[NL5] UTG vs BTN cbet na flope?

• havelock01
      havelock01
      Bronz
      Registrace: 25.12.2012 Příspěvky: 25
      Ahoj, chcel by som sa spytat ci tu mam cbet, v ev labe mi to vyslo ze mam len nieco okolo 30% fold ekvity vs jeho 13% cold call range a niesom si isty ci som to spravne reviewovl, dik za odpoved.

Taktiez by som chcel vediet ako by ste urcili jeho pribliznu cold call range preflop.

toto je moj predpoklad co callne preflop
      JJ-22,AQs-A9s,A5s-A2s,KTs+,QTs+,JTs,T9s,98s,87s,76s,AQo-AJo,KQo

a toto je moj predpoklad co callne voci cbetu
      TT, 77-33, KQs, KTs, QTs, 76s, AdQh, AdQs, AdQc, AsQd, AsQh, AsQc, AcQd, AcQh, AcQs, AdJh, AdJs, AdJc, AsJh, AsJc, AcJh, AcJs, AdQd, AsQs, AcQc, AsJs, AcJc, KhJh, KsJs, KcJc, QhJh, QsJs, QcJc, JhJs, JhJc, JsJc, AdTd, AsTs, AcTc, JhTh, JsTs, JcTc, Ad9d, Ac9c, Td9d, Th9h, Tc9c, 9d9h, 9d9c, 9h9c, 9d8d, 9c8c, 8d8s, 8d8c, 8s8c, 8d7d, 8s7s, 8c7c, 2d2h, 2d2s, 2h2s

a z tohto mi vyplyva fold ekvity 30% ?
      SB: $5.76 (115.2 bb)
      BB: $5.41 (108.2 bb)
      Hero (UTG): $5 (100 bb)
      MP: $6.41 (128.2 bb)
      CO: $10.18 (203.6 bb)
      BTN: $7.19 (143.8 bb)

Preflop: Hero is UTG with A J
      Hero raises to $0.20, 2 folds, BTN calls $0.20, 2 folds

Flop: ($0.47) 8 9 2 (2 players)
      Hero bets $0.29, BTN calls $0.29
  • 8 odpovědí
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      ahoj
      ak si myslíš, že súper bude callovať veľa svojich nehitnutých Ax hand, KTs, KJ a podobne, tak vlastne calluje skoro celú range (mne to vyšlo v takom prípade cez 80%). voči takému súperovi sa potom oplatí betovať flop aj turn - na blank turne už nebude ďalej môcť callovať svoje AQ, často ani 77-22 a predídeme vybluffovaniu na river od horších hand ako KJ, JT...

o defaultnom súperovi si však myslím, že bude callovať voči UTG hlavne hitnuté jadro, čo je cca 50% a voči takému máme dosť FE. aj voči jeho hitnutým handám potom máme stále 25% equity na vylepšenie našej handy tým, že máme pozíciu a môžeme checknúť turn pre free kartu. ak by prišla overkarta, ktorá našu handu vylepši na straight draw (T, Q), tak môžeme na súpera tlačiť druhým barrelom a dávať pod tlak jeho 8x, 2x a 33-77.

preflop calling range je veľmi individuálna. niekto berie, že UTG je veľmi silná a calluje silne cca iba 10%, tvoja range mi príde celkom pekne na mikrolimity celkom pekne vyriešená a niekto sa snaží súpera prehrať postflop raisami a calluje aj 20%. rovnako rekreačným hráčom je pozícia jedno a callujú všetko čo sa im páči :)
    • havelock01
      havelock01
      Bronz
      Ahoj, sorry ale nerozumiem co si pisal , neviem teraz ci som to missreadol ja alebo ty...:f_drink:
      1.) vobec tam niesu vsetky Ax ani Kx, ale len cast, su tam hlavne backdoory a mozno par OC komb , vybral som cca 65% najsinejsich komb na tom flope z jeho call range preflop (ktora je 13%)
      2.
      xpravda původně napsal
      tým, že máme pozíciu a môžeme checknúť turn pre free kartu.
      aku poziciu tu presne mame? je to pozicia misionarska alebo 69? ale poziciu pri stole nemame(utg vs btn)
      btw suhlasim stym ze pravdepodobne nebude callovat 65% ako by mal teoreticky, ale len nejakych 50
      nieco ako toto
      JJ-TT, 77-33, QTs+, JTs, 76s, Ad9d, Ah9h, Ac9c, Td9d, Th9h, Tc9c, 9d9h, 9d9c, 9h9c, 9d8d, 9c8c, 8d8s, 8d8c, 8s8c, 8d7d, 8s7s, 8c7c, Ad2d, Ah2h, As2s, 2d2h, 2d2s, 2h2s

a potom uz nemame na turne ziadnu FE . ale je mozne, ze zle pouzivam ten EV lab. dik za odpoved
    • havelock01
      havelock01
      Bronz
      "doporucujem hand judgovi prehodnoceni tohto tematu" dik moc
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Cau,
      jestli to nějak pomůže tak v těhle pozicích mi foldujou mezi 45-50 procentama na cbet flop. Na turnu to prudce klesne skoro ke 30%, na riveru je to podobný.
      Takže určitě overfoldujou flop a zřejmě explo přístup k tomu by byl hodně cbetovat flop, vzdát turn unimproved a betovat trochu výš turn a river s kvalitníma handama.
      Samozřejmě neplatí to pro všechny, ale proti UTG ti skoro nikdo necallne flop 60%.

E. myslel sem často betovat flop a betovat vyšším sizingem T s dobrou handou.
    • hya3na
      hya3na
      Bronz
      Registrace: 13.03.2015 Příspěvky: 306
      Nazdar Shamway99 ,

tuto aj tych zopar dalsich hand sme postovali /reviewovali spolu s kamosom Havelom...
      stou FE mas imo pravdu, problem je vtom ze nechces cbetovat 100% .range na utg mam od confidanta a ak cbetnes AJo, co by si tu check foldovat? a podla mna ma ovela lepsi potencial nejake ATs s backdoorom ako nejake AJo.

mier
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      ahoj
      srry, zle som handreadol situáciu. z nejakého dôvodu som si myslel, že súper ty si na UTG a súper na BB (nie BTN). z toho čo som napísal platí stále toto

ak si myslíš, že súper bude callovať veľa svojich nehitnutých Ax hand, KTs, KJ a podobne, tak vlastne calluje skoro celú range (mne to vyšlo v takom prípade cez 80%). voči takému súperovi sa potom oplatí betovať flop aj turn - na blank turne už nebude ďalej môcť callovať svoje AQ, často ani 77-22 a predídeme vybluffovaniu na river od horších hand ako KJ, JT...

o defaultnom súperovi si však myslím, že bude callovať voči UTG hlavne hitnuté jadro, čo je cca 50% a voči takému máme dosť FE. aj voči jeho hitnutým handám potom máme stále 25% equity na vylepšenie našej handy tým, že máme pozíciu a môžeme checknúť turn pre free kartu. ak by prišla overkarta, ktorá našu handu vylepši na straight draw (T, Q), tak môžeme na súpera tlačiť druhým barrelom a dávať pod tlak jeho 8x, 2x a 33-77.
      ak sa súper rozhodne floatovať AQ, tak väčšine ľudí je jedno, či to má backdoor FD alebo len AQo. súhlasím s tým, čo napísal Shamway. ľudia foldujú voči cbet tak okolo 50%, takže môžeš dávať jeden silný barrel a malo by to byť profitabilné. stratégia, ktorú s tejto situáciii je taká, že "umelo" zvýšim floatovaciu range znížením sizingu a potom barrelujem turn (flop betnem 1/2 a turn 2/3). toto mi na 9xx a nižších boardoch spoľahlivo folduje. je totiž ťažké foldnúť takú AQ na 1/2 sizing (voči 2/3+ sizingu časť populacie foldne flop a čast floatne). ako default teda nechodím silný bet flop aj silný bet turn
    • hya3na
      hya3na
      Bronz
      Registrace: 13.03.2015 Příspěvky: 306
      to sa stane....
      ok dik za vysvetlenie. chapem ako to myslis ale neni mi jasne ktore handy mam check foldovat. Toto je moja utg range. 22+ ATS AJo KQo KQs
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      ja tu nevzdávam nič. board je lepší pre UTG range a missuje BTN calling range. hrajem celú range ako som uviedol