[NL10] IP QQ facing 2 barrel bet pot

• Brejci
      Brejci
      Bronz
      Registrace: 04.08.2011 Příspěvky: 294
      Poker Stars $0.05/$0.10 No Limit Hold'em - 5 players

CO: $13.48
      Hero (BTN): $10.43
      SB: $13.63
      BB: $9.50
      UTG: $9.46

Bolo to na zaciatku session, ked som hladal stoly a videl som ho na par stoloch s dost velkymi stackmi (200-400 BB deep), takze som si pomyslel, ze to asi bude regular z vyssich stakes...
      SB - 112 hands - 26/20/5

PF - Ako v predchadzajucej hande, snazim sa hrat bez 4bet range IP. Myslim, ze tato handa moze byt zly prikladom :f_biggrin:
      Typek celkom rychlo betuje 2 barrely za pot bet a teraz neviem, ci ma povazuje za fish, resp. si mysli, ze mam cappnuty range a ze tazko ho vycallujem down, alebo ma JJ+, pripadne este 89s alebo je schopny takto odbluffovat aj AK, AQ ?

Ako toto zahrat a hlavne prihliadnuc k tomu, ze nemam 4bet v tomto spote. Nieje to overfold ? Ale zas z explo hladiska tieto bet poty byvaju nuts heavy hlavne proti fishiam, za ktoru ma moze povazovat teoreticky :f_biggrin: Mam aj rovnaky avatar ako tu a vacsinou zvieratka su fishe :f_biggrin: :f_biggrin:

Nazory ? :f_drink:

Pre Flop: ($0.15) Hero is BTN with Q :diamond: Q :spade:
      2 folds, Hero raises to $0.25, SB raises to $0.85, 1 fold, Hero calls $0.60

Flop: ($1.80) 6 :heart: 4 :diamond: 7 :club: (2 players)
      SB bets $1.68, Hero calls $1.68

Turn: ($5.16) T :spade: (2 players)
      SB bets $4.82, Hero folds
  • 3 odpovědí
    • Pyanda
      Pyanda
      Bronz
      Registrace: 15.04.2013 Příspěvky: 288
      Raise/SO flop
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Brejci,

call F a zřejmě shove T, kde se člověk už commituje anyway i s nějakými 5x bluffy apod. + může mít stále JJ/mby random AThh? Pokud bych prohrál, tak bych si zapsal note ohledně sizingu, co může být nějaký tell a pokud by v budoucnu betnul 1/2p na T, tak bych dost shovoval jako bluff a overfoldoval vůči těmto vyšším.

Ako toto zahrat a hlavne prihliadnuc k tomu, ze nemam 4bet v tomto spote. Nieje to overfold ? Ale zas z explo hladiska tieto bet poty byvaju nuts heavy hlavne proti fishiam, za ktoru ma moze povazovat teoreticky :f_biggrin: Mam aj rovnaky avatar ako tu a vacsinou zvieratka su fishe :f_biggrin:
      Nevím, jak vypadá Tvoje range, ale vůči tomuto sizingu bych měl defendovat asi 55% T range, což znamená callovat i ruku jako A7s. Pokud bys foldnul v rámci nějaké absolute strenght všechny handy jako QQ a horší, tak folduješ imo tak 80%+? Jediné, nad čím můžeme spekulovat je to, jestli není lepší callnout něco jako 88 skrz to, že např.blokuje 89s. Imo ne, protože jednak zároveň blokuje i bluffy + s QQ máme šani, že porážíme část valuerange, kdežto 88 je pure bluffcatcher, teda u QQ je to imo jasný stackoff na tom T, pokud nemáme ready.
    • hya3na
      hya3na
      Bronz
      Registrace: 13.03.2015 Příspěvky: 306
      Ahoj, suhlasim s Katrisonem, call uz len koli readu, ak betuje takto AA a KK tak mu mozes zatlieskat. (ta info ti zarobi/usetri v buducnosti viac penazi nez jeden stack, ktory pripadne odhodis)
      preflop by si mal vzdy 4bet/stackoff v tychto poziciach(s vynimkou ze na isto vies ze 3betuje len AA a KK) ak callnes:
      1. davas mu free hit ,a pustas ho na flop s celou range ktoru jasne dominujes , a po flope si strateny. Zjavne sa necitis komfortne aj ked mas velky overpair. Cize nefoldujes Ahigh K high flopy ale na druhy barel aj 7high (wtf takze ty tam foldujes vsetko?)
      2. overkarta pride v 1/2 pripadoch , tj miesto pohodlneho/profitabilneho stackoffu sa dostavas do spotu ktory je tazky a 100% neprofitabilny, nevies si snim rady postflop.
      (preflop) Urcite tu callni ruky ako AQ alebo AJs alebo JTs s ktorymi dominujes jeho bluf 3bet range ale s QQ si ulahcsi zivot a chod 4bet/AI - to je najprofitabilnejsia cesta ako zahrat QQ bez lepsich readov, zaroven najjednoduchsia.
      . nemusis mat 4bet range UTG,MP vs blinds , ale v late poziciach by si mal mat. Predstav si situaciu : ja 3betnem ako bluf Q8s voci tebe a ty callnes flop pride 88J a ty mas po stacku len preto lebo si callol preflop. naopak ked 4betnes hraci vacsinou foldnu trash a stacknu nieco ako JJ QQ AK KK AA, ked si hodis do ekvilabu zistis ze s QQ si na tom ok a samozrejme tam mozes vidiet semtam aj stack off s niecim horsim pripadne s blufom (to je tiez na poznamku)