[NL5] J9o vs fish na BB

• havelock01
      havelock01
      Bronz
      Registrace: 25.12.2012 Příspěvky: 25
      Nazdar, snazil som sa zistit ci tu je value bet vs fish a pri analyze mi vysvitlo, ze mam fold ekvity cca 44% problem je ze vsetky ruky ktore foldne uz beatujem a ztych co callne ma vacsina beatuje. neni teda lepsie precheckovat do sd pripadne niekde 1x blufcatchnut?
      76% CC on the BB
      preflop call 851c
      call vs cb lepsi 309c
      call vs cb horsi 166c
      fold vs cb 44.1 FE

SB: $5 (100 bb)
      BB: $4.15 (83 bb)
      MP: $5 (100 bb)
      Hero (CO): $5.42 (108.4 bb)
      BTN: $5.51 (110.2 bb)

Preflop: Hero is CO with 9 J
      MP folds, Hero raises to $0.15, 2 folds, BB calls $0.10

Flop: ($0.32) 9 Q A (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.15, BB calls $0.15

Turn: ($0.62) 5 (2 players)
      BB checks, Hero checks

River: ($0.62) 3 (2 players)
      BB checks, Hero checks
  • 10 odpovědí
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,699
      Ahoj
      ten steal z CO je trochu loose, ne? Za mě fold, i kdž na BB sedí hráč bez Full stacku....
    • Medik25RNMD
      Medik25RNMD
      Bronz
      Registrace: 02.11.2010 Příspěvky: 738
      Ahoj. Ako pise vinni. Open je loose.
      Na flope mi to vychadza na one and done. Ak callne tak givapujem. Ak to je fish ako pises tak uz ho z nicoho nevyblafujes, navyse tam je draw tym padom mensia fold eq.
    • Guteres
      Guteres
      Bronz
      Registrace: 07.08.2010 Příspěvky: 1,044
      pokud by byl button nitka tak j9o je fine na otevření. Flop hraji stejně.
    • havelock01
      havelock01
      Bronz
      Ahoj, ano je to trosku loose z CO, neuvedomil som si to pri analyze (ak je BTN nit otvaram z CO BTN range) + bb fish 76% CC (LOL)
      Medik a bol by to cbet pre value alebo ako bluf? ak pre value tak sa zamysli nad tymto :

76% CC on the BB
      preflop call 851c
      call vs cb lepsi 309c
      call vs cb horsi 166c

fold vs cb 44.1 FE

ak by to bol cbet pre bluf, ktore lepsie handy vyfoldujes? (vs 76/0 fish). ano vyfoldujes 41%(ale tieto handy beatujes) z jeho CC range preflop, ale tym sa vlastne izolujes do toho zvysku z ktoreho porazacas 166c a neporazas 309 , pricom ked checknes back (nemas 3streety, a nevyfoldujes nic lepsie, logicky bluf nedava zmysel, value tam nevidm) mozes ho inducnut betnut jeho air na turne a prehodnotit river
      *BTN bol nit
    • Guteres
      Guteres
      Bronz
      Registrace: 07.08.2010 Příspěvky: 1,044
      no jasně cbet jako bluff soupeř třeba foldne TT nebo JJ :)
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      Check behind flop, máme showdown value a ak chceme vyfoldovať TT-JJ, tak to dokážeme aj na turne delayed cbetom; btw JJ sú blokované
    • havelock01
      havelock01
      Bronz
      @Guteres njn to mas recht, 76 0 hrac ti tam JJ a TT snapfoldne :appl: :profit:
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      JTo otváram ako defaul vždy a J9o je len o malý kúsok looser, takže v tom nevidím veľký problém. je rada hráčov, ktorý z UTG otvárajú J9s...

na flope máš dve možnosti ako handu zahrať a tu ide o to, aký štýl hry máš. ak si človek, ktorý rád cbetuje thin pre value (všetky Ax, Qx), tak cbetuj aj tretie páry ako bluff s vysokou equity. ak tvoj gameplan zahŕňa veľa potkontroly Qx a veľa checkov behind so slabými Ax, tak si môžeš dovoliť checkovať aj tieto tretie páry a pri dobrom sizingu ich raz bluffcatchovať. problém by nastal v situácii, keby si cbetoval všetky Ax a potom by si tieto 9x handy checkoval - bolo by pre teba ťažké, keby si čelil agresii od súpera

môj gameplan je voči fish tu ísť pre thin value s Ax a často aj Qx a teda by som 9x cbetoval. voči regovi viac potkontrolujem a nechávam ho prejaviť agresiu (toto isté platí pre agre fishe)
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      Môžeme polemizovať či je lepší check back s 9x alebo cbet, ale určite by som necbetoval preto, lebo cbetujem Ax, Qx - fish je to jedno či máš protektovanú checking range a teda rozhodoval by som sa podľa toho, čo je max EV s danou handou.
    • Medik25RNMD
      Medik25RNMD
      Bronz
      Registrace: 02.11.2010 Příspěvky: 738
      JohnDoe1313 původně napsal
      Môžeme polemizovať či je lepší check back s 9x alebo cbet, ale určite by som necbetoval preto, lebo cbetujem Ax, Qx - fish je to jedno či máš protektovanú checking range a teda rozhodoval by som sa podľa toho, čo je max EV s danou handou.
      +1