekreačne 1-2 stoly a na týchto limitoch sa to dá ľahko porážať.. od 25/50c sa mi zdá hra príliš agresívna a to už nie je pre mňa ..no nemám odohrané veľa.. naozaj len rekreačne niečo cez 10k hand, väčšinu času 1 tabling.. je to oveľa lepšia hra ako no limit
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,146
      Velký obdiv ke kozlíkovi, který si dal práci s tímto tématem a že to pro něj musela být docela šichta, to zpracovat.

Nicméně jak asi víte, jsem jeden z těch přeběhlíku k No limitu, ale Fixed limit v mém srdci zůstane :f_biggrin: Mimochodem možná někteří z vás pamatují pravidelné hráče FL jako Nihility nebo slimfast. Nevím jestli FL opustili úplně, ale zrovna tyhle dva borce vídal na nejnižších NL stakes.
    • Necromadx
      Necromadx
      Bronz
      O těch microstakes regech nemám moc přehled, ale co jsem vypozoroval z vyšších stakes tak hráči jako: ToDaFelt ( SNE hráč hrával vše od 2/4 - 50/100 - od ledna jsem ho neviděl ), linrabbit ( hrával vše od 2/4 - 50/100 - od března jsem ho neviděl ), origin25 ( 2/4 - 30/60 limity - od dubna jsem ho neviděl ), pg780 ( 1/2 - 30/60 tušim - od dubna jsem ho neviděl ) a takhle bych mohl pokračovat, je jich celá řada a jsou to povětšinou vyhrávající hráči. Ale já si nestěžuju, alespon je méně konkurence. :f_cool:
    • Postradatelny
      Postradatelny
      Stříbro
      Registrace: 29.07.2011 Příspěvky: 641
      Pěkný blok kozlíku :f_thumbsup:
      Ještě to hraji také sice jsem měl teď velké nutkání s tím seknout že to nešlo vůbec nikde. Ale zase jsem nad tím popřemýšlel a vypadá to opět nadějně tak to snad vydrží abych s tím neseknul. Trochu mi tady ale schází Irik který to tady zpestřoval a nějaký ruce v hodnocení hend.

slimfast mám za to že byl vidět ve videu které dělal irik. a hraje mám za to na FL 20 a 50 jestli je to ten samý.
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      btw uprav si název na dead=mrtvý death=smrt
    • jarvan
      jarvan
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 462
      Hraju velmi občasně na hvězdárně. To zrušení FL coachingu byla docela rána. Přeci jenom to alespoň trochu motivovalo k činnosti a bylo to alespoň nějaké oživení. Nyní to jde do háje.... :f_frown:
      V současné době jsem něco jako 900BB under (raději to už ani nepřepočítávám na BB :f_ugly: ), tak že se mi do toho ani moc nechce. Nyní jsem padl až na FL10 a nějaké taktiky (MW, vs limp, ....) také testuji i na FL4 /je to levnější/.
      V současné době se snažím oprašovat správnou ABC hru a testuji hru úplně bez HUDu, abych zase začal lépe sledovat dynamiku a hru jedn. hráčů. V poslední době mi také přišlo, že mi rozum radil abych něco nedělal a já si v HUDu občas pouze hledal výmluvy, pro tato špatná rozhodnutí.
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231
      Ahoj Kozlíku,

super iniciaiva a jsem rád, že jsi s ní přišel. Sám jsem nedávno nostalgicky procházel tohle forum a tolik blogu a lidi co tady bylo...skoda, že valná většina utekla a už se tomu nadále nevěnuje. Veškerý diskuze včetně pokecovýho vlákna jsou už vlastně mrtvé. Já jsem se na chvíli teď odmlčel, protože ty moje příspěvky stejně za nic nestály, ale hraju pořád. Momentálně se potýkám s FL50 a tajně doufám, že se tady na nějakou dobu zdržím.

Přál bych si, aby se to tady zase oživilo, ale jsem dost skeptický. Kdyby zůstaly třeba aspoň jednou za měsíc koučingy, ale ono nic bohužel

Necro docela jsi mě překvapil, že Gersil od března nehraje, odešel k jiné variantě nebo quitnul poker jako takovej? Zrovna takovej talent je docela skoda.
    • Necromadx
      Necromadx
      Bronz
      Gersil byl asi 2 měsíce na tiltu z toho prosincovýho downswingu a pak už na to neměl a radši se vrátil do nevarianční práce. Má to ted v podstatě bez nervů a když u toho každou session tiltoval a moc na sobě nepracoval tak se mu ani nedivim. A jedina hra u ktery se nervuje je dota. :f_biggrin:

Jako já si tedka asi každy pondělí večer budu dělat takovej studovaci den, tak kdo chce se klidně může přidat na Skype a probrat se to skupinově.
    • irik83
      irik83
      Bronz
      No ty jo, koukam že člověk musí být hodně psychicky odolnej jinak to dlouhodobě nedává. Tak hlavně že je teď spokojenej :)
      Ty pondelky zní dobře, teda pokud to nebudou nejaky hyper super pokročilý strategie :P
    • dkozel
      dkozel
      Zlato
      Díky všem za super postřehy. Takže se opravdu potvrdilo, že tu přece jenom fix limit stále žije.

Necromadx původně napsal
      Nedavno jsem se taky věnoval preflop hře z UTG - BU ( včetně 3bet ) + defend na BB vs UTG a MP a trochu se mi ty otevírací range lišej, tak jestli chceš, tak je sem můžu taky hodit pro porovnání. :s_drink:
      Jasně, sem s nimi. Já mám ještě i open range od gersila a ty se taky trochu liší. Můžeme tedy porovnávat a prodiskutovávat.
      Osobně při hraní vycházím ze základních ORC od Pokerstrategy, které jsou ve výpisu zapsány zeleně a podle toho, jaké soupeře mám za sebou, tak kombinace ubírám nebo přidávám a ty rozšířené strixrovy range, které jsou zapsány červeně (mimochodem jsou převzaty z tabulek na které strixsr odkazoval při některých trénincích a nabízel je volně ke stažení. Už ale nevím kde, ale někde na fix limitovém fóru se ten odkaz dá najít). orientačně přizpůsobuju.
      Jinak or kombinace, které uvádí strixsr ve svém videu Renesance flh 1, jsou v mém výpisu zapsány černě. Takže v tom výpisu jsou vlastně hned tři různé open range.

Necromadx původně napsal
      O těch microstakes regech nemám moc přehled, ale co jsem vypozoroval z vyšších stakes tak hráči jako: ToDaFelt ( SNE hráč hrával vše od 2/4 - 50/100 - od ledna jsem ho neviděl ), linrabbit ( hrával vše od 2/4 - 50/100 - od března jsem ho neviděl ), origin25 ( 2/4 - 30/60 limity - od dubna jsem ho neviděl ), pg780 ( 1/2 - 30/60 tušim - od dubna jsem ho neviděl ) a takhle bych mohl pokračovat, je jich celá řada a jsou to povětšinou vyhrávající hráči. Ale já si nestěžuju, alespon je méně konkurence. :f_cool:
      V tom jarním období dost regů vymizelo a někteří se teď na podzim začínají znovu vracet.

Postradatelny původně napsal
      Trochu mi tady ale schází Irik který to tady zpestřoval
      No vidíš a irik už je tu. Taky mi začínal chybět, když se na čas odmlčel. Vždycky mě hodně povzbuzoval na mém blogu, což mi hodně pomáhalo.

Paulis1992 původně napsal
      btw uprav si název na dead=mrtvý death=smrt
      Díky za upozornění. Irik mě však předběhl a opravil to za mě. Díky iriku.

Necromadx původně napsal
      Gersil byl asi 2 měsíce na tiltu z toho prosincovýho downswingu a pak už na to neměl a radši se vrátil do nevarianční práce.
      No jo no, FL je hra pro pevné nervy. Škoda, že nevydržel.

Necromadx původně napsal
      Jako já si tedka asi každy pondělí večer budu dělat takovej studovaci den, tak kdo chce se klidně může přidat na Skype a probrat se to skupinově.
      Ty mi snad čteš myšlenky. Přesně něco podobného jsem chtěl navrhnout. Že bychom si dělali sami takové společné vlastní tréninky po skype.

Akorát nevím, jak na tom budu zdravotně. Zítra jedu na vyšetření do nemocnice, tak doufám, že si mě tam nenechají.

Přeju všem přispívajícím i čtenářům tohoto tématu ať vám jde dobrá karta nejen ve hře, ale i v životě. :gl:
    • Postradatelny
      Postradatelny
      Stříbro
      Supr nápad s těmi tréningy :f_thumbsup: :f_love: :f_biggrin: , rád se budu zapojovat. Jen mi to zrovna teď nebude vycházet. Leda že by domácí kam budu odjíždět na kšeft měli už zavedený internet.
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,682
      Zdarec Kozlíku!
      Jsem rád, že si nastartoval Fixedlimiťáky. Já sice zůstávám u NL, ale budu to tu sledovat.
      Když si přestavím tvoje úsilí se psaním, klobouk dolu před tak dlouhými články.
    • Necromadx
      Necromadx
      Bronz
      Tak jsem všechny preflop tabulky co mám v equilabu vytvořený uploadnul na svůj imgur: http://stevexy.imgur.com/
      Momentálně expetimentuju s BB defendem, takže ty tabulky jsou trošku víc tight než jsem vždy defendil ( zhruba o 10% ) . Jinak zbytek tabulek cca dodržuju, samozřejmě otvírám / 3betuju / defenduju podle typu hráče. Každopádně budu rád za každý připomínkya poznatky. :f_drink:

Jinak zejtra se plánuju věnovat hře na BB, protože tam nejsem spokojenej se svým winrate, tak kdo se chce přidat může, budu si projíždět handy až přijedu ze školy tj. něco kolem 19:00 až tak do 21:00, uvidím jak to půjde. :s_drink:

Skype na mě myslim většina má, tak kdo ne, tak je to: "omgwtflol123" nick by tam měl bejt Steve. :s_biggrin:
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Zítra se ozvu, jsem sice v práci ale snad bude klid tak třeba mi to něco dá, pokusim se na to taky ještě dopoledne kouknout ať nejsem za troubu :D
    • Postradatelny
      Postradatelny
      Stříbro
      Vypadá to že zítra bych měl být ještě na internetu tak že bych se s dovolením připojil. Pak při troše štěstí možná o víkendu.
    • dkozel
      dkozel
      Zlato
      jestli mi to nezkomplikuje některá z mých zdravotních potíží, tak bych měl být zítra kolem 19:00 připraven.

to necro: poslal jsem ti na skype žádost o přidání do kontaktů.
    • dkozel
      dkozel
      Zlato
      2. výpis fix limit videa - basic status

Renesance flh 2 - hra před flopem
      Toto video si můžete prohlédnout na této adrese: http://cs.pokerstrategy.com/video/20776/ zpočátku bylo pro bronzový status, ale později bylo umožněno sledovat už od základního statusu.

Úvod – toto video pojednává o:
      - Preflop hra – více loose než v NL
      - openlimp a secondcall - největší a nejvíce viditelné chyby.
      - Raise
      - 3 bet
      - Cap

Preflop hra:
      Do hry může vstoupit maximální počet hráčů, proto se snažíme tento počet snížit. Snížením počtu hráčů si zvýšíme šanci na výhru. Učiníme tak open raisem, raisem mebo 3 betem.
      Má to velký dopad na zbytek partie.
      Dobré kombinace = drahá zábava
      Špatné kombinace = ještě dražší

Openlimp a second call
      Open limp - je play hráče, který místo toho aby open raisoval jen dorovná big blind
      Second call (cold call) – je play hráče, který dorovná raise hráče před sebou (dorovná tedy sázku ve výši dvou big blindů.
      Tyto chybné playe provádí především slabí hráčí. Zkušený hráč se jich za normálních okolností nedopustí ani omylem.

! Hodně rybek – žralokova smrt !
      Pokud bychom si ze silnou kombinaci nechali pustit do hry více hráčů, tak se nám rapidně snižuje pravděpodobnost výhry.
      Např.: s kombinac AA máme proti jednomu random hráči pravděpodobnost výhry 82%..
      Když si do hry necháme pustit 4 soupeře, naše pravděpodobnost klesá na pouhých 28%.

Nástroje na statistiku a rozpoznávání stylu soupeřů a analyzování hry
      Holdem manager
      Poker tracker
      Nejsou zadarmo, ale pokud to myslíte s pokerem alespoň trochu vážně, je to nutná, ale výhodná investice, která se vám mnohonásobně vrátí.

Agresivita a iniciativa preflop
      - Základní agresivita = openraise na pozici
      - Dodržovat pozice a příslušné open raisovací kombinace
      - Dodržování open raisovacích tabulek neplatí pouze ve specifických situacích o kterých bude řeč později.

Akce proti limperům
      - Raise pro izolaci
      - Zůčastňovat se multiway potů s draw handami, pokud je hodně limperů.
      - Nenechat se vytiltovat !

1 limper (VP=50, PFR= 0), raisujeme:
      55+, A5s, A7s+, K9s+, Q9s+, JTs, T9s, A9+, KT+, QJ, JT,

Záleží na typu soupeře
      Když máme před sebou limpera, který limpuje častěji, je třeba tuto range rozšířit a naopak.
      Když máme za sebou hráče, který často cold calluje, musíme tuto range trochu zúžit.

2 limpeři:
      Raise: 88+, call: 77-,
      Raise: A8s+, KTs+, QTs+, JTs, call: A7s, A6s, K9s, Q9s, J9s, T9s,
      Raise: AT+, KJ+, call: A9, KT, QJ, JT,

Modře podbarvené kombinace raisujeme, žlutě podbarvené kombinace pouze dorovnáváme.

3 limpeři:
      Raise: 99+, call: 88-,
      Raise: ATs+, KQs, call: A9s-, KJs-K6s, QJs-Q7s, JTs-J7s, T9s, suited konektory 98s až 32s,
      Raise: AJ+, KQ, call: AT, A9, KJ, QJ, JT,

Modře podbarvené kombinace raisujeme, žlutě podbarvené kombinace pouze dorovnáváme.

Reakce na soupeřovu agresivitu
      1. 3bet _ ANO
      2. Cap _ ANO, ale …
      3. Call _ pouze a jenom ve specifických situacích

3-bet
      - Reakce na raise před námi
      - Špatný hráč = buď 0% nebo 80% 3bet
      - Zkušenější hráč = 5% až 9% 3bet
      - Dobrý hráč = 10% až 16% 3bet
      - Využití pozice
      - Izolace hráče
      - Izolace peněz od blindů

Vlastnosti 3betu
      - Upozornění na sílu ruky a zisk value ze silné ruky
      - Možnost mixovat range a překvapit slabého hráče s nečekanými relativně slabými kartami.
      - Snaha o zisk pozice - neplatí u 3betu z SB, tady budeme vždy mimo pozici, snažíme se foldnout hráče na BB a u 3Betu z BU, tady už nejlepší pozici máme a snažíme se foldnot hráče na obou blindech.

Kombinace pro 3bet z následujících pozic
      Vždy záleží na typu soupeře, který před námi raisoval.

3b z MP: 88+, ATs+, KJs+, QJs, AJ+
      (Pokud soupeř na UTG často openraisuje se slabšími kombinacemi, lze toto range rozšířit.)
      (range = 8%)

3b z CO:
      77+, A8s+, KTs+, QTs+, JTs, T9s, AT+, KQ,
      (range = 12%)

3b z BU: Pozor na pozici a typ raisera – je mu třeba přizpůsobit naši hru:
      44+, A4s+, K9s+, Q9s+, J9s+, T9s, 98s, 87s AT+, KT+, QT+,
      (range = 20%)

3b z SB (proti stealu z bu 40 - 50%):
      44+, A4s+, K9s+, Q8s+, J7s+, T8s+, 98s, 87s A7+, K9+, QT+, JT,
      (range = 26%)

(proti hráči, který raisuje z pozdních pozic a který nezná stealování je třeba range řádně zredukovat)

3b z BB: JJ+, AQs+, AK,
      Rozšířit range pouze v případě, že je na BU tight pasive hráč, který openlimpoval a na náš 3b zahodí.

Bránění BB
      - Nejvíce záleží na typu soupeře
      - Většinou dobré odds na call (pokud ale soupeř má PFR okolo 8 nestačí nám ani pot odds 1:4, např. na pot odds 1:4 potřebujeme 20% ekvity na výhru, u 1:6 stačí 15% ekvity – ekvity nám spočítá na základě soupeřovy range a naší kombinace speciální software na výpočet ekvity např. Equilab)
      - Range velmi proměnlivá, je třeba hrát podle typu soupeře, proti soupeři, který hodně před flopem raisuje můžeme dorovnávat s širší range.
      - Výhoda pozice při hu s sb. Dělat si poznámky s jakou range soupeř stealuje a přizpůsobovat mu svoji hru.

Cap range:
      - Snaha o vytěžení maximální value se silnou kombinaci
      - Proti tight soupeřům, kteří často foldují a nechodí moc na showdown, snaha o vytvoření tlaku, aby následně na flopu nebo na turnu složili své karty
      - capping range má každý jinou, záleží hodně na soupeřích a situaci
      Kombinace pro cap:
      99+ (88-66), "55-22"
      AJs+, (ATs, QJs, JTs), "KJs+" AQ+, "AJ, AT, KQ"
      (…) - tyto kombinace můžeme capovat proti tight hráči, který je schopen složit karty.
      "…" - tyto kombinace můžeme capovat proti maniakovi.
      (range = 6 - 8%)

Speciální:
      - cold call pf – je možný, když máme suited konektory, jsou alespoň dva hráči před námi, kteří už vstoupili do hry a je velmi pravděpodobné, že za námi ještě někdo dorovná.
      - z BB lze cold callnout opět draw a páry ve snaze trefit set, postupku.
      - nikdy nedorovnávat z SB.
      - ne cap s QQ+ proti jednomu soupeři. Snaha o vytěžení value pomocí ch/r díky vyšším sázkám, které jsou na tu a ri dvojnásobné.