[NL10] AQs vs 4bet

• ideeesd
      ideeesd
      Stříbro
      Registrace: 26.02.2013 Příspěvky: 97
      Ahoj,

jak byste hráli tenhle spot ?

Poker Stars, $0.08/$0.16 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $24.13 (150.8 bb)
      Hero (BB): $16 (100 bb)
      UTG: $13.23 (82.7 bb)
      MP: $20.02 (125.1 bb)
      CO: $17.57 (109.8 bb)
      BTN: $16 (100 bb) 300h, 19/16/6

Preflop: Hero is BB with Q A
      3 folds, BTN raises to $0.34, SB calls $0.26, Hero raises to $1.52, BTN raises to $3.40, SB folds, Hero calls $1.88
      Sqz je standart, ale upřímně nevím, jak nejlépe zareagovat na 4bet. Fold mi přijde slabý. Co 5bet AI? Je to zbytečný overplay, turning to blaf? Nicméně jsem se rozhodl pro call, myslím si, že to není chyba i když to nerad hraji.

Flop: ($7.14) K 6 T (2 players)
      Hero checks, BTN checks
      Plán ch/f

Turn: ($7.14) A (2 players)
      Hero checks, BTN checks
      Plán ch/c

River: ($7.14) 4 (2 players)
      Hero bets $2, BTN calls $2
      Po akci na F/T si jdu pro think value.

Díky :)
  • 2 odpovědí
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      Registrace: 16.08.2014 Příspěvky: 480
      Think value je dost podceňovaná, na riveru bych vsadil víc :-)
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj ideeesd,

5b na těchto stakes bude -ev bez nějakých dobrých readů, že je velmi 4b-happy. Na call bychom měli mít těsně odds, takže záleží, jak se cítíš hrát postflop, od čeho se dost odvíjí, jak jsi schopný realizovat EQ handy.

Např. - plán je postflop c/f. Vůči nějakému typickému sizingu většinou budeš mít 26% odds a lepší, podle toho, jestli tu bude hrát soupeř 2 nebo 3 streetový gameplan. To bys neměl jen za předpokladu, že má vždy pouze KK+/AK v cbetu. Pokud bys c/shipnul, ětšinou budeš potřebovat fold v asi 1/3 času. Co bys opět neměl jen a předpokladu, že necbetuje jako bluff, co imo nevíš. Proto si myslím, že s touto handou určitě rychlý fold okamžitě na F není na místě a to trochu souvisí s tím PF komentářem, co jsem napsal.

Jinak na tom R - já bych jeho range perveivoval nejčastěji jako JJ-QQ, příp. nějaké KQo/AJo, které by mohl bluff4betovat. Teda betovat málo mi přijde cajk vzhledem k tomu, že majorita jeho range jsou nějaké 2nd pairy a horší. Chceme inducenout zvědavé cally, na vyšší by nám mohl zahodit imo. Netuším, jaká bude (in)elasticita mezi různými sizingy, ale já bych o moc víc nešel, určitě okolo té 1/3p je tak můj default max. Jinak pokud popisek u R nebyl překlep, tak je to správně thin value :) .