[NL25] AQo 3bet pot na 555 Flopu

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $60.50 (242 bb)
      Hero (BB): $41.33 (165.3 bb)
      UTG: $13.94 (55.8 bb)
      MP: $89.60 (358.4 bb)
      CO: $32.04 (128.2 bb)
      BTN: $66.34 (265.4 bb)

Preflop: Hero is BB with A Q
      3 folds, BTN raises to $0.60, SB folds, Hero raises to $2, BTN calls $1.40

Flop: ($4.10) 5 5 5 (2 players)
      Hero bets $1.25, BTN folds

Results:
      $4.10 pot ($0.20 rake)
      Final Board: 5 5 5
      Hero mucked A Q and won $3.90 ($1.90 net)
      BTN mucked and lost (-$2 net)

PF- mám zde 3bet/call ragne, takže proto AQo 3betuji
      F - můžu zde cbetovat 100%? Nějak mě nenapadá žádné combo, které bych chtěl checkovat :D
      Co sizing?
  • 6 odpovědí
    • Tyradiel
      Tyradiel
      Bronz
      Registrace: 22.06.2013 Příspěvky: 753
      jestli máš lineární range tak 100% bet dava smysl s malym sizingem s polarizovanou bych sel x/c
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Proc by jsi sel x/c? Nerikam, ze nemas pravdu, jen nechapu, jaky je v tomhle spote rozdil mezi pol. a lin. rangi...
    • Tyradiel
      Tyradiel
      Bronz
      Registrace: 22.06.2013 Příspěvky: 753
      no ja taky nevim jestli am pravdu ae beru to tak ze v linearni rangi mas hodne PPs a silnych ruk proto bych sel cbet dost casto s malym sizingem pro value ale s polarizovanou am budes mit handy jako T6s etc ktery na raise musis foldovat a byl bys proti raisu exploitovanej... x/c bych sel protoze si myslim ze mas SDv a mas porad 6 outu pokud ma PP tak abys nemel tak vysokej x/f proto bych to tak hral mozna je to chybny nevim dost se teprv o GTO dozvidam az ted takze v tom mam urcite jeste velky mezery

edit: samozrejme kdyz mas ready je to neco jinyho ale tady si zadny nenapsal tak to beru jako GTO priklad

Ja osobne bych tady vyuzil asi populacni tendence a to v tom ze jeste lidi neumi tak dobre defendovat tak bych sel F a T velmi nizky sizingy a R mergnute s vysokym sizingem
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Marffi97,

tady asi nebude takový rozdíl mezi polar a linear, ten board je pro něj prostě hroznej. My máme víc silných FHs a quads bude ofc záležet na konstrukci rangí, ale taky si myslím, že jich moc nemá. Minimálně offsuited 5x nemá žádné a těch suited moc nebude. Takže v obou případech betuji s nízkým sizingem a 100% freq. AQo občas dostane i value z horších na F, resp. teda z horších Ahighs.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Ahoj taky by mě zajímalo, proč obecně s linear chceme betovat častěji, než s polar, já předpokládám, že je to proto, že linear je prostě celkově silnější, takže s celou tou rangí si můžeme dovolit/chceme budovat pot, zatímco polar je obecně slabší (v SD vyhraje méně často), takže chceme potkontrolovat. Chápu to správně?

Jinak v této handě co bys dělal na turnu? Je ok splitnout si tam range a mít jí polarizovanou tzn. většinu nutted ruk a k tomu odpovídající část bluffů vzatých z bottomu naší range a středně silné handy checkovat a přidat k nim část airu a část nutted ruk (které pak můžeme balancovaně bluff i value raisovat na riveru) ?

Nebo máš na turnu dva sizingy, nebo celé jinak? Díky:f_thumbsup:
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Odpověděl sis v podstatě sám a velmi dobře imo. S linear rangí bys měl mít většinou EQ výhodu a s takovou rangí prostě chceš budovat pot. A ano, s polar budeme mít daleko víc airu -> budeme chtít častěji give-upovat -> vzrůstá potřeba protektovat si checking range a hlavně na dost boardech už nebudeme mít EQ výhodu a tak si ani nemůžeme dovolit hrát většinu boardů agresivně a autocbetovat s vysokými freq.

Ad T - většinou daleko víc checkuji, protože už nepotřebuji betnout handu jako AK pro vyfoldování soupeřového EQsharu (např.vyfoldovat na F handu jako JTs vůbec není špatné, na T už tolik ruk nemá, většina z nich jsou Ahighs, které dominujeme a u kterých nám tolik nevadí, že je checkne beh). Na nějakých akčnějších strukturách si potom můžeme i zakládat c/shove range. Tady na tom boardu to moc smysl nedává. Možná že na takto dry boardu pořád můžeme betovat s vyššími freq, ale na nějakých jiných, kde soupeř může betovat víc různých floated SD/FD, bych checkoval určitě častěji a jak jsem psal - zakládal bych si i c/shove range. 2 sizingy ve většině spotech momentálně nemám. Nějakou dobu jsem se o to pokoušel, ale poté jsem došel k tomu, že zatím nerozumím až tak dokonale 1 sizingu, abych mohl do praxe zavádět 2 a hlavně lépe se zvládá udržovat koncentrace, když hrávám více stolů. Časem se určitě této oblasti chci více věnovat, ale momentálně řeším většinu spotů jedním sizingem.