[Blog] "Je čerstvá... Není čerstvá... Zdovolením, rád bych prošel."

• Lahmen
      Lahmen
      Bronz
      Registrace: 16.07.2013 Příspěvky: 63
      Ahoj.
      Rád bych přivítal všechny, kdo budou číst tenhle žáživně nězaživnej blog o ničem. Mé jméno je Petr, je mi 20 let a pocházím z Jížní Moravy a poker jsem se už v minulosti lehce zajímal. Už jsem působil minimálně i na PSGY foru, ale dá se říct, že jsem tu úplnej nováček.
      Jelikož se nyní nacházím už půl roku v Anglii, musel jsem si dát od pokeru pohov kvůli jiným prioritám, což pro mě byla práce na mé angličtině a další věci spojené s cestováním. V minulosti jsem neudělal žádné extra velké pokroky, kterými by se dalo vychloubat. Ale vytvořil jsem si nějaké teoretické základy, které bych si chtěl teď co nejrychleji zopakovat a v budoucnu je začít rozšiřovat o další potřebnou teorii a zábavnou praxi.

Tento blog jsem založil hlavně kvůli lepšímu začlenění do pokerové komunity a své osobní motivaci. Doufám, že tu najdu dobrou oporu ve složitějších časech, které v budoucnu určitě přijdou a pomoc se zahnáním nežádoucích myšlenek o tom, že se na poker vykašlu.

Blog se budu snažit aktualizovat minimálně jednou týdně. Budu se sem snažit psát nějaké pokroky, nové a (ne)dosažené cíle co nejčastěji to půjde. Ale jelikož času není mnoho a navíc se za pár týdnů vracím opět do ČR, takže ho bude ještě míň, nemůžu teď slíbit nějakou velkou aktivitu. Najdete tady všechny moje vytyčené dlouhodobé a krátkodobé cíle, úspěchy, neúspěchy, výhry, prohry, odkazy na studijní materiály které mám již prostudované, kterými se budu zajímat a podle kterých budu budovat svojí strategii. Neváhejte komentovat, kritizovat, doporučovat atd. Ať už to bude cokoliv, budu vděčný za každý post. Ale teď už ke konkrétním věcem. :f_thumbsup: :f_thumbsup:
  • 12 odpovědí
    • Lahmen
      Lahmen
      Bronz
      Let´s start! :s_drink:

Týden 0

Pokerová herna: Pokerstars
      Limit a herní styl: [SH] NL2 Zoom Cash Games 6-max
      Počáteční BR: 100USD
      Aktuální BR: 100USD
      Doposud prostudované články a videa:

Dlouhodobé cíle do konce roku

:diamond: Pohodlně se usadit na NL2 6-max stolech
        :diamond: Začít porážet NL2
        :diamond: Vytvořit si pevný základ v BSS strategy

Dlouhodobé cíle na další měsíc

:spade: Zopakovat si základy a teorii základní BSS strategy
        :spade: Odehrát 5000 - 10 000 her na SH NL2 Zoom
        :spade: Zvyknout si na 6-max dynamiku
        :spade: Neprohrát celej BR

Krátkodobé cíle na další týden

:heart: Znovu si projít prostudované články a být si jistý, že jim rozumím
        :heart: Každý den odehrát 1 session
        :heart: Postnout alespoň jednu ruku denně do HJ fora

Poznatky ze hry na které se musím zaměřit
      Jelikož teď opět začínám, ale mám už nějaké základy, zaměřím se na to, kde si myslím byl problém v mé minulosti. A to, že jsem se chtěl naučit až moc věcí najednou. Pro tuhle chvíli se budu zaměřovat na tu nejjednodušší ABC hru, která je poměrně dostačující na NL2 Zoom. Odehrát dostatečné množství her, abych si začal být pomalu jistý svojí základní hrou, preflop kombinacema, které mohu sebevědomě začít hrát a snažit se nedostávat do nějaký komplikovaných situací po flopu. Tohle by mě akorát zbytečně stálo peníze a hlavně to dokáže lehce rozhodit mindset. Na chyby bude prostor později, až si zvyknu na dynamiku 6-max stolů a budu si jistější svoji hrou.

Celkový mind-set a rozpoložení
      Už jen to, že jsem začal psát tenhle blog mi celkem dodává na mind-setu. Jsem relativně dobře nalazený a namotivovaný a mám poměrně jasné cíle na tento týden. Mám teď do vánoc všechen volný čas jen sám pro sebe. I přesto, že ho není moc, byla by blbost ho nevyužít k dobrému startu. No teď už si půjdu pustit nějakej ten stůl a odehrát pár her, tak snad to půjde. Ryba jde obrat pár ryb! :f_biggrin:
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231
      musel jsem se podivat uz jen kvuli tomu nazvu :D :f_biggrin: kazdopadne jsem si to tady nakonec cely procetl a drzim palce at se dari a at i nadale prispivas do blogu :gl: :f_drink:
    • symat100
      symat100
      Bronz
      Registrace: 31.03.2013 Příspěvky: 270
      Držím palce a tiež sa venujem SH ZOOMu tak sa kludne ozvi ak niečo budeš potrebovať. Čau.
    • Lahmen
      Lahmen
      Bronz
      Díky jsem rád že se název a doufám i blog líbí. Budu sem snažit psát nějaké ty reporty minimálně jednou týdně většinou nejspíš o víkendu. :f_thumbsup:
      Symat100: určitě bych se ti časem ozval. Postupně budu přidávat nějaké range, protože nemám téměř žádné calling a 3bet takže s tím budu určitě potřebovat pomoct, ale až časem. Nechci se teď nějak zahltit informacema, ale spíš se zaměřit na klasickou ABC hru což je podle mě ten největší základ, který jsem v minulosti dost podcenil. Každopádně si toho cením. :f_thumbsup:
    • Lahmen
      Lahmen
      Bronz
      Ahoj. Tak po začátečním týdnu hraní tu pro vás mám nějaký ten report, který upřímně nepíšu s nejvěším nadšením. Doufám, že ten další už snad bude mnohem lepší a bude se i s čím pochlubit. No posuďte sami. :f_drink:

Pokerová herna: Pokerstars
      Limit a herní styl: [SH] NL2 Zoom Cash Games 6-max
      Aktuální BR: 91.26USD
      Doposud prostudované články a videa:

Report týdne 0
      Odehraný počet hand: 1958
      Aktuální BR: 91.26USD
      Výhry: -8.74USD (-21.27bb/100)

Splněné cíle: Jako můj hlavní cíl pro tuto chvíli, je zvyknout si na dynamiku 6-max stolů. Určitě jsem neočekával, že si zvyknu hned během prvního týdne, ale jak vidím podle těch výsledků, budu na tom ještě muset hodně pracovat, než se trochu usadím. Jinak jako cíl z prvního týdne jsem měl hlavně cíl si znovu projít základní články BSS SH strategy a hrát základní ABC hru. Myslím si, že těm článkům rozumím docela dobře, ale pro tuhle chvíli si nejsem jistý téměř ničím. Tím pádem se na ně pravděpodobně zaměřím i další týden a přidám k nim něco málo teorie navíc. A s mojí hrou jsem relativně spokojen. I přesto, že jsem prohrál 4BI neznamená, že tam můsí být hned něco špatně. Snažil jsem se hrát převážně podle základní OR tabulky z prvních dvou článků a hrát relativně přímočaře. Bohužel né vždycky jde všechno tak jak si představujeme a najde se tam i pár situací, kdy jsem se nechal zatáhnout do složitějších spotů, nebo do spotů, kde se mi nechtělo foldovat, i když jsem uvnitř věděl, že tam nemám co dělat.

Handy postnuté na HJ forum:

Celkový mind-set a rozpoložení
      Když se dívám na ty výsledky a některé ty hry jak, jsem je zahrál tak mě to na náladě zrovna nepřidává, ale na druhou stranu myslím si, že jsem zahrál i nějaké slušné value draw-handy, které bohužel nevyšly a nějaké poměrně jasné přímočaré handy. Ale mám teď den volno z práce, takže to mě zachovává celkem pozitivitu. Večer si udělám nějakou hezkou procházku, zrelaxuju se a zítra si k tomu skusím zase sednou. Snad už to půjde líp. :f_thumbsup:

Týden 1
      Dlouhodobé cíle do konce roku

:diamond: Pohodlně se usadit na NL2 6-max stolech
        :diamond: Začít porážet NL2
        :diamond: Vytvořit si pevný základ v BSS strategy

Dlouhodobé cíle na tento měsíc

:spade: Zopakovat si základy a teorii základní BSS strategy
        :spade: Odehrát 5000 - 10 000 her na SH NL2 Zoom
        :spade: Zvyknout si na 6-max dynamiku
        :spade: Neprohrát celej BR

Krátkodobé cíle na další týden

Poznatky ze hry na které se musím zaměřit
      Určitě se chci stále soustředit na jednoduchou a přímočarou ABC hru podle základní strategie. Snažit se nevymýšlet ve hře žádný komplikovaný spoty. Co mě dělá občas docela problém je nenechat si rozhodit mind-set takovýma těma klasickýma věcma jako např.: Nejdou nám karty, když nám jdou nejdou soupeřovi, když náhodou něco hitneme a soupeř nevypadá, že by chtěl hru nějak vzdát a máme pocit, že jsme behind -> FOLD! Tohle je důležitá věc, kterou se určitě musím naučit. Winning by FOLDING! Začít postovat nějaké handy do blogu, ať tu můžete o něčem diskutovat a máte taky nějaký materiál pro kritiku! :f_tongue: :f_tongue:
    • Lahmen
      Lahmen
      Bronz
      Jinak rád bych se vás zkušenějších zeptal na jednu otázku, která si myslím je celkem důležitá. Rád bych se začal trochu víc zabývat session reviews, ale nemám úplně představu na co bych se měl teď ze začátku zaměřovat. Tím pádem moje ozátka zní: Jaké jsou podle vás z vaší zkušenosti největší a nejčastější leaky ve hře zčátečníku, které je možné už ze začátku postupně minimalizovat? Budu rád za každý feedback a užitečné rady. :f_cool: :)
    • LiveCritic
      LiveCritic
      Bronz
      Registrace: 28.03.2015 Příspěvky: 94
      Čau, zkusím taky něčím přispět:) . Chyby co nejčastěji vidím (nebo jsem sám dělal) jsou asi tyto:

-velký VPIP/PFR snad nebude tvůj případ.
      -vysoký fold na 3b, F cbet a steal.
      -ze začátku tight hra, tzn. overfolding vůči agresivní akci (X/R, potbet, donkbet,...). To ale bez statů nebo lepší znalosti hry asi nejde ze začátku líp zahrát.
      -určitě hra na blindech (hlavně u SH zoomu je to velká ztráta v profitu). Opět je ale težké se do toho dostat. Minimálně bych si udělal BB defend range. Na SB můžeš asi lineárně.
      -Myslím, že je trochu diskutabilní, jestli by na NL2 měly být v rangi bluffy. Je dobré jich pár mít kvůli vysokému f3b ostatních (případně na sqeeze), ale těžko říct, jestli to ve větším měřítku neudělá spíš víc škody. Dostaneš se do potů, kde s bluffem něco hitneš, ale většinou jsi behind vůči calling range villaina.

Určitě to není všechno, tak ti to snad ostatní doplní (nebo vyvrátí:P ).
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Cau,
      jestli můžu něco navrhnout, tak by to bylo soustředit se na hru z late pozic a na bb. Tam se nejčastějc hraje a každý zlepšení se projeví ve výsledcích.
      Vzít si třeba pár úplně běžných her, podívat se co všechno musíš bránit na flopu a dál abys neovefoldoval... to je asi nejčastější chyba, hrajem s širokou range tak slabě trefujem a overfoldujem na agresi.
      Pak se podívat na drawy flopy a rozmyslet si jak je hrát, protože ty sou taky docela častý a víc se v nich raisuje a hraje o větší poty.
    • Sanny123
      Sanny123
      Bronz
      Registrace: 23.02.2012 Příspěvky: 513
      Cauky, coachujem pár studentov na NL2 + NL5, pokial máš záujem napis mi a môžme spoločne najist problém... Chce to hlavne výdrž a zápal pre hru a analýzu svojej hry a hry protihráčov. Osobne bývam tiež blízko JM akorat na svk strane, je fajn najist cloveka z okolia co má podobný koníček. Moj skype nizsie... prajem pevné nervy v pokerovom svete
    • Lahmen
      Lahmen
      Bronz
      Pravděpodobně tam teď bude největší leak v tom overfoldování jak oba píšete. Nejspíš i kvůli tomu mi jde v grafu red line docela slušným tempem dolů...? Na vs. 3bet nemám zatím ještě téměř žádné defend range a na flopu kde nehituju skládám poměrně často na Cbet a nebo to hodně často vypadá takhle:

já cbet, villain call, já check - villain bet, já fold

Jinak PFR a VPIP mám pro začátek poměrně v pohodě. Trochu víc Tight, ale lepší než loose. Během příštího týdne si chci projít ty pokročilejší preflop a postflop články od Confidanta a začít se trochu zaměřit na 3bet spoty, protože těch je na SH strašně moc a postflop. Zatím jsem na to ještě vůbec nekoukal, ale myslím si, že už by tam k tomuto mohlo být něco napsáno.

To Shamway99: Nejsem si teď jistej jak to přesně myslíš s tím defendováním na flopu a dál, abych neovrfoldoval.
      Např. jsem na BU s A9, Flop např. AT5 rainbow .... tím defendem to myslíš tak, že tady můžu v klidu callovat, protože tam bude mít občas nějaký air handy, občas horší Ax, Tx ruky a občas budeme prostě my ?

To Sanny123: Dík. Určitě bych se ti na skypu ozval. :)
      Jinak díky za reakce. :)
    • LiveCritic
      LiveCritic
      Bronz
      Registrace: 28.03.2015 Příspěvky: 94
      Doporučuju občas použít tyto standartní lajny.

Mimo pozici check/call-check-bet
      V pozici bet-check behind-bet
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Lahmen původně napsal

To Shamway99: Nejsem si teď jistej jak to přesně myslíš s tím defendováním na flopu a dál, abych neovrfoldoval.
      Např. jsem na BU s A9, Flop např. AT5 rainbow .... tím defendem to myslíš tak, že tady můžu v klidu callovat, protože tam bude mít občas nějaký air handy, občas horší Ax, Tx ruky a občas budeme prostě my ?
      Asi takhle sem to myslel... vzít si elab a podívat se na pár flopů z hlediska svý range (i soupeřovy). Např jsi na bb s tim A9 proti btn a máš flop KT5 rainbow. Dostáváme 2/3 pot cbet a teď bysme měli vědět přibližně jaký handy jsou v top 60% naší range, jestli je A9 jasnej fold nebo jasnej call nebo někde na hraně. Tohle se nám stává mockrát během session, je příjemný mít to předem rozmyšlený jak tam chcem zacházet třeba s SD, gutshotem, Ahigh, malym párem...